Sari la conținut
Forum Roportal
avolina

Cine stie?

Postări Recomandate

Acum doua zile m-a ciupit cred ca un paianjen si de atunci mi sa-a umflat piciorul,nu exagerat,dar suficient cat sa intru in panica. :) Stie cineva ce pot face ca sa-mi treaca?am auzit ca Camera de Garda se face o injectie insa imi este groaza de ace! :doh: Imi amintesc in copilarie am mai patit-o dar mi-a trecut,asa sper sa se intample si acum sa nu ajung la doctor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca stii ca te-a intepat ceva,tamponeaza cit mai des locul cu "bitter suedez".

Daca umflatura persista mergi urgent la doctor si fa-ti niste analize.Cunosc un caz care,se trata de circulatie rea a singelui si avea...cancer!

Ai grija de tine! :taunt:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca stii ca te-a intepat ceva,tamponeaza cit mai des locul cu "bitter suedez".

Daca umflatura persista mergi urgent la doctor si fa-ti niste analize.Cunosc un caz care,se trata de circulatie rea a singelui si avea...cancer!

Ai grija de tine! :tease:

Multumesc frumos pentru sfaturi! :good: numai ca problema mea era acum un an si din fericire am scapat teafara si nevatamata, poate doar cu vreo saptamana de stat cu piciorul umflat si cu bandaje, dar cel mai important e c-am scapat si ca n-a fost nimic grav! insecta cu pricina mi-a facut-o! :crazy: am folosit atatea chestii, pana si retete ,, de la babe" de aceea nici nu mai stiu cu ce mi-a trecut, parca taratele au fost ultimele folosite si inclin sa cred ca alea m-au ajutat :scare: ;) ehhhhhh, a trecut ceva vreme de atunci sunt mai batrana acum (nu si mai inteleapta :doh: ) asa ca nu mai tin minte bine! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ideal ar fi fost sa ajungi la spital sa iti bage niste cortizon in vena.Cum iti e frica de ace mergi la farmacie si cumpara niste Aerius(sunt niste pastilutze mici antialergice).ia cam 3 zile,una pe zi si la picior tine gheata.

Din moment ce se umfla locul e clar ca ai o alergie la piscaturile de paianjen,ai grija daca te stii pe un fond alergic,nu de alta dar o piscatura poate fi fatala,sa ajunga pana la soc anafilactic.Nu ar fi rau dupa ce rezolvi cu intepatura sa te duci sa iti faci niste teste alergologice.

Acum depinde si ce specie o fi paianjenul care a atentat la piciorul tau :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×