Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Recent am fost la Slanic Moldova si acolo am trecut printr-o "intamplare" ciudata legata de ingerul pazitor, daca a fost el. Nu pot sa imi explic inca ce a fost mai exact, poate imi spuneti voi parerea...

Cum am spus, am fost intr-o mica vacanta. Intr-o seara fiind singura in camera, cum am tot citit o gramada de chestii pe aici pe forum, mi-am propus sa fac un mic experiment. M-am intins in pat si mi-am intins o mana in afara patului si am inceput sa-mi chem ingerul pazitor, am inceput sa-i spun sa ma tina de mana. Aveam ochii inchisi si la putin timp am simtit un fel de curent, aer rece care mi-a invalut mana, mai precis palma. Dupa cateva minute am adormit. Frig nu era in camera iar caloriferul era la vreo 20-30 cm de patul meu si mergea. Ce a fost oare? Imi amintesc ca era o senzatie foarte placuta, parca chiar ma tinea cineva de mana, cineva drag, doar ca era rece.

Ce parere aveti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Indiferent ce ti se "insufla", tu alegi ce sa faci. Nimic nu se face fara vointa ta, indiferent cat de puternica e fiinta care te indruma. Intr-adevar, de multe ori e greu sa faci deosebire intre vocea ta si cea a gardianului. In general, ghidul tau te ajuta, daca iti pune piedici o face pentru a te intari.

Citisem pe undeva ca e mai usor sa faci diferenta intrand intr-o stare numita "stare alfa", in care omul se afla si atunci cand e la granita dintre somn si starea de veghe. Una din metode era sa stai relaxat, nu conteaza pozitia prea mult, relaxata sa fie, si sa numeri rar de la 100 la 1...fara sa adormi si fara sa urmaresti ceva anume, ca asta reduce relaxarea. De aici, exercitiul se continua in functie de modul de a percepe al fiecaruia.

 

Tehnica cu intrarea in Alfa a fost propusa de Dan Seracu. Intr-o saptamana de antrenament reusesti sa intri in Alfa in 10 sec. Eu am povestit cum intru in Alfa (desi prefer sa o numesc meditatie) si vorbesc cu ingerii mei , care sunt 3.Nu pot sa bag mana in foc ca aceste conversatii sunt unele reale sau daca vorbesc cu mine. Important este ca ma simt bine. Daca mai sunt persoane care practica asa ceva, va rog sa dati mai multe detalii despre aceste experiente. Poate invatam unii de la altii cum sa folosim mai eficient aceste tehnici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tehnica cu intrarea in Alfa a fost propusa de Dan Seracu. Intr-o saptamana de antrenament reusesti sa intri in Alfa in 10 sec. Eu am povestit cum intru in Alfa (desi prefer sa o numesc meditatie) si vorbesc cu ingerii mei , care sunt 3.Nu pot sa bag mana in foc ca aceste conversatii sunt unele reale sau daca vorbesc cu mine. Important este ca ma simt bine. Daca mai sunt persoane care practica asa ceva, va rog sa dati mai multe detalii despre aceste experiente. Poate invatam unii de la altii cum sa folosim mai eficient aceste tehnici.

...oricat am dezbate acest subiect,calauza noastra poate lua legatura si cu un individ evoluat si cu unul mai putin evoluat.La prima categorie ,calauza trimite mesaje foarte usor,si sunt receptionate sub forma unor atingeri ,voci ,imagini chiar..la a doua categorie,calauza se face ''simtita'',prin versurile unui cantec sau a unei poezii[avem sentimentul profund ca trebuie sa ascultam acea poezie sau cantec] ...si bineinteles ,prin vise...Sa facem, totusi ....o mina paranteza,a nu se confunda calauza, adica ingerul pazitor[din religia ortodoxa] cu ghizii spirituali[care sunt in numar de doi]...deci avem langa noi ,trei ingeri.... :airkiss:

 

...oricat am dezbate acest subiect,calauza noastra poate lua legatura si cu un individ evoluat si cu unul mai putin evoluat.La prima categorie ,calauza trimite mesaje foarte usor,si sunt receptionate sub forma unor atingeri ,voci ,imagini chiar..la a doua categorie,calauza se face ''simtita'',prin versurile unui cantec sau a unei poezii[avem sentimentul profund ca trebuie sa ascultam acea poezie sau cantec] ...si bineinteles ,prin vise...Sa facem, totusi ....o mina paranteza,a nu se confunda calauza, adica ingerul pazitor[din religia ortodoxa] cu ghizii spirituali[care sunt in numar de doi]...deci avem langa noi ,trei ingeri.... :friends:

tehnicile de a comunica cu calauza si ghizii ,sunt multiple...channeling,scriere mecanica,radiestezie....depinde ce iti este compatibil ca si metoda...oricum trebuie antrenament,zeci de ore de meditatii sau este posibil ,sa ai legatura din prima incercare.Pentru cei care doresc ,o aprofundare a acestor metode ,cititi cartile maestrilor DIKOL...exista ,totusi un pericol in toate astea..aceste sedinte cu ingerul pazitor ,trebuiesc facute sub indrumarea unui maestru initiat si cu maxima protectie.

...cu asa ceva ,nu este de joaca ,acasa ,singur[a].In timpul sedintelor ,se pot interfera anumite entitati malefice,diavoli sau spirite destrupate,si in loc sa primiti raspunsurile mult asteptate ,va treziti,ocupati sau bantuiti in cele mai'' bune''cazuri de ...dumnezeu stie-ce atrocitate din astralul inferior...asa ca dragilor atentie sporita.

 

Tehnica cu intrarea in Alfa a fost propusa de Dan Seracu. Intr-o saptamana de antrenament reusesti sa intri in Alfa in 10 sec. Eu am povestit cum intru in Alfa (desi prefer sa o numesc meditatie) si vorbesc cu ingerii mei , care sunt 3.Nu pot sa bag mana in foc ca aceste conversatii sunt unele reale sau daca vorbesc cu mine. Important este ca ma simt bine. Daca mai sunt persoane care practica asa ceva, va rog sa dati mai multe detalii despre aceste experiente. Poate invatam unii de la altii cum sa folosim mai eficient aceste tehnici.

...ca sa fii sigura ca vorbesti cu ''prietenii tai ''stabileste o parola ,si acea parola o ceri, ori de cate ori ,intri in sedinta..niciodata sa nu vorbesti ,fara sa ceri parola...CALAUZA ta mai are si un nume,daca doreste ti-l poate spune,dar este un mare secret in astral...asa ca de multe ori ...ingerasii nu il comunica ,insa daca ei considera ca trebuie spus, il vei stii...si ca atare il poti cere si pe acela la inceputul sedintei.Si inca ceva , nu trebuie ca operatorul sa intre in sedinta cu vibratiile scazute,adica suparati ,nervosi...etc.Bineinteles ca suntem tentati sa luam legatura cu iubitii nostrii prieteni ,atunci cand suferim,dar ,daca totusi o facem ,trebuie sa ne asiguram de o maxima protectie...rugaciune la divinitate,invocarea luminii si diferite obiecte de cult ,care trebuie sa le avem langa noi ...biblie ,cruce,tamaie...tot ce entitatilor malefice si diavolilor nu le plac.

 

...ingerul pazitor a fost si este langa tine,problema este ca nu el te-a atins ,oricat de bine te-ai simtit...aerul rece este vibratia joasa din astral,acolo unde sunt spiritele destrupate.Probabil cineva decedat din familie sau o cunostinta ,care te-a iubit in timpul vietiii ,a vrut sa ia legatura cu tine.Deobicei ,dupa moartea fizica ,spiritele sunt chemate la cerul lor,dar ,daca au avut o moarte violenta sau refuza sa creada ca au murit ,ei raman ancorati in astralul inferior,pana intelg ce se intampla cu ei.De aici si vizitele lor ,in mijlocul celor cunoscuti. Daca avem norocul ,ca aceia ''ramasi '' pe langa noi sa fi avut un suflet bun ,cand inca erau in viata ,ne pot proteja sau indruma in viata noastra si in deciziile noastre,dar ,daca acel spirit destrupat a avut un suflet rau si dornic de razbunare...dumnezeu cu mila...oricum in ambele cazuri,cand mai simtiti asa ceva ,rugaciune multa ,protectie maxima.DOAMNE AJUTA!!!

Editat de vali_
postare defecta reparat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Recent am fost la Slanic Moldova si acolo am trecut printr-o "intamplare" ciudata legata de ingerul pazitor, daca a fost el. Nu pot sa imi explic inca ce a fost mai exact, poate imi spuneti voi parerea...

Cum am spus, am fost intr-o mica vacanta. Intr-o seara fiind singura in camera, cum am tot citit o gramada de chestii pe aici pe forum, mi-am propus sa fac un mic experiment. M-am intins in pat si mi-am intins o mana in afara patului si am inceput sa-mi chem ingerul pazitor, am inceput sa-i spun sa ma tina de mana. Aveam ochii inchisi si la putin timp am simtit un fel de curent, aer rece care mi-a invalut mana, mai precis palma. Dupa cateva minute am adormit. Frig nu era in camera iar caloriferul era la vreo 20-30 cm de patul meu si mergea. Ce a fost oare? Imi amintesc ca era o senzatie foarte placuta, parca chiar ma tinea cineva de mana, cineva drag, doar ca era rece.

Ce parere aveti?

 

 

 

 

Wow,foarte interesant :doh: trebuie sa incerc shi eu :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca privesti imprejur vei gasi o multime de ghizi ce-ti pot deschide poarta spre spiritualitate. Conditia este sa iesi din fantezia mintii.

Editat de ironic
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As mai adauga o conditie: aceea de a fi in permanenta atent ce ti se spune si de catre cine. Sunt entitati care pot pretinde ca te ajuta sa "cresti"...le e usor sa manipuleze cand cineva crede ca daca o entitate e mai evoluata, implicit face numai bine. Setea de putere, dorinta de a evolua usor, sunt lucruri ce-l imping pe om in capcane...

Totusi, sa evitam a deveni paranoici. In ghidul/ghizii nostri spirituali trebuie sa avem incredere, sa colaboram cu el/ei...dar e nevoie sa existe o retinere(la mine,. cel putin, exista): aceea de a evita sa ne unim cu el/ei. E permis sa invatam, sa colaboram, nu e permis sa-i punem la dispozitie corpul fizic, cel eteric, cel astral etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Recent am fost la Slanic Moldova si acolo am trecut printr-o "intamplare" ciudata legata de ingerul pazitor, daca a fost el. Nu pot sa imi explic inca ce a fost mai exact, poate imi spuneti voi parerea...

Cum am spus, am fost intr-o mica vacanta. Intr-o seara fiind singura in camera, cum am tot citit o gramada de chestii pe aici pe forum, mi-am propus sa fac un mic experiment. M-am intins in pat si mi-am intins o mana in afara patului si am inceput sa-mi chem ingerul pazitor, am inceput sa-i spun sa ma tina de mana. Aveam ochii inchisi si la putin timp am simtit un fel de curent, aer rece care mi-a invalut mana, mai precis palma. Dupa cateva minute am adormit. Frig nu era in camera iar caloriferul era la vreo 20-30 cm de patul meu si mergea. Ce a fost oare? Imi amintesc ca era o senzatie foarte placuta, parca chiar ma tinea cineva de mana, cineva drag, doar ca era rece.

Ce parere aveti?

 

 

 

 

Am incercat shi eu:|...sincer nu a fost prea placut:|...la cateva secunde dupa ce am zis,ce ai zis shi tu,am simtzit un mic curent de aer,rece, inconjurandu.mi mana,brusc mana mi s.a racit ,cealalta fiind calda:|apoi a amortzit!vad k e putzin mai diferit fatza de cum tzi se intampla tzie.... voi mai incerca,sa vad dak se va mai repeta ciudatzenia asta! :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va propun sa cititi o carete foarte interesanta care sunt sigura ca v-ar ajuta sa intelegeti multe lucruri... cartea se numeste: '' DIALOG CU ENTITATI DIN INVIZIBIL- DIANA VOIVOZEANU...

 

acum sa va spun parerea mea; noi suntem mici sfere de energie conduse sau influentate de energia suprema (Dumnezeu)... eu cred in legea Universala , in aceea energie suprema si cred din tot sufletul in puterea gandirii... gandurile pozitive aduc lucruri pozitive gandurile negative aduc lucruri negative... si va mai recomand o carte : THE SECRET ( SECRETUL) - RHONDA BYRNE...o carte minunata care va ajuta de asemenea sa intelegeti mai bine ce sunt acelea entitati si cat de puternici suntem in stransa legatura cu Universul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aerul rece este vibratia joasa din astral,acolo unde sunt spiritele destrupate.

esti sigura? ca si eu simt adesea aceasta "racoare" si nu stiu sa o "clasific"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

referitor la poveste aceasta....am zis k o sa mai incerc...shi asa am facut,doar k de data asta a fost altcumva!nu am mai simtzit un curent de aer rece inconjurandu.mi mana,am simtzit k brusc mi se incalzeste mana,ca shi cum aveam febra!eu nu stiu ce sa mai zic!!!chiar nu mai inteleg :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×