Sari la conținut
Forum Roportal
Ovidiu Bufnila

Partidul Digital Nonliniar

Postări Recomandate

Bine bine... dar cum ramane cu tata Floarea care sparge samanta in fata portii si barfeste? Ramane pe din-afara? :o:

Da. Destul necaz au facut in politica semnind cu degetul...Oricum se va gasi cineva sa-i reprezinte interesul...

 

Pe mine tema asta ma duce cu gandul doar la editarea video non-liniara, care este un adevarat Iad pentru cei ce vor sa cunoasca totul... E horror! Exemple: pentru amatori: Vegas Foundry, U Lead, Pinnacle Studio, Adobe Premiere, Pinnacle Liquid Edition, Power DVD -de ce nu?, etc.; profesionisti: Avid Xpress, Final Cut, Velocity si... mai e unul superproffi dar nu mi-l mai amintesc... Cat despre politica, daca politicienii nostri ar trece in "non-liniar" cred ca in jur de 80% din ei ar face implozie. Oricum, "Era Digitala" este un Iad pentru multi si neadaptarea duce probabil la disparitie. Trist, dar foarte adevarat. Oare computerul ne usureaza munca? Da, numai ca trebuie sa invatam mai mult decat in trecut, iar lucrurile astea odata invatate si practicate nu mai pot fi uitate. E greu inceputul. Succes tuturor!

Lasa, asa au plecat si dinozaurii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe mine tema asta ma duce cu gandul doar la editarea video non-liniara, care este un adevarat Iad pentru cei ce vor sa cunoasca totul... E horror! Exemple: pentru amatori: Vegas Foundry, U Lead, Pinnacle Studio, Adobe Premiere, Pinnacle Liquid Edition, Power DVD -de ce nu?, etc.; profesionisti: Avid Xpress, Final Cut, Velocity si... mai e unul superproffi dar nu mi-la mai amintesc... Cat despre politica, daca politicienii nostri ar trece in "non-liniar" cred ca in jur de 80% din ei ar face implozie. Oricum, "Era Digitala" este un Iad pentru multi si neadaptarea duce probabil la disparitie. Trist, dar foarte adevarat. Oare computerul ne usureaza munca? Da, numai ca trebuie sa invatam mai mult decat in trecut, iar lucrurile astea odata invatate si practicate nu mai pot fi uitate. E greu inceputul. Succes tuturor!

 

 

Partidele Traditionale sunt pe moarte. Ideologiile prafuite sunt prafuite. Ce urmeaza?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Partidele Traditionale sunt pe moarte. Ideologiile prafuite sunt prafuite. Ce urmeaza?

 

Armaghedonul! Era Anticristului!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aduc impreuna cu mine un experiment politic unic: Partidul Digital Nonliniar. Dupa cate vad, formele clasice de organizare politica nu pot sa raspunda provocarilor din Era Digitala numita si Era Complexitatii. M-am gandit sa in9itiez un experiment in oceanul digital. Oca. Nebunia asta sa-ar putea transforma intr-o buna zi chiar intr-o miscare politica moderna, nonliniara, specifica noilor sarcini pe care le are micva noastra omenire planetara. Asta ar putea sa fie Utopia. Partea practica este insa un exercitiu politic digital. In ce fel formele clasice se fac de tot rasul in fata provocarilor? De ce democratia participativ-digitala isi reclama dreptul de a deveni regina intr-o lume a bip-ului?

 

 

E grea politica asta! Poanta e ca la alegeri ce o sa faceti?O sa dati vina pe hackeri?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe mine tema asta ma duce cu gandul doar la editarea video non-liniara, care este un adevarat Iad pentru cei ce vor sa cunoasca totul... E horror! Exemple: pentru amatori: Vegas Foundry, U Lead, Pinnacle Studio, Adobe Premiere, Pinnacle Liquid Edition, Power DVD -de ce nu?, etc.; profesionisti: Avid Xpress, Final Cut, Velocity si... mai e unul superproffi dar nu mi-la mai amintesc... Cat despre politica, daca politicienii nostri ar trece in "non-liniar" cred ca in jur de 80% din ei ar face implozie. Oricum, "Era Digitala" este un Iad pentru multi si neadaptarea duce probabil la disparitie. Trist, dar foarte adevarat. Oare computerul ne usureaza munca? Da, numai ca trebuie sa invatam mai mult decat in trecut, iar lucrurile astea odata invatate si practicate nu mai pot fi uitate. E greu inceputul. Succes tuturor!

 

 

Acum cateva seri, primul partid digital din lume a fost prezentat la PRO TV!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×