Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Tot auzim in ultimul timp despre "aura sparta","cimp spart"...

Dar ce presupune aceasta? :hi: Cum stim daca avem aura sparta? Cum remediem aceasta? ;)

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La ce te referi prin sparta? La deschisa? La deschisa de altcineva? La curgeri de energie? Nu inteleg ce intelegi tu prin sparta la aura... De scuturi sparte am auzit, da aure sparte...

Editat de AnXiety

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La ce te referi prin sparta? La deschisa? La deschisa de altcineva? La curgeri de energie? Nu inteleg ce intelegi tu prin sparta la aura... De scuturi sparte am auzit, da aure sparte...

 

E o expresie pe care o folosea un roportalian, Infinitus. Nu stiu la ce se referea exact, probabil ceva in genul a ce zici tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tot auzim in ultimul timp despre "aura sparta","cimp spart"...

Dar ce presupune aceasta? :D Cum stim daca avem aura sparta? Cum remediem aceasta? :doh:

 

Ai mai multe variante... Rugaciune, meditatie, iertare, umplere de lumina...

In general, daca ai o stare nu prea buna, deja presupune o murdarire a aurei... oamenii care se simt mereu obositi si care slabesc fara nici o noima e posibil sa aiba o spartura... Im functie de cauza care a determinat spartura , aceasta poate fi usor de inchis sau nu. Unele cauze pot fi din alta viata... cand cine stie ce delicatese ti-ai preparat ... :x

Iertarea nu trebuie neglijata, pt ca prin iertare se taie legaturile malefice intre tine si o alta persoana ....

Aspectul e legat de vrajitorie, vampirism, blesteme etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
care slabesc fara nici o noima e posibil sa aiba o spartura...

adica mie prin ian cand am ajuns vrand nevrand la discutii despre "iluminare" imi "sugea" cineva din aura?

 

Ps pt moderatori... cu siguranta am mai scris si aici ceva si a disparut :o:

Editat de .II.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
adica mie prin ian cand am ajuns vrand nevrand la discutii despre "iluminare" imi "sugea" cineva din aura?

 

Ps pt moderatori... cu siguranta am mai scris si aici ceva si a disparut :hi:

 

Am zis de oamenii care slabesc..you know...scad in greutate... :o: ...

BTW, care e treaba cu discutia despre "iluminare"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cazuri in care patrunderea energiei in corp se face violent si in cantitate foarte mare intr-un timp scurt. Ca urmare poate apare senzatie de ameteala,frig, discomfort ,presiune sau durere.

Fireste,trebuie cercetata cu atentie cauza,pentru a se vedea daca e vorba despre furtul de suflet, legaturi pe cap, inchiderea chackrei a VI-a, etc.Cauzele, pot fi multiple.

Spargerea cimpului energetic se poate datora persoanei insisi dar si factorilor externi.

Numai o masurare a chakrelor, masurarea sensului de rotatie si verificarea corectitudinii acestuia in functie de sex, combinata cu senzatia resimta de palmele tale prin scanare, poate duce la concluzia ca persoana respectiva are aura sparta.

Cea mai sigura si la indemina metoda, este radiestezia. :)

Constat ca cei care cunosc nu sunt dispusi sa vorbeasca despre asta. :airkiss:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×