Sari la conținut
Forum Roportal
stf

Ce va place?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut....baieti voi ce tipuri de motociclete preferati???>>......mie imi plac cele off-road(cross,enduro).combinatie intre street si off-road(supermoto) si naked....

voi ce preferati????

iesti in timpul liber sa vas distrati pe doua roti???.............cand???unde???

ce modele posedati???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi placeau mult motocicletele sport in stilul Honda Vfr :flowers: Alea gen Harley-Davidson nu mi-au placut deloc.Acum le urasc pe toate.

 

baieti voi ce tipuri de motociclete preferati???

 

sper ca nu-i bai c-am raspuns si eu :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dc??

 

se intampla o gramada de nenorociri din cauza motocicletelor,motociclistii se impart in doua categorii : cei care au murit...si cei care urmeaza . Foarte fain ca hobby,dar foarte riscant. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[qoute]motociclistii se impart in doua categorii : cei care au murit...si cei care urmeaza . Foarte fain ca hobby,dar foarte riscant. [/qoute]

adevaratii motociclisti au cultura nu provoaca accidente....cu multa atentie si precautie nu e chiar atat de riscant

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
adevaratii motociclisti au cultura nu provoaca accidente....cu multa atentie si precautie nu e chiar atat de riscant

 

Bine.E si asta o parere,inteleg perfect ce vrei sa spui.Ma refeream la faptul ca o foarte mare parte din motociclisti,dobandesc in timp o sete de viteza,pe care,de cele mai multe ori, numai un accident le-o potoleste.Ramai ingrozit daca te uiti cati au murit pe motocicleta ... in 2007,de exemplu(si nu numai).Si-au murit o gramada de motociclisti cu experienta,chiar si campioni.Nu ma refer,desigur,la pustii de 20 ani care se fandosesc in fata gagicilor cu motoare care mai de care , si habar n-au pe ce lume traiesc.

adevaratii motociclisti au cultura ....

N-am inteles exact la ce te referi,oricum o legatura foarte mare intre cultura si motociclisti nu vad.Cunosc motociclisti de-a dreptul inculti,chiar recidivisti,dar sunt niste motociclisti extraordinari.

 

Cat despre moticiclisti adevarati ,termenul e atat de aberant si de discutabil ,incat nici n-are rost sa insistam in aceasta privinta.

 

Subiectul era oricum altul.Tu. .. pe unde ... te dai cu motoreta ? :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand am zis k au cultura ma-m referit la faptu ca ii respecta si pe ceilalti de pe sosea......eu ma dauj prin bv...drumu spre poiana brasov....insa momentan nu am cu ce:((

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bah dar voua chiar nu va plac motoarele???

 

nu asta este problema .. ci faptul ca nu prea ai timp sa intri pe forumuri (multi lucreaza, si eu la fel), iar cand se intampla intri forumuri.. intri pe cele exclusiv pentru motociclisti ca sa vezi ce se mai discuta pe acolo sau mai pui problema ce-ai patit si cum ai rezolvat-o sau sa vezi cine-unde se mai aduna sa se dea in plimbari.. sau incepi si rasfoiesti diverse pagini de specialitate sau de alte domenii ca sa-ti mai lamuresti ceva... si chestia cea mai fain este ca in weekend cei mai multi, daca si vremea este frumoasa deja se dau "ventilatorele" lor .. si eu voi incepe sa ma plimb in fiecare weekend .. mai am vreo 10 zile pana la examen :(

 

cam asta se intampla in cazul meu .. si cred ca pot generaliza foarte usor ca stiu multi care asa fac.. aaaa, dar mai sunt si din cei care nu numai in weekend ies undeva, ci si in timpul saptamanii dau fuga pana la niste restaurante/pensiuni si mai stau la o vorba, la o ciorba, la un ceai

 

o sa mai trec pe aici.. pana atunci, numai bine

 

mie imi plac chopper-ele, cruiser-ele si custom-urile ... este o placere sa le auzi cum torc, mai ales la relantiu, iar design-ul nu ma lasa sa nu le bag in seama :- ... este un sentiment foarte placut sa mergi intr-un grup de chopper-isti, sa hoinaresti prin tara ... si daca mai asculti si ceva Motorhead ... aaaaauuuuuuuuuu, ce chef nebun am de-o plimbare ..

asta este urmatoarea moto pe lista mea Intruder M800 si este doar 7000 de euro noua cu tot cu TVA

 

a se intelege prin plimbare o viteza de maxim 110-120 km/h... cat despre viteza medie zic doar ca, in general, dar si in functie de aglomeratie, ajunge pe la vreo 50, respectiv 70 km/h .. asa ca aici nu mai conteaza ce tip de moto ai ..

 

am adrenalina de mountainbike inca din clasa a 10-a.. si tare as incerca si cu ktm-urile si enduro :tease: .. nu stiu cat de curand voi ajunge sa imi cumpar una

imi mai plac si naked-urile, sunt fioroase, dar nu o sa cumpar vreuna... restul categoriilor nu ma atrag

 

salutare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×