Sari la conținut
Forum Roportal
ovielb

ce vrea de fapt Ion Iliescu

Postări Recomandate

Toata presa comenteaza despre certurile dintre Iliescu si Nastase. Aveti idee de ce se cearta? Dar nu-mi spuneti chestii siropoase gen: pentru putere sau pentru imagine. Cum credeti ca se vor misca lucrurile in continuare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, am vazut si la Tuca o editie speciala cum cica ar vrea Nastase sa demisioneze (stirea a ramas la stadiu de zvon).

Nu prea inteleg ce are de castigat de-la Iliescu din afacere fiindca partidul are de pierdut. Nastase era singura persoana din partid care mai avea ceva sanse sa castige presedentia. Daca cade el sigur castiga opozitia.

Iliescu are de castigat din afacere (face pe justitiarul) dar ma intreb la ce folos fiinca nu mai poate candida.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Face astea pentru ca vrea sa redevina presedintele PSD deci trebuie sa il dea jos pe Nastase.

Din toate astea tot partidul pierde pentru ca nu va mai fi votat un partid care nu are o situatie stabila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este un articol misto intr-un ziar, care face o paralela intre cuplul Nastase-Iliescu si cuplul good cop- bad cop din filmele americane. Numai ca in cazul nostru este vorba despre bad cop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in catavencu sau in aspirina saracului a lui dinescu, la mare am citit intensiv tot ce mi-a trecut pri mana. Asa ca nu am linca, eventual daca mai am ziarul - ca pe unele le-am lasat acolo - mai scriu cateva fragmente. ideea era interesanta, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×