Sari la conținut
Forum Roportal
lightbeeing

Aveti intrebari despre spiritologie si vrajitorie?

Postări Recomandate

In permanenta suntem inconjurati de spirite si de "paranormal".

Acest taram fabulos in ochii multora chiar exista si interactioneaza cu lumea noastra tot timpul.

Tinand cont ca eu ma ocup cu paranormalul de mult timp as vrea sa va raspund la cat mai multe intrebari intr-un fel in care si voi sa intelegeti.

Editat de scwsm_f

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai ars! :P Am un sac de intrebari!

1.Cum se face o vraja cu broasca si cum se anuleaza efectul ei?

2.Ce inseamna cind gasesti in mincare,cositor ori suvite de par taiate marunt (cca.1 cm)si ce se intimpla daca il mai si

maninci?

3.Cum se fac vrajile cu...fusul si in ce scop?

4.Ce inseamna cind iti trosnesc mobilele si lucrurile prin casa si cum poti rezolva aceasta problema? :)

5.Cum afli cine e persoana care ti-a facut vraji si cum i le intorci?

Pentru moment,cred ca e suficient.Daca mai poti "duce",sacul meu e inca plin. :dance4:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.daca cineva arunca cu un sandwich in ograda si face un zgomot ca si cum ar exploda,ce inseamna? :drag:

2.e adevarat ca poti sa trimiti niste 'spirite' sub forma unor gnomi?si pentru ce se trimit? :o:

Editat de NoInspiration

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te-ai ars! :o: Am un sac de intrebari!

1.Cum se face o vraja cu broasca si cum se anuleaza efectul ei?

2.Ce inseamna cind gasesti in mincare,cositor ori suvite de par taiate marunt (cca.1 cm)si ce se intimpla daca il mai si

maninci?

3.Cum se fac vrajile cu...fusul si in ce scop?

4.Ce inseamna cind iti trosnesc mobilele si lucrurile prin casa si cum poti rezolva aceasta problema? :lol:

5.Cum afli cine e persoana care ti-a facut vraji si cum i le intorci?

Pentru moment,cred ca e suficient.Daca mai poti "duce",sacul meu e inca plin. :drag:

 

1. Vrajile de fapt nu se fac pe nici un animal anume, vrajitoarele folosesc animale doar asa ca sa le ramana identitatea ascunsa sau sa para ca ele nu au nicio implicati. ex: daca duci un animal "vrajit" la vrajitoarea pe care o banuiesti ca ar fi implicata ea poate sa nege deoarece animalele nu vorbesc.

2. Inseamna ca cineva a facut o vraja. Cositorul si paru de obicei sunt folosite in vrajile pentru dragoste...daca in 4 zile de la "incident" nu te-ai indragostit lulea inseamna ca nu ai ingerat suficient din potiune.

3. Vrajile nu necesita altceva decat energia spirituala a vrazitoarei/vrajitorului dar dupa cum se observa in istorie de crede ca vrazitoarele ai o sumedenie de obiecte care de fapt nu aveau nici o legatura cu vraja in sine.

4. Inseamna ca ai un spirit in casa. Daca as avea mai multe detalii despre zgomotele pe care le face si despre senzatiile pe care le ai in acele momente as putea sa iti zic ce fel de spirit este si poate cum sa scapi de el.

5. Nu toata lumea este capabila de vraji si unele dintre ele sunt atat de usor de desfacut incat o pers. care se ocupa cu asa ceva poate sa inceapa sa rada. Sa le intorci nu este indicat pentru ca ele au tendina de a emana o anumita energie care atrage mania celor 4 elemente primare cat si ale celor 4 colturi ceea ce te poate pune pe tine in pericol.

 

Poti sa scrii cat de multe vrei pt ca mie imi place si inca nu m-ai incuiat si nu cred ca asa ceva este posibil...dar o sa vedem daca vei reusi. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1.daca cineva arunca cu un sandwich in ograda si face un zgomot ca si cum ar exploda,ce inseamna? :drag:

2.e adevarat ca poti sa trimiti niste 'spirite' sub forma unor gnomi?si pentru ce se trimit? :lol:

 

1. Este vorba doar de mancare in general aruncata sau orice obiect ai arunca in ograda produce acelas sunet?

2. Nu si da in acelas timp daca spiritele nu vor sa te asculte atunci ai nevoie de o cantitate semnificativa de energie ca sa faci acest lucru, iar forma in care se prezinta spiritul este determinata de alegerea acestuia si de tipul se spirit din care face parte. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. Este vorba doar de mancare in general aruncata sau orice obiect ai arunca in ograda produce acelas sunet?

2. Nu si da in acelas timp daca spiritele nu vor sa te asculte atunci ai nevoie de o cantitate semnificativa de energie ca sa faci acest lucru, iar forma in care se prezinta spiritul este determinata de alegerea acestuia si de tipul se spirit din care face parte. :)

 

1.Pai mi-a aruncat o baba un sandwich in ograda si a pocnit sau explodat... :drag: asa mi-a zis maica-mea :o:

2.Si daca iti apare un spirit sub forma de gnom,ce ar putea sa iti faca sau ce scop ar avea? :lol:

Editat de NoInspiration

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu sa am intrebari ? sfatul meu sa evitam asa ceva pt ca bad guys are after us and will try to harm the good guys

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1.Pai mi-a aruncat o baba un sandwich in ograda si a pocnit sau explodat... :drag: asa mi-a zis maica-mea :o:

2.Si daca iti apare un spirit sub forma de gnom,ce ar putea sa iti faca sau ce scop ar avea? :lol:

 

 

1. aici tot nu mai lamurit dar poate fi pur si simplu sufletul la vre-o planta careia nu ia "picat bine" sandwich-u.

2. Un spirit este capabil de foarte multe lucru o sa te rog sa imi dai detalii despre ce facea sau ce ti-a facut, ce ai simtit ca vrea sa iti faca si ce a apucat sa iti faca. Am nevoie de mai multe informatii ca sa pot sa iti raspund cu exactitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

legat de asta sunt destul de cautata pentru ce am eu momentan fug :drag: sunt in bucuresti......... sunt forte ce pot manipula mintile oamenilor si daca din intamplare sunt si persoane ce te cunosc foarte bine ai incurcat o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va rog pe cei care aveti intrebari sa imi spuneti din ce oras sunteti si daca sunteti din orasul in care sunt si eu poate ca o sa ne intalnim si fata in fata pt ca asa pot sa va spun mult mai multe.

 

eu sa am intrebari ? sfatul meu sa evitam asa ceva pt ca bad guys are after us and will try to harm the good guys

 

Aceata este "lupta" cea mai veche, dar daca evitam asa ceva ne oprim din a face bine si devenim mai rau decat the Bad Guys.

 

:drag: :o: :lol: :) :crazy: :crazy: :doh: :o::o::o::o::o::o::o::o::o::o::o::o::o::o::o:

 

Doar fiind asa cum suntem si punandu-ne in pericol putem sa ne simtim cu adevarat impliniti. Mi se pare normal ca unora sa le fie frica iar altii sa fie neincrezatori(asa a fost tot timpul), dar pana chiar si noi aceia care avem curajul facem o diferenta

Editat de scwsm_f

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×