Sari la conținut
Forum Roportal
Demiurgul

Adolf Hitler

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:crazy: si...? Aia care priveau cum rudele lor- copii , batrani "ies" pe cosul crematoriului cu ce s-au ales din maretele viziuni ale Fuhrerului?

Erau viziunile lui, de ce ar fi trebuit ca unii sau alţii "să se aleagă cu ceva" din acele viziuni? :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As adauga ca ,,Fanta'' e o alta idee malefica,si in nici un caz vreo inventie geniala.

Kontroversy,parca pe un alt topic spuneai ca esti tigan...,,dragul'' de Hitler te-ar fi facut sapun! -cum dracu poti avea o atitudine chiar vag nostalgica fata de criminalu'' ala,nu pot sa inteleg!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Kontroversy,parca pe un alt topic spuneai ca esti tigan...

Absolut. Deci clar nu fac apologia lui Hitler.

,,dragul'' de Hitler te-ar fi facut sapun! -cum dracu poti avea o atitudine chiar vag nostalgica fata de criminalu'' ala,nu pot sa inteleg!

Reciteste ce am scris.

Referitor la crime, au fost si altii. Conquistadorii au macelarit populatii intregi.

Daca tu negi abilitatea lui Hitler, eu nu o neg.

La vremea respectiva, avand in vedere conjunctura econimica si sociala, ma indoiesc ca sustinerea lui Hitler a fost altfel decat extrem de sincera din partea germanului de rand.

De asta spuneam si de Angela Merkel care din punctul meu de vedere a fost lipsita de respect fata de propriul popor si a avut o atitudine slugarnica in fata evreilor, plangandu-se ca Hitler a fost o rusine.

Germanii au crezut in Hitler. Bunicii cancelarului. Prietenii si rudele lor.

Asa si paralela cu romanii de exemplu. De ce nu isi cer scuze si italienii fata de europeni? Au trecut doua mii de ani si s-au prescris crimele?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si io am sesizat ca kontro (care tot forumul stie ca ie tigan) il face remarcabil pe Hitler.

Pana una alta Hitler nici macar abil n-a fost.

Daca in Downing Street era de la bun inceput Churchil nu Chamberlain, Hitler o **gea pe toate fronturili.

Hellena recunoaste ca desi personajul arunca europa inapoi in evul mediu totusi ..inventeaza gaura la macaroana deci hei 92-92,3- la suta din crime se sterg. Sa nu fim absurji.

Poporul german, statul german european ma rog, trebuia sa se delimiteze o data si o data de actiunile lui hitler.

Sa condamne oficial politica lui hitler.

Nu se cuvenea ?

Sau despre ce e vorba ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

te-ai intrebat cum arata lumea daca hitler castiga razboiul?

care-i diferenta dintre el si stalin?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
te-ai intrebat cum arata lumea daca hitler castiga razboiul?

care-i diferenta dintre el si stalin?

Inclusiv pe plan personal ambii amandoi si-au ucis "saltelutele" puiule.

Erau scuzati ironia fina doi impotenti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Disociati si voi intre comentarea unui personaj din punct de vedere istoric si acordul sau dezacordul cu faptele si crimele in sine.

Nu ma apuc sa dau explicatii patetice.

Exe are dreptate cu faptul ca sunt tigan, nu e secret. Everybody knows.

Dar e si distractiv cand minimalizam succesul lui Hitler, motivand ba ca el era un prost dar avea consilieri bun, ba ca era tot prost dar inamicii lui faceau greseli, etc. Mai lipseste sa spuneti ca se stinsese lumina in Germania si el a ajuns la comanda pentru ca s-a sprijinit din greseala pe o maneta si i-a dat ON.

Deloc inspirata metafora mea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×