Sari la conținut
Forum Roportal
ccarcior

Noul format al site-ului oficial al EDITURII TEHNICE

Evaluează acest topic

Ce parere aveti despre site-ul EDITURII TEHNICE: www.edituratehnica.ro  

1 membru a votat

  1. 1. Ce parere aveti despre site-ul EDITURII TEHNICE: www.edituratehnica.ro

    • BUNA !
      4
    • PROASTA!
      0
    • SE MAI PUTEA
      1
    • MAI RAU DE ATAT NU MAI EXISTA
      0
    • FOARTE BUNA
      1


Postări Recomandate

Multumesc pentru sfat! Dar nu inteleg de ce nu se accepta invers?

Ar fi mai logic ca un site cu doar 2-3 vizitatori pe zi sa aiba linca in portalurile mari (ca acesta) prin care trec mii si mii de vizitatori pe zi.

:twisted:

Daca se poate sa ma lamuriti de ce vrea un portal sa puna linca pe o pagina care nu are trafic intens ???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Linca-ul in cadrul directorului web nu este conditionat de adaugarea linca-ului catre Roportal deci poti propune site-ul tau fara sa adaugi linca-ul: http://www.roportal.ro/propune.php .

 

Pagina nu va fi insa in primele rezultate afisate in cadrul categoriei/subcategoriei respective deci va avea mai putini vizitatori.

 

De ce vrea Roportal linca-uri de la pagini cu putini vizitatori?

Daca te uiti pe pagina cu partenerii vei observa ca unii parteneri chiar aduc destul de multi vizitatori pe site: http://www.roportal.ro/parteneri/ In paranteza este numarul de vizitatori care au venit de pe acele site-uri pe Roportal.

 

Pe de alta parte partenerii contribuie la cresterea page ranca-ului care va duce la o mai buna clasare a Roportal in cadrul motoarelor de cautare deci indirect si partenerii vor avea de castigat datorita numarul mai mare de vizitatori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru sfat o sa incerc sa fac ceea mi sa-a sugerat.

Am insa acum cateva intrebari legate de Editura Tehnica, ca institutie de cultura:

Ce parere aveti despre ea? Ce carti sau ce colectii din punctul dumneavoastra de vedere ar trebui sa existe si sa apara la Editura Tehnica?

Cum am putea atrage mai multi doritori de carte tehnica? Prin ce metode?

 

Multumesc anticipat si astept raspunsurile dumneavoastra !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer sa fiu nu prea stiu ce sfaturi sa-ti dau.

Ultimele carti (acum 2 ani) care le-am cumparat au fost majoritatea de la editura Teora si asta fiindca au reprezentanta unde pot sa merg sa rasfoiesc cartile si sa vad daca intr-adevar sunt folositoare (am cumparat cateva dictionare si cateva carti IT).

De cand gasesc majoritatea lucrurilor care le caut pe internet nu prea am mai cumparat carti tiparite (nu cumpar decat cele necesare pentru faculta).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ar place sa vad si la editura dumneavoastra carti din domeniul IT.

In momentul de fata este un monopol Teora si asta pentru ca au carti bune.

Este normal sa ai de unde alege chiar si in domeniul acesta dar asta inseamna sa ai in fata carti de o calitate ridicata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru sfat!

Au existat, exista si vor mai exista carti din domeniul IT.

Anul acesta am initiat o noua colectie in care am adunat toate cartile tiparite in acest domeniu, colectia se numeste TEHNOLOGIA INFORMATIEI.

http://www.edituratehnica.ro/produse.asp?c...a%20Informatiei ://http://www.edituratehnica.ro/produs...nformatiei

Va asteptam pe toti cei interesati sa vizitati pagina noastra!

Va multumim!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru a stii ce doresc cititorii din Romania, iti trebuie mult curaj si multa imaginatie. A-si dori totusi sa nu facem uz de aceasta imaginatie si sa incercati dumneavoastra cititorii sa ne spuneti ce domenii v-ar interesa ca Editura Tehnica sa mai scoata pe piata.

Pentru a fi in tema cu noutatile editoriale puteti sa va incrieti de acum si la noul newsletter localizat in prima pagina.

Puteti afla deasemenea EVENIMENTELE la care a participat sau va participa in viitor Editura Tehnica din sectiunea EVENIMENTE.

Foarte noua este si sectiunea de presa in care puteti citi articolele din mass media romaneasca despre cartile Editurii Tehnice.

Exista si un secment al linca-urilor utile in care puteti gasi linca-uri catre cele mai mari si mai cunoscute biblioteci din ROMANIA si din LUME.

Multumim!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu la-am vizitat si mi-a palcut dpdv. al design-ului!

Insa nu am putut trimite mesaj pentru a pune o intrebare. Mi-a spus ceva de e-mail, i-ar dat Oca continuare si nimic. Asta e ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat un manual de Dacia acum 3 luni de acolo. Din cate am observat eu designul nu sa-a schimbat de atunci. Dacia nu o mai am, dar aveam un manual mai vechi am observat ca cel nou este doar o reeditare (ma asteptam la ceva mai multe informatii tehnice, o schema electrica mai detaliata, o sectiune de genul intrebari frecvente...)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×