Sari la conținut
Forum Roportal
suspect

Ce e mai important Dragostea sau Sexul ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Of of of..vesnica discutie.....oricum o relatie de dragoste fara o relatie sexuala macar satisfacatoare nu exista....si noi si voi avem nevoie de sex.....acum sa fim seriosi..nici voi nu sunteti maicute..va place sa fiti dorite si va place sa aveti parte de o partida buna de sex....asadar eu cred ca o relatie fara o buna intelegere in pat este nula si fiecare mai devreme sau mai tarziu va cauta satisfacerea acestor pofte in alta parte..

Asadar eu cred ca dragoste fara sex nu exista!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Langa ce barbati traiti, cum v-au convins ca sexul este un lux?! :good:

[snapbacca]58561[/snapbacca]

 

parerea mea este ca sexul e un lux pentru mine, iar sotul se straduieste sa-mi schimbe aceasta parere - nu a reusit inca

 

atitudinea in fata sexului,ca si in fata dragostei este data de cum suntem fiecare ca individ..nu de sexul caruia apartinem.

[snapbacca]58564[/snapbacca]

 

asa este!

tine mai mult de pozitiile astrelor in momentul nasterii (horoscopul)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

yup....sunt complet de accord cu crystyann......una fara alta nu rezista pentru mult timp. o relatie care sa dureze ar trebui sa se bazeze si pe partea fizica nu doar pe cea sentimentala.

sexul fara dragoste devine plictisitor la un moment dat si chiar rutina......iar dragostea fara sex :o...

apropo nu cred ca sexul pentru femei e chiar un lux, si noi femeile suntem la fel de doritoare numai ca noi facem mai mult pe sentimentalele cand barbatii sunt mai sinceri si sunt mai directi si mai vizibili :Pe :Pe chiar daca ei simt la fel ca noi. suntem oameni nu? stim sa disimulam bine indiferent de ceea ce vrem sa ascundem :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
yup....sunt complet de accord cu crystyann......una fara alta nu rezista pentru mult timp. o relatie care sa dureze ar trebui sa se bazeze si pe partea fizica nu doar pe cea sentimentala.

sexul fara dragoste devine plictisitor la un moment dat si chiar rutina......iar dragostea fara sex :o...

apropo nu cred ca sexul pentru femei e chiar un lux, si noi femeile suntem la fel de doritoare numai ca noi facem mai mult pe sentimentalele cand barbatii sunt mai sinceri si sunt mai directi si mai vizibili :Pe :Pe chiar daca ei simt la fel ca noi. suntem oameni nu? stim sa disimulam bine indiferent de ceea ce vrem sa ascundem :good:

[snapbacca]58587[/snapbacca]

uite domne ca pot fi si tipe obiective!ma apucase jalea cand citesem inainte "parerile" unora din antepostatoare.brava pufulet! 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
parerea mea este ca sexul e un lux pentru mine, iar sotul se straduieste sa-mi schimbe aceasta parere - nu a reusit inca

asa este!

tine mai mult de pozitiile astrelor in momentul nasterii (horoscopul)

[snapbacca]58574[/snapbacca]

Da?

Va dati seama daca astrele se aflau tocmai in pozitia misionarului sau a amazoanei ce iesea? :good:

Sunt de acord cu pufulet! Si femeile si barbatii sunt la fel in ceea ce priveste dragostea sau sexul. Numai ca intr-o societate unde auzi des "lasa-la maica ca e baiat" se poate ca sexul sa devina si "lux" pentru unele femei!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si femeile si barbatii au dreptul la acelasi numar de ore de sex. Important este sa gasesti persoana potrivita. Restul sunt prejudecati care nu-si au rostul si locul intre doi oameni ce se iubesc si se doresc.

 

Totusi nu am inteles chestia cu astrele si cu sexul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nici eu nu am inteles-o ....e grav..inseamna ca ceva nu este in regul aacolo...Maricaul,poti sa ne lamuresti,please!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce a spus maricaul am inteles. Subtil, subtila draguto :De :oca: Nu am inteles insa ce a spus Maria vis-a-vis de chestiunea in cauza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hahaha..stai ca am citit si eu mai sus si am inteles totul.. :Pe ....asa este bine ca astrele nu se aflau in 69 ca nu se mai nastea nimeni atunci.... :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... :good: sex...dragoste...doua cuvinte care se includ dar care in acelasi timp pot una fara alta....daca exista dragoste, sexul isi are contibutia lui in mentinerea acestui sentiment, dar nu el este totul...pe cand, sexul fara dragoste, ceea ce este intalnit cel mai adesea, este ca si oricare alta stare de a fi...o necesitate organica si doar atat...

Editat de diador

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×