Sari la conținut
Forum Roportal
antoniutza

Ce credeti despre olimpiadele scolare?

Postări Recomandate

participarea si obtinerea de rezultate bune la olimpiadele scolare este masura valorii unui elev. "olimpicii" au confirmat mai devreme sau mai tarziu...

 

In mare parte e adevarat. Dar se poate face o paralela intre fotbal si olimpiadele scolare. De multe ori pentru o echipa de fotbal nu e de ajuns sa fie buna pt a castiga un campionat, e nevoie sa aiba si o conducere puternica in spate. La fel e si aici de multe pe langa faptul ca trebuie sa fi bun conteaza si liceul/orasul din care provi. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io am participat la aia de Romana, la locala am luat 8,6 si la judeteana 9,3 :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pierdere de timp daca nu te pasioneaza cu adevarat.

Sau o oportunitate pentru a castiga o tabara de aprox 1 saptamana gratiuita daca esti bun...:blink:

In rest mai nimic...

 

 

Hmm...despre tabara putem sa mai vorbim...

Am fost acum cativa ani la faza nationala a olimpiadei de limbi clasice, la Tulcea. Judetul nostru era reprezentat de 4 eleve si cu noi au mers 2 profesoare (fara sa anunte in prealabil; era rezervat un singur loc). Cand au aflat cei care se ocupau de cazare ca erau 2 profesoare in loc de una (chiar daca au dormit in acelasi pat si nu au deranjat pe nimeni cu nimic), au strambat din nas pe motivatia ca "ne luati aerul". Am stat intr-o camera cu mucegai pe pereti si pe tavan, ca sa nu mai spun ce era in baie; ce mai pui ca fereastra era blocata si nu am putut sa aerisim camera o saptamana intreaga. Era atat de frig ca dormeam cu gecile pe noi si mirosul de mucegai era omniprezent. Plus ca WC-ul a fost infundat vreo 2 zile. Am fost intr-o excursie la Sulina, unde am stat vreo 2 ore (oricine a fost pe acolo stie ca n-ai ce face in 2h). Era pustiu, am mers de la un capat la altul in 10 minute - in pas de plimbare - si in mare am vazut doar case darapanate din care intrau si ieseau ciorile. Mai era si o piata aproape goala cu tarabe acoperite de gainat de vrabie, unde gaseai pe o singura taraba o varietate de produse, de la trening la hartie igienica. Si cam atat.

Or avea altii mai mult noroc, sper pentru ei :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Io am participat la aia de Romana, la locala am luat 8,6 si la judeteana 9,3 :think:

 

bravo :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×