Sari la conținut
Forum Roportal
Equilibrium Girl

duleli de cap!

Postări Recomandate

am avut o raceala acum un an si am luat sinupret , numa ca l-am luat gresit , adica l-am turnat pe nas in loc sa-l torn pe gat iar sinupretul contine si alcool si de atunci am dureri de cap....mai ales in varful capului....eu o simt ca o rana....dimineata ma trezesc cu ceva urat mirositor in nas si cu chegulete de sange si pe gat simt cateodata ca mi se scurge ceva.,ca sa nu mai vorbesc de starea de ameteala aproape permanenta .....am fost pe la orl, neurologie, oftalmologie si peste tot mi s-a spus ca durerile astea de cap nu se explica si ca sunt OK din punctul lor de vedere ......asa ca ma gandeam sa fac o tomografie.......poate cineva sa-mi spuna cam cat costa? si eventual unde as putea merge in bucuresti ca sa fac asa ceva?.......sau alte sugestiii?

 

:think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am avut o raceala acum un an si am luat sinupret , numa ca l-am luat gresit , adica l-am turnat pe nas in loc sa-l torn pe gat iar sinupretul contine si alcool si de atunci am dureri de cap....mai ales in varful capului....eu o simt ca o rana....dimineata ma trezesc cu ceva urat mirositor in nas si cu chegulete de sange si pe gat simt cateodata ca mi se scurge ceva.,ca sa nu mai vorbesc de starea de ameteala aproape permanenta .....am fost pe la orl, neurologie, oftalmologie si peste tot mi s-a spus ca durerile astea de cap nu se explica si ca sunt OK din punctul lor de vedere ......asa ca ma gandeam sa fac o tomografie.......poate cineva sa-mi spuna cam cat costa? si eventual unde as putea merge in bucuresti ca sa fac asa ceva?.......sau alte sugestiii?

 

:imao:

:think:: hmm ... bine că n'a fost supozitor ! 8)

 

oricum ,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am avut o raceala acum un an si am luat sinupret , numa ca l-am luat gresit , adica l-am turnat pe nas in loc sa-l torn pe gat iar sinupretul contine si alcool si de atunci am dureri de cap....mai ales in varful capului....eu o simt ca o rana....dimineata ma trezesc cu ceva urat mirositor in nas si cu chegulete de sange si pe gat simt cateodata ca mi se scurge ceva.,ca sa nu mai vorbesc de starea de ameteala aproape permanenta .....am fost pe la orl, neurologie, oftalmologie si peste tot mi s-a spus ca durerile astea de cap nu se explica si ca sunt OK din punctul lor de vedere ......asa ca ma gandeam sa fac o tomografie.......poate cineva sa-mi spuna cam cat costa? si eventual unde as putea merge in bucuresti ca sa fac asa ceva?.......sau alte sugestiii?

 

:think:

4.500.000 lei!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am avut o raceala acum un an si am luat sinupret , numa ca l-am luat gresit , adica l-am turnat pe nas in loc sa-l torn pe gat iar sinupretul contine si alcool si de atunci am dureri de cap....mai ales in varful capului....eu o simt ca o rana....dimineata ma trezesc cu ceva urat mirositor in nas si cu chegulete de sange si pe gat simt cateodata ca mi se scurge ceva.,ca sa nu mai vorbesc de starea de ameteala aproape permanenta .....am fost pe la orl, neurologie, oftalmologie si peste tot mi s-a spus ca durerile astea de cap nu se explica si ca sunt OK din punctul lor de vedere ......asa ca ma gandeam sa fac o tomografie.......poate cineva sa-mi spuna cam cat costa? si eventual unde as putea merge in bucuresti ca sa fac asa ceva?.......sau alte sugestiii?

 

:think:

o tomografie simpla costa in jur de 150 ron

un RMN simplu costa undeva pe la 250-300 ron....depinde de cate secvente sunt nevoie..( cat te tine in aparat si cate poze iti face )

..................................

acel miros urat poate proveni de la mai multe cauze..

-dantura deficitara

-halitoza ( mirosul neplacut al gurii) poate proveni si de la stomac...

- cel mai nasol ar fi sa ai o infectie a sinusurilor..

................................

iti recomand din start un RMN...

La spitalul Bagdasar etajul 6- neurologie...

mergi la un consult la oricare din medicii de acolo...

poti sa faci RMN la orice clinica particulara--Euromedic, Medinst, sunt ok din punctul asta de vedere...

nu este foarte scump...am mai spus..

bafta

Editat de newtask

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o tomografie simpla costa in jur de 150 ron

un RMN simplu costa undeva pe la 250-300 ron....depinde de cate secvente sunt nevoie..( cat te tine in aparat si cate poze iti face )

..................................

acel miros urat poate proveni de la mai multe cauze..

-dantura deficitara

-halitoza ( mirosul neplacut al gurii) poate proveni si de la stomac...

- cel mai nasol ar fi sa ai o infectie a sinusurilor..

................................

iti recomand din start un RMN...

La spitalul Bagdasar etajul 6- neurologie...

mergi la un consult la oricare din medicii de acolo...

poti sa faci RMN la orice clinica particulara--Euromedic, Medinst, sunt ok din punctul asta de vedere...

nu este foarte scump...am mai spus..

bafta

 

 

;): hmm ... bine că n'a fost supozitor ! :feminist:

 

oricum ,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×