Sari la conținut
Forum Roportal
doutzen

Ce sa fac?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna ! sunt noua si am apelat la voi fiindca am o mare problema si nu prea am cu cine sa vorbesc despre asta .

Situatia este urmatoarea : Acum 3 ani am avut o relatie ideala (imi inchipuiam eu) . A inceput ca in povesti cu fluturasi in stomac . Totul era perfect . El parea perfect si astfel am hotarat ca el este barbatul care merita totul si mi-am inceput viata sexuala cu el . Relatia a durat un an . Am locuit impreuna 3 luni iar apoi intr-o zi mi-a zis pur si simplu ca s-a sfarsit . Nu i-am spus nimic , decat m-am ridicat , mi-am strans lucrurile si am plecat . Mi-am continuat viata fara el desi mi-a fost extrem de greu . M-am ingropat in munca . Incercam sa am zilnic cate o sedinta foto sau o prezentare , mergeam la orice casting posibil si imposibil , doar sa nu am timp sa ma gandesc la el . Intr-o zi , la 1 an dupa nefericitul eveniment , in timp ce ma intorceam cu avionul am avut norocul sa cunosc un alt barbat de care m-am indragostit nebuneste . Relatia a evoluat foarte lent fiindca imi era frica insa pana la urma totul s-a rezolvat . Ne-am mutat impreuna , ne-am logodit iar de putin timp ne-am casatorit . Eu ii marturisisem ca in viata mea a mai existat un singur barbat . Ironia sortii a facut ca la petrecerea noastra de nunta sa fie invitat si fostul meu cu familia fiindca parintii actualului au afaceri cu parintii fostului . Nu i-am spus pe moment sotului insa acum o luna m-a intrebat daca l-am mai vazut vreodata pe ex si a trebuit sa-i marturisesc faza cu nunta . Pe moment nu a comentat nimic insa de o saptamana a inceput sa-mi puna intrebari stanjenitoare de genul : "te simti mai bine decat cu .... ? " , "faceai si asa ceva cu el ?" , "te facea sa simti asta ?" . El il iubesc enorm pe sotul meu insa intrebarile astea chiar ma deranjeaza . si eu mi-as fi dorit ca el sa fie primul si singurul barbat in viata mea insa soarta nu a vrut sa fie . A fost si va fi mereu in schimb unicul caruia i-am facut sex oral . In rest relatia noastra este perfecta . Si ca si cum nu ar fi fost suficient desi in tot timpul asta nu mi s-a intamplat sa-l vad pe ex decat la nunta acum imi iese in cale zilnic . E adevarat ca locuim in acelasi cartier insa daca ies cu cainele dau nas in nas cu el , merg la salon hop si el , in club e si el , la BFW iar am dat de el. Nu e ca si cum am face-o intentionat insa iubita lui e tot model si e logic sa fie prezent acolo unde e si ea . Ideea e ca nu stiu ce sa fac pentru ca sotului meu sa-i fie bine . A trecut cineva prin asta ? Va rog ajutati-ma cu un sfat ceva ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
El il iubesc enorm pe sotul meu insa intrebarile astea chiar ma deranjeaza . si eu mi-as fi dorit ca el sa fie primul si singurul barbat in viata mea insa soarta nu a vrut sa fie . A fost si va fi mereu in schimb unicul caruia i-am facut sex oral . In rest relatia noastra este perfecta .

 

Lucrurile intime nu se spun

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, cred ca majoritatea am trecut prin situatii de trei parale .

Asa....la intrebarile:

"te simti mai bine decat cu .... ? "

"faceai si asa ceva cu el ?"

"te facea sa simti asta ?"

ai mai multe variante de raspuns:

" Desigur , draga, dar cum tin sa nu am orgasm te-am ales pe tine"

" Nu stiu daca tii neaparat sa afli detaliile"

sau varianta punct cu punct:

1. Ultima data am strigat numele lui la .....?

2. E mult prea lunga lista de ce faceam cu el.....

3. Nu, el nu a pus intrebari imbecile, pur si simplu a zis ca "s-a terminat". Doar tu ma faci sa ma simt asa de prost, dragule! Am deschis si un topic , ca sa vada si altii mitocania pana unde duce!

Ahhhh, iar de nu isi cere scuze si nu inceteaza , divort...rapid.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, cred ca majoritatea am trecut prin situatii de trei parale .

Asa....la intrebarile:

"te simti mai bine decat cu .... ? "

"faceai si asa ceva cu el ?"

"te facea sa simti asta ?"

ai mai multe variante de raspuns:

" Desigur , draga, dar cum tin sa nu am orgasm te-am ales pe tine"

" Nu stiu daca tii neaparat sa afli detaliile"

sau varianta punct cu punct:

1. Ultima data am strigat numele lui la .....?

2. E mult prea lunga lista de ce faceam cu el.....

3. Nu, el nu a pus intrebari imbecile, pur si simplu a zis ca "s-a terminat". Doar tu ma faci sa ma simt asa de prost, dragule! Am deschis si un topic , ca sa vada si altii mitocania pana unde duce!

Ahhhh, iar de nu isi cere scuze si nu inceteaza , divort...rapid.

Killcoano..mama...

..cam repede divort...

nu crezi?

baietul este gelos...foarte gelos...

sa-l intrebe si ea la randu-i aceleasi tampenii...sa vedem ii convine?

isi revine el pana la urma.

si sa mai lase cluburile in pace...poate lui nu-i plac cluburile in mod deosebit...

plus...ccred ca se cere o discutie serioasa intre ei pe aceasta tema..( pana la divort este cale lunga )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa pare ca intr-adevar ai o complicatie destul de ciudata, pentru care nu te invidiez.

Eu zic asa:

1. Ai gresit ca nu i-ai spus de la bun inceput sotului de acea relatie si de chestia cu intanlirea subita.

2. Deja l-ai facut suspicios, gelos si neincrezator in tine si asta e arhisuficient sa distruga o relatie.

3. Eu cred ca intalnirile asa zis "surprinzatoare" nu sunt deloc asa, ci cam stii ca ex-ul va fi pe acolo.

4. Tre sa te hotarasti ce vrei: sa dregi trecutul sau sa pastrezi si sa lupti pentru ce ai in prezent? Poate esti destul de constienta ca nu le poti impaca pe amandoua (sau ....pe amandoi).

5. Nu demult am vazut o poveste aproape leita cu a ta. Stii care e concluzia? Ea a ramas SINGURA! A distrus totul cu prpriile-i manute, pentru ca nu a vrut sa aleaga dintre ei doi si a sperat ca va putea impaca si varza si capra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Killcoano..mama...

..cam repede divort...

nu crezi?

baietul este gelos...foarte gelos...

Wax....sa cante atunci "Nevasta-mea este model!"....."si as fi vrut sa o f.. doar eu"

Daca ei ii plac cluburile nu are de sa lase asta . De incearca...e doar o masca si nu se va mentine mult.

Ea a zis ca il vrea pe sot.....el tre sa inteleaga asta si sa lase gelozia absurda.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ahhhh, iar de nu isi cere scuze si nu inceteaza , divort...rapid.

 

Ne intrebam pe alt topic de ce pleaca dragostea...cum sa nu plece, saraca, daca noi o alungam? :P

In zilele noastre oamenii nu mai sunt dispusi sa lupte sa-si salveze relatia. Cum apare un obstacol, se despart. Acum 50 de ani oamenii stateau impreuna toata viata. Nu zic ca e bine, ca multi au fost nefericiti, dar macar nu renuntau cu una, cu doua...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lupini : nu am deschis acest topic gandindu-ma la ex-ul . el nu mai face parte din gandurile mele de mult .

Kilkoana : nu se pune problema divortului . il iubesc prea mult . sincer m-am gandit sa-i dau si eu una dintre replicile postate de tine insa ma gandesc sa nu interpreteze altfel lucrurile .

nu au nicio legatura cluburile . am 20 de ani si e normal sa-mi placa sa ies insa sa stii ca evit sa ies fara el tocmai fiindca nu ma distrez daca nu il am langa mine . iesitul in oras in interes strict profesional e altceva . daca am o prezentare si el nu poate sa ajunga ar fi culmea sa nu ma duc . am o cariera si nu vreau sa se duca pe apa sambetei .

Fluffycat : de relatie i-am spus de la inceput insa de intalnire nu avea rost sa-i spun fiindca nu a fost importanta pt mine iar intalnirile cu trecutul sunt intamplatoare . nu am nici cea mai mica intentie sa-l vad . daca m-ar mai fi interesat as fi putut sa-l caut pe vremea cand eram libera .

Am crezut sincer ca va intelege faptul ca relatia noastra este speciala si ca il iubesc asa cum nu am iubit si nu voi iubi pe nimeni . Nu inteleg rostul nesigurantei lui fiindca i-am oferit tot si el stie asta . Pentru mine sexul oral era un subiect tabu pana cand l-am cunoscut pe el si stie asta fiindca i-am spus-o . Am facut-o doar fiindca il iubesc enorm si as face orice mi-ar cere . Sunt sigura ca chiar daca m-as fi casatorit cu ex-ul nu i-as fi facut in veci oral . Ar trebui sa insemne si asta ceva pt el ... Si nu inteleg de ce intrebarile au aparut decat dupa ce a aflat identitatea ex-ului . Inainte sa stie cine era nu ma intreba asta .

Am ajuns sa cred ca poate exagerez eu si poate ar trebui sa accept situatia asa cum e ... Ideea e ca nu vreau sa sufere el si incerc sa rezolv situatia doar fiindca ma gandesc ca pe el il macina rau chestia asta de o tot tine lant cu intrebarile .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A trecut cineva prin asta ? Va rog ajutati-ma cu un sfat ceva ...

:P

Eu.

Tot model.

-eu

Bine, nu in avion ci in autobuz.

Sant pe lenjerie intima la naiba, ma pretez-un defect de fabricatie, am doo juma :doh:. ca se bat astia pe mine de n-ai vazut.

Asa si.

In autobuz, ma impinge unu` si dau peste ea.

Ea se intoarce se uita in jos, se uita in sus, se uita iar in jos.

A fost dragoste la prima vedere.

Si incet m-am indragostit.

Bine, dupa mai multe nopti la ea.

M-a pus naiba sa-i fac neste chestii.

Ca de unde stiu io chestiile alea.

Zic le-am vazut la tv.

La o emisiune cu stiinta.

Stiinta pe dracu` cica. Ca ce fac io, are si codu` penal capitol special.

Ca asta fac io toata ziua la lucru ?

Si mai ales cu cine ?

Ce sa mai...

Un calvar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ne intrebam pe alt topic de ce pleaca dragostea...cum sa nu plece, saraca, daca noi o alungam? :P

In zilele noastre oamenii nu mai sunt dispusi sa lupte sa-si salveze relatia. Cum apare un obstacol, se despart. Acum 50 de ani oamenii stateau impreuna toata viata. Nu zic ca e bine, ca multi au fost nefericiti, dar macar nu renuntau cu una, cu doua...

Atunci sa lupte.......Iar atitudinea de a clarifica totul e doar una sanatoasa.

E cam greu sa stau sa ma gandesc, vreau sa nu sa fac primul pas, imi tre sau nu seful logodit, imi pasa sau nu imi pasa de gura lumii , imi pune sau nu lumea eticheta de curva. Ahhhh, in cazul asta ar fi curva cu doua fete. :doh: :roll:

.......dragostea pleaca atunci cand are picioare. :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×