Sari la conținut
Forum Roportal
sry20

Vopsea de par

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut. am tot incercat de ceva timp sa ma vospesc mov dar nu imi iese culoarea. m-am facut cu palette xxl wild lights si a iesit un fel de rosu, desi l-am decolorat inainte, ca sa nu mai zic ca iesea culoarea la fiecare spalare. Acum m-am fc cu subrina dar a iesit tot o nuanta de rosu. As vrea sa stiu daca s-a mai vopsit cineva mov si i-a iesit sa imi spuna si mie ce vopsea a folosit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mov?! :think:

Daca tot ai incercat si nu ti-a iesit,eu zic mai bine sa te duci la salon decat sa pierzi timp si bani si sa nu iti iasa nicicum..8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aveam o profă care se vopsea cu violet de genţiană. Nu arăta chiar rău... :think:

Am mai intrebat de el si am auzit k pateaza hainele si tot ce atinge. in plus eu vreau vopsea permanenta.

 

Am fost si la salon cand m-am vospit prima data si a iesit o mare porcarie pt k nu am vrut in tot capul. vroiam un anumit model si nu a iesit nici modelul, nici culoarea si am mai dat si o groaza de bani pe nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am mai intrebat de el si am auzit k pateaza hainele si tot ce atinge. in plus eu vreau vopsea permanenta.

 

Am fost si la salon cand m-am vospit prima data si a iesit o mare porcarie pt k nu am vrut in tot capul. vroiam un anumit model si nu a iesit nici modelul, nici culoarea si am mai dat si o groaza de bani pe nimic.

 

 

nu e chiar asa rau, eu am o prietena care s-a decolororat mai intai si dupa aia s-a facut cu albastru de gentiana si a tinut-o destul de mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu e chiar asa rau, eu am o prietena care s-a decolororat mai intai si dupa aia s-a facut cu albastru de gentiana si a tinut-o destul de mult

 

Ori albastru de metil, ori violet de genţiană...Ai cam

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma vopsesc intr-un albastru dar abea dupa catva ani am reusit sa stabilizez formula prin combinarea mai multor tipuri de vopsele si prin determinarea exacta a cantitatilor necesare astfel incat sa nu se decolorezeze dupa primele spalari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tipa care imi face mie manichiura avea un mov superb in par. Era cu violet de gentiana... si nu iese decat cu asta; nu exista nici un fel de vopsea care sa iasa asa bine, oricat de profesionala ar fi. Dar trebuie intretinut genul asta de mov; ea se facea cam o data pe saptamana sa se vada asa bine.

Si ea vroia sa incerce combinatia violet de gentiana cu vopsea, dar intre timp a renuntat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×