Sari la conținut
Forum Roportal
stf

Ce va place?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

frumoasa bijuteria,Carhaix

 

acu am dat si eu de topicul asta :o: si mie imi plac motocicletele si chiar intentionez sa urmez o scoala de soferi cat de curand. I-am convins cu mare greu si pe ai mei si am ajuns pana la urma la o intelegere.Ei vroiau sa dau doar pe masina dar visul meu,de mica, sunt motocicletele...totul se trage din copilaria,fratele meu avea una :hi:

In rest, imi plac motocicletele Kawasaki, am avut ocazia sa si merg pe cateva...sunt superbe!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Naked sau dual-sport. Cel mai mult mi-ar placea un BMW F650 GS

 

bmw-f650gs.jpg

 

dar pana aprofundez putin "datul pe mobra" s-ar putea sa-mi iau un CB 500.

 

CB500BLACK400x244.jpg

 

E si mai ieftina deci risc mai putin daca o dau de pamant la inceput. Dar in final tot spre F650/F800 tind.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Naked sau dual-sport. Cel mai mult mi-ar placea un BMW F650 GS

 

bmw-f650gs.jpg

 

 

E si mai ieftina deci risc mai putin daca o dau de pamant la inceput. Dar in final tot spre F650/F800 tind.

F650- e un monocilindru care-mi place. Si daca nu vrei unul de nou- gasesti in stare buna si foarte buna la preturi 1800-3000 euro. ( nu arata ca cel din poza, acela e un model foarte nou...)

 

frumoasa bijuteria,Carhaix

 

acu am dat si eu de topicul asta :jester: si mie imi plac motocicletele si chiar intentionez sa urmez o scoala de soferi cat de curand. I-am convins cu mare greu si pe ai mei si am ajuns pana la urma la o intelegere.Ei vroiau sa dau doar pe masina dar visul meu,de mica, sunt motocicletele...totul se trage din copilaria,fratele meu avea una :P

In rest, imi plac motocicletele Kawasaki, am avut ocazia sa si merg pe cateva...sunt superbe!

sa ai bafta. Grija mare pina te obisnuiesti. Trebuie sa mergi zilnic, si nu uita, ochii mari la tot ce misca mai ales din dreapta ta. Ti se vor forma reflexele si vei constata ca te vei simti mai in largul tau pe motor. Vei ajunge sa apelezi la el si cind ploua daca te grabesti si n-ai timp de parcari se este aglomerat...Azi eu am avut treaba la finante...am ajuns in 20 de minute, cu echipat cu tot, si pina a venit persoana cu care trebuia sa ma intilnesc ( era cu masina) am baut si o cafea de la automat...Dar cel mai important lucru daca vrei sa mergi mult si fara incidente: lasa deoparte orice orgoliu! Nu te aventura off-road pina nu stapinesti foarte bine motoru' (daca vrei enduro/soft enduro) si nu uita ca pe dealuri de lut sau iarba daca te prinde ploaia ai incurcat-o, ( considerind ca ai pante serioase..ca pe dealuri...) deci- nu zabovim in plus in astfel de locuri... sa ai asfalt uscat si...bafta! Si ca sa raspund la intrebare: mie imi plac motocicletele "de turism" sau " soft enduro" si anume: honda transalp 600/650, kawasaki kle 500, honda africa tween 750, suzuki dr 800, BMW f 650, etc.

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult de sfat,Victor ! promit ca o sa tin cont de el :o: intr-adevar, este dificil si periculos pentru ca, la un moment dat, se intampla sa ajungi sa cunosti mania vitezei si,cam greu sa te lasi de ea :resent: si da! e periculos cand ploua,eu de-asta o sa-ncerc sa ma feresc mai mult...dar orice placere are un risc al sau :o: zilele trecute,am mers putin cu o Honda Repsol...sincer,m-am cam temut putin.Nu stiu de ce dar nu-mi inspira siguranta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
F650- e un monocilindru care-mi place. Si daca nu vrei unul de nou- gasesti in stare buna si foarte buna la preturi 1800-3000 euro. ( nu arata ca cel din poza, acela e un model foarte nou...)

 

E modelul de dupa 2000 cel din poza, care e un upgrade semnificativ si merita toti banii, desi trece de 3000 de euro si second. Oricum, mai mult ca sigur ca-mi iau un CB 500 second la inceput, ca-i ieftin si iertator, si BMW-ul ulterior.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
multumesc mult de sfat,Victor ! promit ca o sa tin cont de el :o: intr-adevar, este dificil si periculos pentru ca, la un moment dat, se intampla sa ajungi sa cunosti mania vitezei si,cam greu sa te lasi de ea :) si da! e periculos cand ploua,eu de-asta o sa-ncerc sa ma feresc mai mult...dar orice placere are un risc al sau :P zilele trecute,am mers putin cu o Honda Repsol...sincer,m-am cam temut putin.Nu stiu de ce dar nu-mi inspira siguranta

Daca e ce stiu eu e o motocicleta de 1000 cmc, vre-o 170 c.p. si are multe kg. Este de turing/sport, totusi cam mare pentru un incepator...Ia-ti pentru inceput un motor mai "iertator". Pina-ti formezi sinapsele..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vitezaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...Ia-ti pentru inceput un motor mai "iertator". Pina-ti formezi sinapsele..

 

pai nu e a mea...eu intai vreau sa le incerc sa-mi formez o parere.Vreau sa-mi iau una mai maleabila..inca nu-mi dau seama ce mi s-ar potrivi avand in vedere ca-s incepatoare.Orice sugestie din partea ta e binevenita :o: dar, in general, sa-ti marturisesc un secret..cand ma uit la o motocicleta,ma uit in primul rand la roti :) sa fie cat mai adevarate..si,ca fapt divers, ma atrag si motocicletele negre

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta e motorul tau omule>?????.....frumoasa creatie....mie imi placeau choperele cand eram mai mic...acuma tind mai mult spre sport si off-road.....hmmmpt off-road sunt un pic cam neexperimentat.........eu optez pt o varianta intre enduro si cv mai street...cv in genu super-moto

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×