Sari la conținut
Forum Roportal
stf

Ce va place?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pai nu e a mea...eu intai vreau sa le incerc sa-mi formez o parere.Vreau sa-mi iau una mai maleabila..inca nu-mi dau seama ce mi s-ar potrivi avand in vedere ca-s incepatoare.Orice sugestie din partea ta e binevenita :) dar, in general, sa-ti marturisesc un secret..cand ma uit la o motocicleta,ma uit in primul rand la roti :P sa fie cat mai adevarate..si,ca fapt divers, ma atrag si motocicletele negre

Conteaza cel mai mult la ce anume vrei sa folosesti motocicleta. In cazul meu practic niste trasee unde n-as avea ce cauta cu motor de sosea, cum ar fi de ex, Honda Hornet care mi s-a parut si ciudata la pilotat, sint invatat cu astea de turism, semienduro ( light enduro) adica un fel de corcitura intre enduro si strada, care suporta orice drum, au de regula roti cu spite care sint mai elastice,motor cu cuplu zdravan inca de la plecarea de pe loc, suspensii lungi si elastice, au protectii antinoroi si in general roata din fata este mai mare in diametru decit cea din spate si mai subtire. Cu ele pot ajunge aici (vezi foto)

post-108-1211707101_thumb.jpg

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cam puternica motoreta pt o incepatoare:P

 

am trecut de faza "incepator", acum :cry:

dar nu mi s'a parut greu...

Motorul e precum aerul pt mine :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Streetfighter S: cam asta mi-ar placea.

Ce o sa imi iau, de fapt... o sa vad la primavara. Nu cred ca ma bag pe asa ceva din prima, ca dau cu fundul de pamint precis.

 

240x320_01.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×