Sari la conținut
Forum Roportal
suspect

Ce e mai important Dragostea sau Sexul ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

HUmm , nu inteleg intr-o relatie , vine dragostea apare sexul si pana la urma care ramane ?de ce? care e mai important ? de ce la un moment dat nu se poate una fara alta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in mod normal raman amandoua...pentru ca o realtie se formeaza cu dragoste si cu aste se si intretine ..mai sunt si alte elemente care sustin o relatie care sunt deja discutate pe forum...sexul apare cand e nevoie intr-o relatie dar nu devine si cel mai important lucru...cand te casatoresti nu te casatoresti ca vrei sa faci sex ci ca o iubesti..are si sexul partea lui...dar in zilele noastre nu e nevoie de dragoste si relatie ca sa faci sex...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In urma cu ceva vreme, la inceputurile vietii sexuale, credeam acelasi lucru...ca sexul nu este important. Cu timpul am relizat ca nu este numai important, ci si necesar. O relatie nu poate fi intretinuta fara sex, la fel cum nu poate exista fara dragoste. Asadar dragostea si sexul se completeaza si numai impreuna pot face o treaba buna intr-o relatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

femeile ajung la sex dupa ce au constatat ca iubesc, in schimb dragostea barbatilor trece prin...putin mai jos de stomac :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
femeile ajung la sex dupa ce au constatat ca iubesc, in schimb dragostea barbatilor trece prin...putin mai jos de stomac :">

[snapbacca]56736[/snapbacca]

 

 

Permite-mi sa te contrazic si nu o fac din rautate, ci pentru ca stiu sigur ca am dreptate...Si barbatii simt cu sufletul sa stii...Exista fireste si exceptii, adica barbati care gandesc cu organul sexual, dar asa exista si femei care gandesc cu ceea ce au intre picioare (scuzati-mi exprimarea :"> ) sau cu portofelul barbatilor...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa un anumit timp cu cineva , si nu ma refer la cateva luni sau saptamani, iubirea, dragostea devine o rutina, da te intalnesti cu el/ea petreceti timpul impreuna si toate alea , apare rugina , chestia care o faci zi de zi devine atat de plictisitoare incat persoana careia ii ziceai cu luni in urma : Te iubesc iti provoaca o stare de plictiseala si apoi apare ruina, totul sa-a terminat , nimic nu mai este frumos si roz. Consider ca undeva intre rutina si rugina isi are loc sexul , e acel element care schimba cursul relatiei , consider ca in acest caz vei gasi ceva nou tot timpul, ceva ce vrei sa faci doar cu cel pe care-la iubesti , ceva ce nu te va mai duce la rugina si in ultimul rand la ruina. De ce ? De ce are acest rol? Bineinteles intre altele(ALTE ELEMENTE CARE INTRETIN O RELATIE) de ce sexul ? de ce acel contact fizic ? Dovedeste acel contact ca iubesti cu adevarat pe cineva ? sau ca vrei sa intretii relatia ,ca acel cineva te face sa te simti alt om ?

Multumesc

Editat de suspect

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dragii mei, am citit asta , a spus-o un dr. psiholog dar nu i-am retinut numele...cartea se numeste "Marte si Venus in dormitor"...siiiiiiiiiiiiiiii...daca stai mai serios sa te gandesti, dincolo de copilarii si declaratiile lacrimogene cand esti indragostit, in subconstient, asta se intampla.pentru ca in pat barbatii isi demonstreaza masculinitatea in plenitudinea ei si se simt apreciati si blabla siiiiiiiiiiiiiiiiiiii...iubesc ceea ce pot domina si controla! femeile insa au nevoie de timp pentru ca in pat se daruiesc cu tot ce au mai bun in ele siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ...de-aia! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa o perioada indelungata e inevitabil sa nu apara rutina,oricat de inventivi ar fi cei doi parteneri, de aceea consider ca relatiile care dureaza prea mult fara vreo perspectiva...sunt in pericol. Atunci ce faci? sa renunti la o relatie indelungata...nu e tocmai comod,dupa o perioada lunga de timp partenerul devine o mare parte din tine,insa...nu mai e ca la inceput.Cineva spunea ca faima rugineste daca nu o cureti in fiecare zi. Well, aici nu e vorba tocmai de faima insa (parerea mea) o relatie trebuie "reinventata" in fiecare clipa,nu stiu daca intelegi ce vreau sa spun. Un prieten imi povestea ca se reindragosteste de aceeasi persoana in fiecare zi,in fiecare anotimp.Incearca sa diversifice pe cat posibil activitatile in 2. Nu stiu,poate acolo era si vorba de entuziasmul specific adolescentului indragostit,insa matur. Daca ajungi la concluzia ca rugina nu mai poate fi indepartata,atunci ruina e inevitabila,trebuie sa pui capat relatiei.Vorbeste deschis cu partenera ta,pe fata,si incearca sa salvezi situatia. Lipsa comunicarii cauzeaza mari dezastre...

Mult succes !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si pana la urma nu se poate trage o linie intreastea doua. Asa ca , enjoy life! :De

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

amandoua in mare masura....

am discutat cu cineva specializat in ceea ce priveste subiectul......si una dintre idei era ceva de genul: chiar daca intr-un cuplu cele 2 persoane se iubesc sau cel putin asta le place sa creada :Pe, daca nu se simt bine si in pat atunci e clar ca ceva nu merge,ca cele 2 persoane nu se potrivesc, totul e pe fond psihologic, nu e vorba ca partenerul nu are experienta sau nu se misca bine :Pe......si problema asta o sa se accentueze cu timpul chiar daca momentan esti eclipsat de ideea "iubirea invinge tot" :Pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×