Sari la conținut
Forum Roportal
ccarcior

Noul format al site-ului oficial al EDITURII TEHNICE

Evaluează acest topic

Ce parere aveti despre site-ul EDITURII TEHNICE: www.edituratehnica.ro  

1 membru a votat

  1. 1. Ce parere aveti despre site-ul EDITURII TEHNICE: www.edituratehnica.ro

    • BUNA !
      4
    • PROASTA!
      0
    • SE MAI PUTEA
      1
    • MAI RAU DE ATAT NU MAI EXISTA
      0
    • FOARTE BUNA
      1


Postări Recomandate

La adresa www.edituratehnica.ro acum pute-ti cumpara online carti tehnice de nivel mondial. Sistemul de plata este unul foarte convenabilpentr client : RAMBURS in colaborarte cu POSTA ROMANA. Preturi mici de editura (deci nu se adauga acel comision de vanzare), chieltuielile de posta si de transport sunt suportate de editura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru apreciere!

A-si dori insa sa stiu ce-i lispeste pentru a fi foarte buna?

Si daca se poate sa-mi dati un sfat in privinta traficului pe pagina. Cum pot sa-la maresc?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ati mai putea sa lucrati la partea grafica la modul de afisare al cartilor. Ati putea incerca sa faceti o poza 3d a cartii (cred ca ar fi mult mai atractiva).

 

Am observat ca pagina este disponibila la 2 adrese: tehnica.ro si edituratehnica.ro. Din cate stiu eu lui Google nu prea ii plac paginile cu continut identic. Ar trebui sa va hotarati la una din adrese iar pe cealalta sa faceti o redirectare catre aceasta.

 

In ceea ce priveste promovarea chiar aveti nevoie (vad ca aveti putini vizitatori). Pagina trebuie inscris in cat mai multe directoare romanesti si straine (in special dmoz.com). Daca vreti sa se ocupe alcineva de promovare faceti un program de afiliere in care sa oferiti sa zicem 10% din comenzile facute pe site celor care trimit vizitatori. Urmarirea vizitatorilor o faceti cu variabile coocaie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspuns! Din pacate modalitatea grafica a fost aleasa de superiorii mei si nu sunt persoane care sa faca o coperta 3D.

A-si dori daca se poate niste adrese de afiliere si tot adrese a-si dori dar de schim de banere si cam cat ar costa.

Multumesc !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc pentru raspuns! Din pacate modalitatea grafica a fost aleasa de superiorii mei si nu sunt persoane care sa faca o coperta 3D.
Eu ma refeream la o poza a cartii cand aceasta e in picioare. Uite un exemplu pe dol.ro: http://www.dol.ro/produse/FIL40BD7A4EE490E...dinte%20DVD.htm

 

A-si dori daca se poate niste adrese de afiliere

 

Eu ziceam sa faceti voi un program de afiliere. Uite un exemplu: http://www.eroticsop.ro/afilieri/

 

schim de banere si cam cat ar costa.

 

Cauta cu Google banner exchange: http://www.google.com/search?q=banner+exch...a=ro&lr=lang_ro cu rezultate numai in romana si vei gasi numeroase programe.

Daca este banner echange este gratuit.

 

In septembrie voi lansa si eu un program mult mai avantajos decat cele existente in momentul actual (cel putin asa cred eu).

 

Ai putea de asemenea sa incerci o modalitate gratuita de promovare oferita de roportal: http://www.roportal.ro/parteneriat.php

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

roportal la ce fel de program teai gandit sa lasezi? :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sistemul asta presupune ca afisezi bannerele altora in schimbul afisarii bannerului tau pe site-ul lor.

Asta dauneaza imaginii fara a garanta vreun avantaj din punct de vedere al traficului.

Este adevarat?

Cum putem face sa nu dauneze imaginii si sa adauge un plus de vizite?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este adevarat si tocmai asta incerc sa fac cu sistemul la care lucrez acum. Sa ofere un numar important de vizitatori fara dezavantajele pe care le-ai mentionat.

 

Pana atunci ai putea adauga linca-ul catre Roportal (nu vad cu ce ar prejudicia imaginea, mai ales ca nu trebuie neaparat sa optezi pentru buton ci poti pune si un linca in mod text: Roportal, singura conditie este sa fie pe index). Vei obtine astfel 2-3 vizitatori/zi ceea ce este ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×