Sari la conținut
Forum Roportal
mateidinbucuresti

poveste adevarata

Postări Recomandate

SUNT NOU PE FORUM

 

Ce o sa va spun acuma este o farsa facuta de mine si de un prieten.

Neam gandit sa ne mai distram si noi pe seama la uni asa ca am pregatiut o farsa cu spirite.Am cumparat pergamet(nu mai intrebati de udne ca mama mi la adus),l-am ars in colturi si am scris cu cerneala rosie:Primul care a atins aceasta foie a fost blestemat de catre IOSYAA(un demon care ii pedepsea pe cei care furam omorau si altele).Am ingropat hartia in spatele blocului la mine;am facut o harta care iti arata cum sa ajungi acolo si am ingropato la cateva blocuri de acolo.Le-am propusi pretenilor mei sa ,erge pe acolo sa ne jucam.La un momentdat un prieten a gasit harta(am lasat un colt iesit afara.Desioguri toti au sarit sa scaoata harta.A durat 2 zile sa isi dea seama undeducea harta.Cand au descoperit unde ducea au fost surprinsi sa vada ca era chiar in spatele blocului meu si al inca 2 baieti.Asa cum banuaiam un prieten a adus o lopata de la boxa si au inceput sa sape.Primul baiat Alin il cheama a sarit sa ia harta iar toti sau ingramadit sa o citeasca.Alin a arunct imediat hirtia din mana si speriat a citit ultime parte unde scria:POTI SCAPA DE BLESTEM DAC........................(..... REPREZINTA PARTEA UNE AM RUPTO EU CA SA IL SPERIEM CALUMEA.I-am propus sa caut pe net sa gasesc cum sa scape de blestem.Binentele ca am inventat eu remediul de a scapa de blestem.L-am pus sa faca o gramada de lucruri :sa ajute lumea pe starda sa isis dea jucariile copiilor saraci si o gramada.La sfarsit suparat ca a trebuit sa faca toate astea a dat foc la harta si la hertie,dar el nu stia ca noi am filmat totu:d

 

daca vreti sa va distrati faceti si foi asa ceva dar vedeti sa nu va pinda ca voi ati facut sau o incuracti rau :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
SUNT NOU PE FORUM[/

 

Ce o sa va spun acuma este o farsa facuta de mine si de un prieten.

Neam gandit sa ne mai distram si noi pe seama la uni asa ca am pregatiut o farsa cu spirite.Am cumparat pergamet(nu mai intrebati de udne ca mama mi la adus),l-am ars in colturi si am scris cu cerneala rosie:

...................

 

Si? :tease: Mai departe?

Si-a scos elasticul de la chiloti si si-a facut prastie? :(

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce am inteles eu de acilea e:

 

- ar trebui sa mai dai pe la scoala

- nu stii sa desenezi o harta de i-o trebuit aluia 2 zile sa gaseasca locu

- ai 13 ani

- ai prieteni naivi

- iti lipseste ocupatia si orice cunostinta a gramaticii limbii romane

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca daca m-ar fi filmat pe mine cineva in ultima luna ar fi ras mai cu lacrimi decat daca s-ar fi uitat la survivor... chiar ma asteptam asa la fiecare "chestie naspa" sa apara unul cu camera ascunsa... si tot n-a aparut...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am visat si eu acum 2 zile ca m-am sarutat toata noaptea cu o fantoma... se pune? :o:

 

eu inteleg ca se schimba viitorul doar prin introspectie... dar se se intampla cu topicurile pe care scriu eu e o totala magie... ba imi dispar posturile, ba se contopesc topicuri... ba mi le puneti la bla-bla... tot povesti adevarate sunt si astea :hi:

Editat de .II.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Matei, tocmai pentru ca esti nou pe acest forum ar trebui in primul rand sa citesti regulamentul. In al doilea rand, scrii foarte greoi si faci dificila citirea topicului.

Si-n al treilea rand, toti cei care ati postat mai departe sunteti off-topic.

 

Pentru a mai deschide un topic de genul asta, du-te la "bla bla" sau "coltul vesel".

Aici vorbim despre "Practici si experiente".

 

Asadar, TOPIC INCHIS.

 

II. , te-am mai rugat si cu alta ocazie sa citezi sursa atunci cand faci copy/paste-uri , si pe langa asta, e necesar sa vii si cu o parere personala pentru ca altfel practic vorbesti singur, sau nu te citeste nimeni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×