Sari la conținut
Forum Roportal
Azrael

Cum se poate salva o casnicie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cum as putea face ca totul sa fie ca la inceput? cum as putea sa imi salvez casnicia?

 

 

Incearca sa fii TU ca la inceput.

Bag mana in foc ca si tu te-ai schimbat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum as putea face ca totul sa fie ca la inceput? cum as putea sa imi salvez casnicia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incearca sa fii TU ca la inceput.

Bag mana in foc ca si tu te-ai schimbat.

 

te inseli..nu eu sunt cel care m-am schimbat..ca dovada faptul ca ea sta cu mainile in san iar eu ma agit sa mai salvez ceva.sunt eu,cel care am fost si acum 2 ani,si cel care sunt acum.

de ce o femeie se schinba dupa ce se casatoreste? ce poate sa faca barbatul care se trezeste pus fata in fata cu un zid de beton. de ce mai apoi,cand femeia nu isi indeplineste indatoririle si cand este inselata ida vina imediat pe barbat iar apoi generalizeaza : toti barbatii sunt porci.

nu..nu am inselat-o,dar in conditiile de fata as putea sa o fac fara ca nimeni sa ma acuze de ceva.nici chiar ea nu ar indrazi sa o faca.dar totusi inca mai incerc sa salvez ceva..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E adevarat ca o femeie se poate schimba dupa casatorie dar acelasi lucru se poate intampla si cu un barbat......Ma uimeste si pe mine numarul fostelor colege de liceu care au devenit dupa nunta neingrijite, apatice, plictisitoare......daca eu le vad asa acum, oare cum le vede cel de acasa? Bine, poate si "ei" poarta o vina aici insa - ca om, te respecti in primul rand pe tine insuti si apoi astepti respectul celui de langa tine. Daca unul dintre ei pune mainile in buzunare si spune "asta e".......celalalt nu mai poate trece bariera.

Vezi care erau scopurile voastre comune? Aveati de gand sa evoluati in aceeasi directie sau v-ati lasat in "voia evenimentelor"? Plictiseala apare in orice context, in munca, relatii......depinde daca suntem capabili sa o transcedem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt curios, ce fel te agiti sa salvezi casnicia? un exemplu ar fi foarte concludent. sau doua

 

ti se pare normal ca azi eu sa fiu singur acasa?

 

E adevarat ca o femeie se poate schimba dupa casatorie dar acelasi lucru se poate intampla si cu un barbat......Ma uimeste si pe mine numarul fostelor colege de liceu care au devenit dupa nunta neingrijite, apatice, plictisitoare......daca eu le vad asa acum, oare cum le vede cel de acasa? Bine, poate si "ei" poarta o vina aici insa - ca om, te respecti in primul rand pe tine insuti si apoi astepti respectul celui de langa tine. Daca unul dintre ei pune mainile in buzunare si spune "asta e".......celalalt nu mai poate trece bariera.

Vezi care erau scopurile voastre comune? Aveati de gand sa evoluati in aceeasi directie sau v-ati lasat in "voia evenimentelor"? Plictiseala apare in orice context, in munca, relatii......depinde daca suntem capabili sa o transcedem.

 

plictiseala dupa 3 luni de casnicie?? mai ales ca ea a fost cea care a insistat sa ne casatorim imediat,fara sa asteptam pana la vara..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca e la servici,si nu la vreo petrecere.

Vati casatorit cumva pentru ca era gravida?Intreb pentru ca mi se pare ciudat sa te schimbi dupa doar 3 luni de casnicie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
crezi ca esti singuru'?

hai sa nu dramatizam idea singuratatii. posibil are un motiv . chiar serios!

 

da,are un motiv serios.s-a suparat ca am insistat sa iesim diseara intr-un club sau intr-un bar..unde vrea ea..nu sunt genul caruia sa-i placa sa stea sa cloceasca acasa..pe cand ea,e opusul.desi atunci cand eram prieteni ea ma batea la cap sa iesim toata ziua..

s-a dus singura la maica-sa..nici nu mi-a zis cand a iesit din casa.

 

Banuiesc ca e la servici,si nu la vreo petrecere.

Vati casatorit cumva pentru ca era gravida?Intreb pentru ca mi se pare ciudat sa te schimbi dupa doar 3 luni de casnicie

 

nu era si nu este gravida

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×