Sari la conținut
Forum Roportal
ade

Prieten dependent de droguri

Postări Recomandate

:D...stiu in ce stare esti...am fost si eu acum de curand...si am stat in starea aia vreo 2 saptamani...a fost chiar nashpa....in primul rand incerca sa asculti muzik vioaie...sa nu cumva sa asculti vreo melodie lenta, k te demoralizeaza si mai mult, in al doilea rand iesi din casa...chiar dak ai de invatat renunta pentru cateva zile pana iti revii...incearca sa fii inconjurata de lume...nu mai sta pe roportal la mesajele triste...du-te la coltul vesel sau in alta parte....machiaza-te, danseaza, fa ce-ti place tie cel mai mult....gandeste-te k orice s-ar intampla la un moment dat o sa se termine cu bine...fii optimista...si in dragoste pana la urma o sa gasesti persoana potrivita...incerca sa te gandesti k nu esti singura...toti suntem aproape de tine.. poate nu sunt eu cea mai capabila sa-ti dau sfaturi in ce sa faci dar sper sa te ajute... :P :o:

post-11054-1132698865_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la mine starea asta tine de vreo 2 sapt ....si simt k cedez nervos.....nu mai am chef nici de iesit la plimbari cu prietenele....ascult numai muzik trista........imi aduc aminte de toate momentele frumoase pe care le-am trait....vreau sa fiu din nou vesela si nu stiu cum sa fac....nu stiu ce sa fac......acum k e greva stau toata ziua acasa...ma plictisesc....nu am chef de invatat...... of of of :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la mine starea asta tine de vreo 2 sapt ....si simt k cedez nervos.....nu mai am chef nici de iesit la plimbari cu prietenele....ascult numai muzik trista........imi aduc aminte de toate momentele frumoase pe care le-am trait....vreau sa fiu din nou vesela si nu stiu cum sa fac....nu stiu ce sa fac......acum k e greva stau toata ziua acasa...ma plictisesc....nu am chef de invatat...... of of of :P

 

In ziua cand s-a implinit un an de cand ne-am cunoscut am stat de dimineata si pana seara si am refacut in detaliu fiecare gest de atunci...Ce crezi ca am mai facut? Am plans fireste....Si cum se cheama asta?! Masochism.

Nu mai fac asta...Nu ma mai gandesc deloc la ce a fost frumos sau trist, ci numai la ce este si ce va fi...Numai la lucruri vesele si frumoase. Incearca si tu. Nu e chiar greu. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
totul mi se pare "negru"..... :P
chiar si ursuletii pe care ai ales sa te reprezinte?

sunt sigura ca ii vezi si tu roz, asa, ca toata lumea!

 

este greu sa iesi dintr-o stare depresiva, dar greutatea nu provine din "datele problemei", ci din faptul ca te simti bine asa, trista...

[cel putin asa era la mine]

daca o sa-ti dai seama si vei accepta ca depinde de tine sa fii vesela, chiar vei fi vesela ca la inceput

trebuie doar sa vrei!

 

ne putem pastraz optimismul in cele mai dificile incercari

de ce sa nu o fac si atunci cand chiar nu imi este dificil?

 

putem incepe un dialog despre ce ar trebui sa inveti si nu ai chef acum datorita "depresiei"

vrei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
chiar si ursuletii pe care ai ales sa te reprezinte?

sunt sigura ca ii vezi si tu roz, asa, ca toata lumea!

 

desi suntem intr-un colt al tristetii ai reusit sa ma faci sa zambesc...pt un moment...

 

este greu sa iesi dintr-o stare depresiva, dar greutatea nu provine din "datele problemei", ci din faptul ca te simti bine asa, trista...

[cel putin asa era la mine]

daca o sa-ti dai seama si vei accepta ca depinde de tine sa fii vesela, chiar vei fi vesela ca la inceput

trebuie doar sa vrei!

 

eu vreau sa fiu vesela din nou....daaar nu stiu cum sa fac.......chiar nu ma simt deloc bine asa in starea asta + plictiseala asta kre ma omoara....

 

ne putem pastraz optimismul in cele mai dificile incercari

de ce sa nu o fac si atunci cand chiar nu imi este dificil?

 

sunt o fire optimista de obicei,dar si cand ma apuca.....

 

putem incepe un dialog despre ce ar trebui sa inveti si nu ai chef acum datorita "depresiei"

vrei?

 

dap... cred eu k nu mi-ar strica........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am trecut prin stari din aceeasi categorie si stiu c inseamna. nu aveam pofta d mancare, nu aveam pofta d viata,,,,,,,,,,,,,,,fumam incontinuu, beam apa, nu puteam s dorm noaptea(aveam insomnii din aceasta cauza), ma pufnea plansul d fiecare data cand imi veneau amintiri frumoase in minte, cand auzeam vreo piesa sau chiar si asa din senin, fara sa fac nimic, ma pufnea plansul :roll: . bineinteles k nu s mai punea problema d plimbari,,,,,,,,,,,nu aveam chef decat s stau in casa, s plang, s fiu numai eu cu gandurile mele,,,,,,,,,,,vorba arianei, cred k eram masochista :P <_< .dupa vreo 3 saptamani in care am tinut`o intr`o continuua deprimare, mi`am dat seama k imi fac rau singura, k trebuie sa`mi ocup mintea cu alte lucruri k s nu m mai gandesc l el, k tre s mananc, k tre s dorm, k altfel imi distrug sanatatea psihica,,,,,,,imi venea s plang, m abtineam din rasputeri si incercam din rasputeri sa imi alung amintirile. si usor usor am reusit. asta trebuie s faci si tu. :evil:

m bazez p tine, stiu k poti si ai s reusesti si tu s treci peste aceasta stare. asta insa, numai dak vrei cu adevarat s iesi din aceasta stare si ai vointa.

numa bine :nea:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"rain"...imi pare si mie rau pentru bunicul tau....in schimb eu stiu senzatia prin care treci(cred), pentru k amandoi bunicii mei au murit si tineam mult la ei...dar ce sa mai fac...totul o sa fie bine....cel putin asha spune toata lumea....:P....:*

asa este,,,,,,,,,,si eu stiu senzatia, dupa cum am scris si mai sus. totul o sa fie bine <_<

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
putem incepe un dialog despre ce ar trebui sa inveti si nu ai chef acum datorita "depresiei"

vrei?

dap... cred eu k nu mi-ar strica........

 

virusik, unde ai inceput dialogul?

spune-mi si mie topicul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×