Sari la conținut
Forum Roportal
eoz

Noi contra lor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu stiu daca am postat bine mesajul

ideea e urmatoarea , este coleg de serviciu, nu vreau sa am o aventura cu el , chiar vreau o relatie serioasa,

problema este ca e un pic timid.

de vb cu el am vb si in interes de serviciu , si asa norocul a fost ca m-am intalnit cu el pe strada si mi s-a parut cam refractar- poate din cauza nu neaparat sa ma jigneasca, poate chiar nu prea nu ii suradea ideea de a avea ceva cu mine.

Ori stiu si eu acum , oricat de timid e un om , cand e vorba de iubire conteaza aceea persoana, nu altceva.

Ma andesc ca poate conteaza pt el faptul ca e mai mare ca mine- nu foarte mult- oricum pe mine nu ma deranjeaza diferenta de varsta

Acum problema se pune in felul urmator: nu pot eu sa-l invit undeva, chiar daca as mai fi cu o colega, oricat as vrea.

Stiu ca in dragoste e bine sa astepti, dar mai stiu ca trebuie sa ii arati si tu ca nu ii esti indiferenta.

Imi zicea o colega: "mai el a crezut ca te-ai suparat pe el". Dar totusi nu ma pot duce la el sa-i zic " sti, nu-s suparata, poate am fost un pic.".

 

Trebuie el sa ma intrebe asta ,nu??????????? :o:

Editat de heidy_
fuuuuuuarte yncoerent...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar ce iti trebuie pt blonde ? tu esti brunea :o:

 

mi-a trecut ,ti-am zis ca nu ma tine :mellow:

 

ah..sarazin ...merci :D Pe mine asta ma rupe: "Dar totusi nu ma pot duce la el sa-i zic sti nu-s suparata, poate am fost un pic

Trebuie el sa ma intrebe asta ,nu??????????? " :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu styu daca am postat bime mesajul

ideea e urmatoarea , este coleg de servici, nu vreau sa am o aventura cu el , chiar vreau o relatye serioasa,

 

propune'i să vă căsătoriţi ! :crazy:

 

poate muşcă ! :yahoo:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu este sa ii scrii o scrisoare, exact in acelasi stil cum ai scris si postul ala...Decisa, cu tupeu, in stilul tau prorpiu si inconfundabil de altfel...

daca o s avrea s ase culce cu tine inseamna ca ii placi macar o data..

daca nu o sa mai vorbeasca cu tine inseamna ca este un gay convins..

Stai linistita, nu e vina ta..niciodata nu va fi vina ta!

Dormi linistita, Roportalul vegheaza pentru tine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:o:

8)

 

da...ai fost umpic ...se putea si mai mult .... 8) ..ca cu picul nu e bine sa umbli ca nu te saturi :x

apropos...de ce vrei o relatie cu el ...aia de colegi de servici ...seriosi nu-ti ajunge? :)

Editat de heidy_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

draga mea , eu zic sa iti iei gandul de la el , nu e deloc timid se preface sa stii , te gandesti ca nu te agreaza te gandesti bine ... nu te sufera...asta e adevarul , lasa-l la locul lui si mergi mai departe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand : incearca sa scrii corect, asa poate intelegem si noi ce ai vrut sa zici si poate reusim sa iti dau si un sfat

in al doilea rand : daca tot iti place atat de mult de el incearca sa vorbesti cu el mai mult...mai intai la serviciu si vezi cum reactioneaza...daca are o reactie pozitiva incearca un apropo ceva ...poate face el prima miscare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:lol2:

:lol2:

 

da...ai fost umpic ...se putea si mai mult .... :cheer: ..ca cu picul nu e bine sa umbli ca nu te saturi :cheer:

apropos...de ce vrei o relatie cu el ...aia de colegi de servici ...seriosi nu-ti ajunge? :cheer:

am fost un pic cum?????????????//

 

 

propune'i să vă căsătoriţi ! :roll:

 

poate muşcă ! :cheer:

da, funny nu postul :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu daca am postat bine mesajul

ideea e urmatoarea , este coleg de serviciu, nu vreau sa am o aventura cu el , chiar vreau o relatie serioasa,

problema este ca e un pic timid.

de vb cu el am vb si in interes de serviciu , si asa norocul a fost ca m-am intalnit cu el pe strada si mi s-a parut cam refractar- poate din cauza nu neaparat sa ma jigneasca, poate chiar nu prea nu ii suradea ideea de a avea ceva cu mine.

Ori stiu si eu acum , oricat de timid e un om , cand e vorba de iubire conteaza aceea persoana, nu altceva.

Ma andesc ca poate conteaza pt el faptul ca e mai mare ca mine- nu foarte mult- oricum pe mine nu ma deranjeaza diferenta de varsta

Acum problema se pune in felul urmator: nu pot eu sa-l invit undeva, chiar daca as mai fi cu o colega, oricat as vrea.

Stiu ca in dragoste e bine sa astepti, dar mai stiu ca trebuie sa ii arati si tu ca nu ii esti indiferenta.

Imi zicea o colega: "mai el a crezut ca te-ai suparat pe el". Dar totusi nu ma pot duce la el sa-i zic " sti, nu-s suparata, poate am fost un pic.".

 

Trebuie el sa ma intrebe asta ,nu??????????? :think:

nu va cunosc pe niciunu din voi,deci nu pot sa ma pronuntz in nici un fel.pot numai sa-ti spun k eu am fost invitat de o fata in oras si m-am simtit extraordinar la faza asta.si nu e kestia k sunt timid sau mai stiu eu c,ma consider un om normal.kestia e k noi,barbatii,ne refuzam inainte de a da okzia femeilor de a o face :ok: .in exemplul meu vreau sa mentionez k imi placea f mult de persoana respectiva dar nu prea aveam *momentul potrivit* pt a face primul pas.asta s=ar putea sa fie si in kzul tau,mai ales k il presezi si el nu stie cum sa reactioneze tocmai din kuza faptului k nu stie c iti doresti.cred k ar trebui sa-i spui direct c doresti,un barbat se simte mult mai bine knd stie kt mai multe date ale problemei,si apreciaza sinceritatea(cel putin in kzul meu).treaba e sa nu-l stresezi cu tot felul de aluzii,sa se prinda el,nici nu iti dai seama c poate interpreta el din asta,tu crezi k faci bine si el cine stie c crede k vrei sa faci.deci dak iti place de el si ai vrea sa fiti impreuna ,trebuie sa-i spui asta.de exemplu ai putea sa-i spui k il consideri o persoana draguta.de comitet(asa cum il consideri tu,trebuie sa fi sincera)si sa-i spui k ai vrea sa iesiti undeva pt a va cunoaste mai bine si pt a vedea dak sunteti potriviti.desigur e numai o opinie a mea,nu este o regula,eu spun c mi-ar place si c apreciez la o persoana,dar noi suntem o specie cu foarte mari diferente.mai vreau sa mentionez k fac 2 ani de knd sunt cu persoana respectiva,si la momentul de fata pot sa spun k este jumatatea mea si k am invatat c e iubirea.multa bafta.sper sa-ti gasesti jumatatea :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×