Sari la conținut
Forum Roportal
Cimpoacă

The Sims 3

Postări Recomandate

Am si eu o problema cu sims 3 lam instalat ,l-am jucat cam 2-3 saptamani fara probleme..............si acuma mi se blocheaza(joc 5 minute si dupa se blocheaza si tresa dau restart la calc)

Pls heeeeeeelp!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o problema cu sims 3 lam instalat ,l-am jucat cam 2-3 saptamani fara probleme..............si acuma mi se blocheaza(joc 5 minute si dupa se blocheaza si tresa dau restart la calc)

Pls heeeeeeelp!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ai incercat sa scanezi de virusi sau sa faci niste defragmentari in computer?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am cumparat The Sims 3 original din magazin de craciun si nu-mi merge imi apare asa :

"Unable to start game

Device 0 cannot run this title. Your video card does not appear to support at least Shadel Model 2.Please upgrade your card."

Trebuie sa-mi schimb placa video sau ceva ca sa imi mearga? Va rog sa ma ajute si pe mine cineva :lol: ;) ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...Am cumparat The Sims 3 cu un pret convenabil si chair sunt multumit de acest joc numai ca inainte de a te apuca de joc trebuie sa citesti acea carticica cu instructiunile jocului :P.

 

Mi-am cumparat The Sims 3 original din magazin de craciun si nu-mi merge imi apare asa :

"Unable to start game

Device 0 cannot run this title. Your video card does not appear to support at least Shadel Model 2.Please upgrade your card."

Trebuie sa-mi schimb placa video sau ceva ca sa imi mearga? Va rog sa ma ajute si pe mine cineva :( :doh: :D

 

Reinstaleaza Windows-ul sau incearca sa iti instalezi placa video... poate reusesti :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e destul de belea jocul... pacat ca nu e deloc aproape de real life, ce belea ar fi daca ar avea toate posibilitatile unui real life :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o problema cu sims 3 lam instalat ,l-am jucat cam 2-3 saptamani fara probleme..............si acuma mi se blocheaza(joc 5 minute si dupa se blocheaza si tresa dau restart la calc)

Pls heeeeeeelp!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sims 3 e un joc grafic destul de "greu". Probabil ca placa video, memoria RAM sau procesorul nu ti-l mai duce. Se incinta ceva si se blocheaza. Incearca sa ajuti calculatorul sa se raceasca cat mai mult. Tine calculatorul fara una din tablele din carcasa, ca sa intre aer. Incearca sa ai un pic de loc in jurul lui. Eventual, monteaza-i un ventilator suplimentar.

 

Mi-am cumparat The Sims 3 original din magazin de craciun si nu-mi merge imi apare asa :

"Unable to start game

Device 0 cannot run this title. Your video card does not appear to support at least Shadel Model 2.Please upgrade your card."

Trebuie sa-mi schimb placa video sau ceva ca sa imi mearga? Va rog sa ma ajute si pe mine cineva :roll: :P :P

 

Ai placa video fara Shader Model 2.0 ceea ce inseamna ca e foarte veche. Acum si Shader 3.0 este depasit. Normal trebuie sa-ti cumperi alta placa video dar probabil ca ai slot de prindere tip AGP si nu PCI cum sunt toate azi. Deci, nu cred ca gasesti decat second hand.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna .....am instalat sims 3 si knd intru in joc....intra se incarca si cand sa inceapa imi arata un mesaj cu titlu "Disc autorization Failure ": We are unable to verify that your disc is a valid copy of The Sims 3. Please contact customer service" ........... ce trebuie sa fac....va rog ajutati-ma

post-318109-1293620461_thumb.jpg

post-318109-1293620501_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simpu - contact customer service. Pe romaneste, ia legatura cu serviciul cu clientii. In cazul in care ai binevoit sa il piratezi, fa bine si cumpara-l, apoi vino aici sa te plingi daca mai ai vreo problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×