Sari la conținut
Forum Roportal
sry20

Vopsea de par

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ups... se pare ca avem o sincronicitate divina...

 

putem sa ne verificam destinele sa vedem daca sunt compatibile?

 

uite fisierul meu pdf:

=

=

=

=

=

=

 

=

=

=

=

=

=

=

 

 

 

=

 

+

+

+

_

___

\\

 

-]

[p0e]fd

s

gf

vdf

cvb

fcvb

vserttrj

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fatooo... sau avatarule, ce-oi fi acolo...

 

nu asa se cucereste un vrajitor... trebuie sa-ti spun si eu pe PM?

 

chiar era asa de greu de inteles de prima oara?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum va las un pic nesupraveghati cum distrugeti topicurile altora... las' ca vine imediat avatarulSUPREM si va contopeste din bataie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu te sfatuiesc sa te vopsesti mov deoarece movul nu e o culoare naturala de par, iar daca te-ai imbraca de exemplu cu un top rosu si niste pantaloni intr-o nuanta diferita(nu imi trece acum in minte culoarea) ar fi oribil :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand vreau sa incep cu rugamintea catre horia33,albert22,corina33,nu mai postati mesaje OFF-TOPIK!Exista destule (cred eu) topikuri/discutii despre "paranormal"!

Draga Sry20,nu iti recomand sa te vopsesti mov pe o culoare inchisa,deoarece nu se va prinde pentru mult timp si iti va arde si parul.Eu una am folosit Palette Color XXL - Crazy Violet,si mi-a iesit foarte bine.Am parul castaniu deschis,si nici nu l-am decolorat.Prin decolorare iti vei strica parul si mai mult.Bafta la vopsit! *pup*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am folosit si eu crazy violet dupa ce m-am decolorat dar nu mi-a iesit mov, iar dupa cateva spalari a devenit roscat. acum m-am facut cu violet de gentiana si mi-a iesit un mov superb, inchis :crazy: singura problema e ca murdareste tot ce e alb si se ia dupa cateva spalari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am facut facuta vara trecuta cu Loreal Casting nuanta aceea pruna.e super misto,are niste reflexii mov superbe,chiar culoarea unei prune dar iese repede la spalat si ramane k un roscat dupa aceea.oricum,asa pt un moft e ok,dar nu pt ceva d durata.am fost facuta si la coafor suvitze roz inchis pe parul negru si m-au tinut putin,deci nu e ideea neaparat sa te faci la coafor,depinde si acolo ce vopsea iti aplica si ce poate sa-ti aplice,k nu mereu se poate vopsea permanenta pe un par kre nu a fost decolorat niciodata.ideea e sa incerci in timp :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna.....si eu sunt hotarata sa imi fac ceva suvitze mov prin cap si mi-am cumparat un decolorant de la l'oreal si violet de gentiana....acum...sa ma ajute si pe mine cineva pls sa imi spuna cum sa procedez....pentru k de curiozitate, am luat o bucatzik de vata si am turnat un pik de violet de g. pe ea si am incercat-o pe o suvitza....singurul rezultat era o...stralucire sa zic asa a suvitzei...trebuie sa procedez intr-un fel anume dupa ce imi decolorez acele suvitze? :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut. am tot incercat de ceva timp sa ma vospesc mov dar nu imi iese culoarea. m-am facut cu palette xxl wild lights si a iesit un fel de rosu, desi l-am decolorat inainte, ca sa nu mai zic ca iesea culoarea la fiecare spalare. Acum m-am fc cu subrina dar a iesit tot o nuanta de rosu. As vrea sa stiu daca s-a mai vopsit cineva mov si i-a iesit sa imi spuna si mie ce vopsea a folosit.

 

Fiecare nuanta de vopsea utilizata va avea ca rezultat , dupa aplicare, alta culoare in functie de culoarea initiala. Atat timp cat ai decolorat si nu ai luat in consideratie aspectul+ cantitatea de vopsea aplicata si timpul de actionare, era de asteptat sa nu iasa ce ti-ai dorit.

 

Buna.....si eu sunt hotarata sa imi fac ceva suvitze mov prin cap si mi-am cumparat un decolorant de la l'oreal si violet de gentiana....acum...sa ma ajute si pe mine cineva pls sa imi spuna cum sa procedez....pentru k de curiozitate, am luat o bucatzik de vata si am turnat un pik de violet de g. pe ea si am incercat-o pe o suvitza....singurul rezultat era o...stralucire sa zic asa a suvitzei...trebuie sa procedez intr-un fel anume dupa ce imi decolorez acele suvitze? :blink:

 

Din curiozitate te joci cu sanatatea parului tau,aplicand pe el ce auzi in stanga si in dreapta.

Sunt saloane professionale, care au produse profesonale si undesunt oameni care chiar stiu cu ce se mananca asta.

Succes :blink:

 

singura problema e ca murdareste tot ce e alb si se ia dupa cateva spalari.

 

Ai folosit stabilizator de culoare dupa vopsire?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×