Sari la conținut
Forum Roportal
ana0nyma

Facultatea Romano-Americana

Postări Recomandate

am intrat pe site, am aflat in mare despre ce e vorba dar vreau niste pareri, tu de ce zici k nu e buna?

mai cauta si altceva nu te opri la asta.....eu am terminat o facultate de stat ....trebuie sa cauti ceva ce iti place ..... nu doar ca sa faci o facultate sau ca e cool asa

:drag:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am studiat acolo, dar din pacate m-am retras... mi-au placut banii...Este o facultate buna, am incheiat primul an cu media 9.78... din al-2-lea nu m-am mai dus... Profesorii chiar isi dau interesul si aparatura este performanta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am studiat acolo, dar din pacate m-am retras... mi-au placut banii...Este o facultate buna, am incheiat primul an cu media 9.78... din al-2-lea nu m-am mai dus... Profesorii chiar isi dau interesul si aparatura este performanta!

fiind din provincie m-ar interesa sa locuiesc in camin, aveti idee cat e p luna?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fiind din provincie m-ar interesa sa locuiesc in camin, aveti idee cat e p luna?

Hmmm

Nu sunt cu preturile la zi, stiu doar ca e ceva mai scump fiind un camin deosebit... Am un angajat la mine la firma ce studiaza acolo, o sa-l intreb si am sa-ti spun!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cunosc facultatea, pot doar sa-ti spun parerea unui profesor al meu care avea ore si la romano-americana:

"studenti foarte slabi, dom'le" (profesor de drept)

Personal iti recomand sa urmezi o facultate de stat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cunosc facultatea, pot doar sa-ti spun parerea unui profesor al meu care avea ore si la romano-americana:

"studenti foarte slabi, dom'le" (profesor de drept)

Personal iti recomand sa urmezi o facultate de stat.

 

 

Si argumente?

 

E o prostie mitul asta care s-a conturat in jurul facultatilor de stat. Nivelul ridicat de educatie nu mai este o generalitate.. ci o exceptie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu este vorba despre un mit. Baza materiala si profesorii nu difera relevant intre invatamantul de stat si cel particular.

In cazul asta, de ce sa platesti taxe la o facultate particulara, cand poti obtine aceeasi calificare gratis intr-o facultate de stat?

Este o intrebare normala, pe care si-o pune fiecare absolvent de liceu care vrea sa urmeze o facultate.

Asta nu inseamna ca cel mai slab absolvent de la stat este automat mai competent decat cel mai bun absolvent de la particulari. Aprecierea mea se refera la medie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×