Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

"Legarea" ingerilor

Postări Recomandate

Termenul,l-am intilnit prima data intruna dintre cartile lui Dragos A.

Eu,nu cred in existenta ingerilor,sfintilor... :doh: .Si totusi...

Cum e posibil sa "lege" un inger,un muritor? :roll: D-zeu,e mort?

As vrea sa aflu cit mai multe amanunte despre acest aspect. :lol2:

Voi,ce parere aveti? :cheer:

post-52731-1207959968_thumb.png

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Termenul,l-am intilnit prima data intruna dintre cartile lui Dragos A.

Eu,nu cred in existenta ingerilor,sfintilor... :doh: .Si totusi...

Cum e posibil sa "lege" un inger,un muritor? :lol2: D-zeu,e mort?

As vrea sa aflu cit mai multe amanunte despre acest aspect. :doh:

Voi,ce parere aveti? :roll:

 

Expresia "legare" nu mi se pare normala. Exista legea liberului arbitru pe care nu e recomandat sa o incalci. Ingerii au misiuni si nu e bine sa ii legi. Aproape ca mi se pare o chestie malefica. Cum sa legi de exemplu un inger de lumina de tine cand tu faci numai chestii malefice? E ca si cum furi energie benefica pt a face treburi malefice. Si la sfarsit o iei cu varf si indesat. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca "o iei" cu virf si indesat...desi,ar fi corect. :roll: Doar stii cum se spune:"Pina la D-zeu,ne omoara sfintii!"

Legarea,nu cred ca e un termen gresit;depinde cum se face aceasta legare si in ce consta ea.Asta vreau sa pricep si eu... :cheer: Nu cred ca ai legi de tine ci,ai "legi" impropriu zis,in sensul ca ai neutralizezi,ai pui in imposibilitatea de a-si face lucrarea,de a apara persoana respectiva.Eu,asa am inteles.

Ca e o actiune malefica,e clar!Ceva in genul:legi cainii vecinului ca sa-l poti ataca pe vecin;ori,ca sa te poti duce noaptea la furat fara grija. :lol2: Moralitatea, clar ca nu intra in discutie...

Fireste,poate fi un pic exagerata "povestea" dar e clar ca ceva se intimpla la nivel energetic;si ceva deloc placut din moment ce unora, le foloseste. :doh:

Ne-ar putea da oaresce lamuriri, discipolii lui Dragos... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu daca "o iei" cu virf si indesat...desi,ar fi corect. :roll: Doar stii cum se spune:"Pina la D-zeu,ne omoara sfintii!"

Legarea,nu cred ca e un termen gresit;depinde cum se face aceasta legare si in ce consta ea.Asta vreau sa pricep si eu... :cheer: Nu cred ca ai legi de tine ci,ai "legi" impropriu zis,in sensul ca ai neutralizezi,ai pui in imposibilitatea de a-si face lucrarea,de a apara persoana respectiva.Eu,asa am inteles.

Ca e o actiune malefica,e clar!Ceva in genul:legi cainii vecinului ca sa-l poti ataca pe vecin;ori,ca sa te poti duce noaptea la furat fara grija. :lol2: Moralitatea, clar ca nu intra in discutie...

Fireste,poate fi un pic exagerata "povestea" dar e clar ca ceva se intimpla la nivel energetic;si ceva deloc placut din moment ce unora, le foloseste. :doh:

Ne-ar putea da oaresce lamuriri, discipolii lui Dragos... :doh:

 

Din ce scrii tu imi seamana mai mult a magie neagra ... Sa legi ingerul cuiva numai pentru a-i face rau acelei persoane este de-a dreptul ... criminal ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ne-a legat si noua cineva ... inteligenta :doh:

 

Uite ce am gasit pe un blog cautand "legarea ingerilor" . Este mult de citit dar s-ar putea sa fie un raspuns la intrebarea ta .

 

" Demonologia creştină actuală cunoaşte că lumea spirituală e alcătuită din fiinţe, spirituale, bune (

Editat de Ma

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am vazut intr-o carte de-a lui Argesanu..........ca unele slujbe la biserica au ca scop legarea ingerilor celor care vin la biserica sa se roage.........ce tare nu? Iar unii psalmi sunt blesteme si pt a lega un demon de tine...........super nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu am vazut intr-o carte de-a lui Argesanu..........ca unele slujbe la biserica au ca scop legarea ingerilor celor care vin la biserica sa se roage.........ce tare nu? Iar unii psalmi sunt blesteme si pt a lega un demon de tine...........super nu?

 

Exista intr-adevar in Biblie cel putin un Psalm care poate arunca blestemul asupra cuiva ...

Dar mi se pare o practica de-a dreptul diabolica sa-ncerci sa legi ingerul cuiva ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×