Sari la conținut
Forum Roportal
suspect

Ce e mai important Dragostea sau Sexul ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

diador iti propun ceva. Stiu ca va suna perfid si trivial insa cred ca e solutia pentru a verifica daca se poate dragoste fara sex. Ca invers, sex fara dragoste nu cred ca mai exista dubii ca ar exista. :De

 

tine-ti iubitul "pe uscat" o perioada lunga de timp. Asta bineinteles dupa ce i-ai dat sa guste deja. Ca altfel nu are sens. Apoi aranjeaza cu un prieten sa il duca oriunde acolo unde va gasi sa i se dea.

Rezulta mai multe posibilitati:

* nu se va atinge; nu am auzit asemenea cazuri. Nu exista barbat normal dpdv fiziologic care sa refuze.

-*va gusta. Probabil ca se va intoarce apoi la tine pentru ca te iubeste sau va alege alt drum. Intrebarea este. Tu vei mai avea incredere in el? Crezi ca relatia voastra va ramane aceeasi? Cu siguranta nu va ramane aceeasi. Iti vei pierde increderea in el, Unde merge suta merge si mia intotdeauna. Cu siguranta se va intampla si a doua oara.

 

Pentru toti cei care striga sus si tare ca exista dragoste fara sex...in afara de cea platonica , NU EXISTA FRATILOR! Nu va mai agitati asa ca nu stiti despre ce vorbiti. Exista sex fara dragoste insa nu si opusul.

:good:

 

pe.sa. Bine ai venit pe roportal!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... :good:  sex...dragoste...doua cuvinte care se includ dar care in acelasi timp pot  una fara alta....daca exista dragoste, sexul isi are contibutia lui in mentinerea acestui sentiment, dar nu el este totul...pe cand, sexul fara dragoste, ceea ce este intalnit cel mai adesea, este ca si oricare alta stare de a fi...o necesitate organica si doar atat...

[snapbacca]58930[/snapbacca]

perfect de acord diador..nici nu prea era nevoie de mai multe cuvinte 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

uite ca am ajuns si in momentul cand trebuie sa fiu de acord cu Spider.....Este greu, credeti-ma pe cuvant, ma doare sufletul sa zic asta, dar Spider a zis exact ce era de zis.....DRAGOSTE FARA SEX NU EXISTA oameni buni...pe ce lume traiti? Sa stiti ca in momentul cand iubesti pe cineva, il doresti si fizic...acum sa trecem peste partea cu rusinea si sa admitem ca si femeilor le place tot la fel de mult sexul ca si barbatilor.....iar cand exista si dragoste la mijloc,atunci totul iese senzational...asa ca...MAcaE LOVE AND SEX, NOT ABSTINENTA!(nu imi venea cuvant in engleza pentru abstinenta si am improvizat si eu :De )

 

 

 

 

Edit: spider se scrie cu "sa" mic pentru ca nu e nume propriu. :De

iar abstinenta in engleza se scrie abstinence

Editat de spider

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
uite ca am ajuns si in momentul cand trebuie sa fiu de acord cu Spider.....Este greu, credeti-ma pe cuvant, ma doare sufletul sa zic asta, dar Spider a zis exact ce era de zis.....DRAGOSTE FARA SEX NU EXISTA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si cine anume a spus ca exista dragostea fara sex?:De arata-mi-la sa-la scot la tabla!

[snapbacca]58947[/snapbacca]

 

there you go

 

(diador @ Aug 7 2005, 04:42 PM) sex...dragoste...doua cuvinte care se includ dar care in acelasi timp pot

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
there you go

[snapbacca]58951[/snapbacca]

mda in afara ca erau luate ca si cuvinte dupa cum bine vedem,iar tipuri de dragoste exista mai multe decat tipuri de sex :De.,eu cunosc pe cineva din Canada care iubeste,si o face intr-un mod destul de zgomotoso-credibilo-insistent pe cineva aflat in Europa sa zicem..Si asta de 3 ani..si fara sa se se fi aflat vreodata la mai putin de 6000 de cam.Deci sexul se exclude

AAAAAAAAAA ca voi vb de o rellatie..asta e evident..nu se poate!dar faceti diferenta intre a generaliza si a vorbi la obiect :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu cunosc pe cineva din Canada care iubeste,si o face intr-un mod destul de zgomotoso-credibilo-insistent pe cineva aflat in Europa sa zicem..Si asta de 3 ani..si fara sa se se fi aflat vreodata la mai putin de 6000 de cam.Deci sexul se exclude

 

[snapbacca]58953[/snapbacca]

este tocmai tipul de dragoste platonica de care spuneam si eu mai sus. Pentru ca intre doi oameni care sunt aproape unul de celalalt (fizic ma refer) si care sunt normali dpdv fiziologic si mental si care se iubesc, nu exista doar dragostea platonica. Hai sa fim seriosi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci exista! :De

[snapbacca]58955[/snapbacca]

pai si cine a spus ca nu exista? Insa trebuie facuta diferenta clara. Sunt doua tipuri diferite de dragoste. Sa nu imi spui tu mie acum ca daca ai avea o iubita (vorbim la modul general) si ai fi avut sex cu ea, ai putea sa continui sa traiesti langa ea chiar si in cazul in care ea nu ti-ar mai oferi relatia fizica si nu ai cauta sex in alta parte. Normal ca ai continua sa o iubesti insa acea iubire va deveni platonica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai si cine a spus ca nu exista? Insa trebuie facuta diferenta clara. Sunt doua tipuri diferite de dragoste.

[snapbacca]58956[/snapbacca]

serios! si care ar fi aia?:De..(stiu ca e,stiu care e..dar asa mi-ar place sa te vad dezvoltand ideea)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×