Sari la conținut
Forum Roportal
stoicaviorel

Tepe in constructii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Feriti-va sa lucrati cu numitul Manta Victor din Boldesti-Scaieni, Prahova!

TEPAR!

Are si o firma , nu stiu daca mai functioneaza - MANTVIC CONSTRUCT S.R.L

 

Este un individ de cea mai josnica speta! Face lucrurile de mantuiala ! Trebuie efectiv sa stai dupa el incontinuu ca sa iasa lucru cat de cat. (individu de fapt nu munceste ,cica doar coordoneaza cativa sclavi platiti vai de mama lor).

Nu se tine de cuvant . Ii dai banii acu si peste cateva luni zice ca nu i-ai dat. Fura din materiale de nu te vezi . Cel putin la fier mi-a pus jumatate din cat i-am platit. Daca ii dai bani sa cumpere materiale nu-ti aduce niciodata bon. Si mai ales e foarte bun prieten cu bautura, dupa ora 16 nu mai poti sa dicuti cu individu , ca e manga.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma intereseaza foarte mult acest subiect "Tepe in constructii" l-am urmarit pe mai multe forumuri de specialitate,daca cineva din cei care urmarasc aceasta postare si au trecut prin experiente asemanatoare detin dovezi in format video(filmulete,foto,etc)care pot fi probate ai rog sa imi trimta un mesaj...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua.

 

Sunt un tepuit ca si voi cei care ati postat aici.

Firma la care fac referire se vrea a fi "profi" doar ca nu le-a prea iesit decat opusul acestui cuvant pe ordinea de zi!

 

firma incriminata: SC VARDAN GROUP SRL din BACAU

administrator: Vartolomei Dan

ingineri- parintii : Vartolomei Carmen si Vartolomei Gelu (dupa indelungi cautari pe net am constatat ca sunt tepari din neam in neam, acestia doi din urma falimentand propriile firme voluntar! deci nu sunt la prima experienta de genul acesta, ei au mai trecut prin asa ceva, stiu cum sa traga tepele).

 

 

domeniu de activitate: constructie case rezidentiale si nerezidentiale

Fapte:

Incheie contract de executie termosisteme, sau tamplarie PVC sau orice lucrare mica de bloc, cu termen de predare in 10 zile. , cu pret de contract ferm. Incaseaza avans, dupa care nu mai raspund cu lunile la telefon.

Fac lucrari la negru si platesc oamenii la negru, ca sa evite taxele. ca asa stiu ei sa faca afaceri.

 

Nu platesc muncitorii decat la sfantu asteapta iar la furnizori li s-a cam infundat pentru ca s-au imprumutat peste tot si acum nu mai au de unde da banii inapoi.

caz concret, firma tepuita, chiar Vasion Bacau.

Am facut o lista cu noi toti fraierii care am cotizat la aceasta 'companie' si am constatat ca nu suntem putini.

 

Acesti oameni au un stil aparte de a te convinge, sunt atat de binevoitori si vorbesc atat de frumos la inceput, pana te conving sa semnezi,dupa care pa Ilie si nu ii mai vezi. In speta Carmen Vartolomei trage toate sforile si se roaga la propriu sa faci termosistem. Fii-su se lauda cu faptul ca e stomatolog insa nimic nu este adevarat. Am ajuns sa aflu inclusiv unde stau, i-am urmarit prin oras, altfel nu dadea de ei.

 

Trebuie reclamati la OPC, ITM si garda financiara pentru ca altfel nu dai de ei nici cum. dar si cand le pui garda pe cap... le faci bucata.

 

La fel ca la Dl Tomescu, firma trimite o echipa de muncitori pe care nu o controleaza si coordoneaza nimeni. Nu-si plateste muncitorii si de aici incepe o rotatie permanenta a echipelor.

Trimite regulat situatii de lucrari si solicita bani pentru lucrari pe care abia le incepe dar nu le termina.

 

Sa nu mai vorbim de calitatea lucrarilor...lasa de dorit total.

Domnii mai sus mentionati se declara ingineri dar nu cred ca au terminat decat un liceu de constructii in cel mai bun caz!!!

 

 

In cazul meu , am cerut sa reziliem contractul pentru ca lipsa de bun simt este maxima si nu lucreaza nici bine,nici la timp.Mai mult, daca ii prind la telefon promit ca vin si da da da, va aducem banii, dupa care iar trece o luna si nu dau nici un semn de viata.

 

Sportul national la aceasta firma este statul in masina si privitul cum altul munceste , in timp ce ei se gandesc cum sa mai tepuiasca si pe cine.

 

 

Va stau la dispozitie pentru orice detalii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg politica firmei care da o teapa si va explic imediat. Sa zicem ca eu am firma de constructii, dau o teapa, 2, 3, 4, 5...10 pana cand incepe lumea sa afle si apoi mi se diminueaza comenzile si poate faliment. La ce sa fur acum 100.000 de euro cand pot sa fac poate 300.000 muncind cinstit si celor care le-am lucrat sa ma recomande in continuare pentru a lua comenzi. Nu are nici o logica ce fac ei din punctul meu de vedere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu lucrati cu Ladaru Stefan sau cu firma lui Ladaru Company SRL. Individul apare pe toate site-urile ca meserias in acoperisuri si terase, dar adevarul este cu totul altul. In afara de faptul ca lucrarile prestate sunt de proasta calitate, se preteaza la tot felul de inselatorii pentru a castiga bani nemeritati. Inventeaza defectiuni ale acoperisului care nu exista profitând de faptul ca nu te poti urca pe casa si nu te pricepi in aceasta meserie. Cea mai utilizata inselatorie este ca ”e tabla gaurita in zeci de locuri” si trebuie neaparat schimbata... De asemenea te insala ca ia materiale de la fabrica cu factura, iar daca faci greseala sa-i dai bani pentru materiale, lucrurile se schimba radical: materialele care ti le aduce, daca ti le mai aduce, sunt in realitate la jumate din pretul cerut de el, factura ori nu exista ori iti da o factura pe toata suma, nedetaliata, pe firma lui, eventual cu adaus de 100-200%. Atentionez pe toti cei ce promoveaza acesta persoana/societate pe site-urile pe care le gestioneza sa nu o mai faca, deoarece promoveaza de fapt inselatoria si munca de mantuiala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×