Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

In toate visele mele este... noapte

Postări Recomandate

intotdeauna cand te va cauta cineva sa iti faca rau, te va cauta cineva si care sa te apere, sa te ajute..totodata.

 

dar energia negativa pe care o reversi din tine ca sa indepartezi 'raul', nu lasa cale 'binelui' sa ajunga la tine.

 

nu e alegerea ta, nu va fi precum vrei doar pentru ca asa vrei. accepta asta si deschide-ti mintea si sufletul. nu te va rani nimeni daca vei invata cum sa parezi provocarea.

 

ca sa inveti, trebuie sa inlesnesti calea, ori nu crezi ca musca ce bazaie va disparea cand tu vei da la intamplare cu mainile in vant?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred in demoni si nu ma sperie mai mult sau mai putin decit pe oricare dintre noi.Dar,nu ei sunt problema.Nici cosmarurile.

Ci,faptul ca in toate visele mele,e noapte! Ciudat... :blink:

Mai cunoasteti pe cineva care se plinge de asemenea problema?

Ca zicea Diclona ca nu conteaza;ba,conteaza.

Psihologii si psihiatrii spun ca lipsa viselor e un semnal de alarma.

Mai spun ca este bine sa visam colorat nu,alb-negru.

Dar despre treb'soara asta cu noaptea din vise, nu spun nimic! <_<

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

normal ca e noapte..cand tu nu stii..si nici nu vrei sa stii decat ce iti convine.

si va fi noapte mult timp de acum inainte, pana cand vrei nu vrei, va trebui sa lasi garda jos.

 

ma rog, un psiholog mi-a spus odata ca visezi negru atunci cand nu doar ca nu cunosti, dar nici nu vrei sa cunosti. asta nu inseamna ca nu exista, totusi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

<_< Ma tem ca nu inteleg ce vrei sa spui.

"Nici nu vrei sa stii...decit ce iti convine".

Vrei sa-mi explici mai clar? Mai detaliat...

Cum adica sa las garda jos? La ce? Cind? Cui? Si cit de jos?

Sa las garda in fata Satanei,sau ce? :think:

"Asta nu inseamna ca nu exista totusi". Ce sa existe? :blink:

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca nu esti pregatita sa primesti raspuns..de ce te temi de cei care au murit?..si de Satana asta, de ce te-ai teme chiar daca ti-ar gadila talpile?

 

sa lasi garda jos, sa uiti de orice prejudecata..uite-te la cerul instelat noaptea..UNIVERSUL e atat de mare incat nici gandul nu il poate cuprinde..ce sa mai zic de toate cartile din lume..asa ca de ce sa te autolimitezi si sa te indepartezi de un raspuns care poate nici macar nu l-a mai visat nimeni niciodata pana acum.

 

nu-ti fie teama, de nu vrei sa faci rau, nu vei primi nu doar posibilitatea de a alege ci si puterea de a o face. iar pentru asta trebuie sa afli ca poti mai mult decat acum. ca poti lupta sau doar para. trebuie doar sa iti deschizi mintea si sufletul..sa te eliberezi de supozitii, de conventii, de precedent.

 

eu ma retrag aici, e demential de tarziu pt mine.

o noapte instelata sa ai..si pace!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

<_< Nu stiu de ce ma tem de morti dar ma tem de cind ma stiu si mi-e o frica paralizanta! Nu de moarte...ci,de morti,de cimitire,de frig si intuneric.

Nici acum nu-mi explic cum aveam curaj in adolescenta sa merg in cimitir duminica. :roll: Singura.Cimitirul,avea asupra mea o atractie hipnotica.

Alte pustoaice,ieseau la plimbare in parc,la cinema,la spectacol...

Eu,abia asteptam duminica sa merg...in cimitir.Parca, eram in transa.Nu aveam nici un cunoscut ingropat acolo.Imi placea sa citesc inscriptiile de pe cruci.Sa "simt"... fostele vieti ale celor de acolo.Povestea fiecaruia.

Ai vazut filmul "Undeva,cindva"? :blink:

Ei,bine...cam tot de atunci au inceput si noptile... din vise.Aveam cosmaruri...si insomnii.De frica cosmarurilor. :o: Le am si acum.Dorm numai ziua.

Ma gindeam ca cineva mi-a facut farmece atunci.Dar e absurd! :doh: Cine,ce sa aiba cu o pustoaica de 14 ani?

...........

Stiu ca infruntarea fricii e o metoda terapeutica dar, nu-i de mine metoda! :think:

Eu,as vrea sa stiu multe dar..."frica pazeste via!" Asta-i si motivul pentru care nu ma incumet la calatorii astrale.

Ma limitez la lectura. :D

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fumeie dar tu stii ca noi ne asemanam foarte tare? :stars: si eu cand eram mai mica mergeam prin cimitire.numai ca eu mancam zmeura de prin imprejurimi :)

De morti nu mi-e frica deloc,nu are de ce..ca-s morti si n-au cu ce sa ma supere :)

Apoi eu nu prea visez ca e noapte,am visele foarte colorate si nici nu tin minte sa fi avut vreunul alb negru,e prima oara cand aud :P

In schimb de draci nu mi-e asa de frica,cum mi-e de oameni ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu visez de multe ori draci noaptea ;) prima oara cand am visat eram copchil si se facea ca fugeam de vampiri si alte creaturi.Ma ascunsesem in subsolul unei case care era de asemenea plina cu 'monstri' si acolo era mocirla pe jos...cand m-am uitat in spate era ghiavolul cu biciul in mana :) si cand sa o iau la fuga ma lovise cu biciul :stars: apoi m-am trezit

 

:P si pe mine ma goneau vampirii prin vis acum ceva ani, dar stiam ca e vis (imi spuneam "e pe dracu, in realitate nu exista vampiri asa ca e vis"). dar ma distram copios...asta pana cand vedeam ca se ingroasa gluma si nu mai am scapare. abia atunci ma hotaram sa ma trezesc. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:P si pe mine ma goneau vampirii prin vis acum ceva ani, dar stiam ca e vis (imi spuneam "e pe dracu, in realitate nu exista vampiri asa ca e vis"). dar ma distram copios...asta pana cand vedeam ca se ingroasa gluma si nu mai am scapare. abia atunci ma hotaram sa ma trezesc. ;)

 

Si mie mi se intampla sa imi dau seama ca visez,dar niciodata cand visez satane sau vampiri :) asta doar cand sunt oameni si fac ce vreau cu ei,de multe ori dau cu ei de pamant :stars:

Editat de NoInspiration

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:) Nu stiu de ce ma tem de morti dar ma tem de cind ma stiu si mi-e o frica paralizanta! Nu de moarte...ci,de morti,de cimitire,de frig si intuneric.

Nici acum nu-mi explic cum aveam curaj in adolescenta sa merg in cimitir duminica. :doh: Singura.Cimitirul,avea asupra mea o atractie hipnotica.

Alte pustoaice,ieseau la plimbare in parc,la cinema,la spectacol...

Eu,abia asteptam duminica sa merg...in cimitir.Parca, eram in transa.Nu aveam nici un cunoscut ingropat acolo.Imi placea sa citesc inscriptiile de pe cruci.Sa "simt"... fostele vieti ale celor de acolo.Povestea fiecaruia.

Ai vazut filmul "Undeva,cindva"? ;)

Ei,bine...cam tot de atunci au inceput si noptile... din vise.Aveam cosmaruri...si insomnii.De frica cosmarurilor. :o: Le am si acum.Dorm numai ziua.

Ma gindeam ca cineva mi-a facut farmece atunci.Dar e absurd! :doh: Cine,ce sa aiba cu o pustoaica de 14 ani?

...........

Stiu ca infruntarea fricii e o metoda terapeutica dar, nu-i de mine metoda! :lol:

Eu,as vrea sa stiu multe dar..."frica pazeste via!" Asta-i si motivul pentru care nu ma incumet la calatorii astrale.

Ma limitez la lectura. :o:

 

treaba cu teama n-o pot intelege. eu nu mai am nicio tema de nimic. uneori e cam trist pt ca la un moment dat sentimentele devin...liniare, fara teama care sa te copleseasca, sa-ti faca inima sa-ti bata... odata imi era teama de intuneric, de morti, de demoni... visam, ma speriam, ma ingrozeam.

mergeam si eu prin cimitir, in studentie. imi gasisem o colega (la fel de dusa ca si mine :D) si cand terminam cursurile in drmul spre casa treceam pe langa cimitir. ne placea tare mult sa dam o tura si sa citim inscriptiile de pe cruci. plecam in amurg de acolo. doamne ce timpuri! ce n-as da sa se mai intoarca. :cry:

 

 

Si mie mi se intampla sa imi dau seama ca visez,dar niciodata cand visez satane sau vampiri :) asta doar cand sunt oameni si fac ce vreau cu ei,de multe ori dau cu ei de pamant :P

 

bravo, fata...asta da atitudine! :good:

bate-i sa le sune apa... :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×