Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

nu trebuie sa uiti ca cel putin 10 persoane din lumea asta si-ar dori sa fie ca tine.......cel putin 15 persoane se gandesc la tine seara inainte de culcare.............nu trebuie sa iti spuna nimeni ce sa faci...trebuie sa simti si sa nu uiti ca nu mai e nimeni ca tine pe fata pamantului si asta te face sa fii interesant........folosesteti defectele si fa-le atuuri..........arati de 15?......atunci fii un copil matur.......nu poti sa dai replica cand trebuie?...........nu o mai da si zambestei celui care a facut gluma..............si in ultimul rand nu uita ca tu esti invidiat de oameni pe care nici nu ii cunosti..........iubeste-te..............fii sarmant si misterios..................nu spune tot din prima.....................si eu o sa ma gandesc la tine in seara asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt misogin dar parerea mea fa mult sex, si simtete barbat, nu ai nevoie de noi sa-ti dam sfaturi. Credema nu ai sa gasesti raspunsuri aici care sa te satisfaca, traieste mai mult viata si vei trece nepasator peste multe lucruri. Nu se merita sa le faci pe plac la toti, cine stie ce e bine sau nu ? Cu totii gresim nu te mai subaprecia atat. Am trecut si eu prin astea si inca mai trec, da imi puneam si eu intrebari din astea dar mi-am dat seama ca sunt chestii care nu pot fi comentate. Nu mai gandi atat, pierdeti si tu mintile odata, descarcate si nu mai fi asa teapan, nu esti vinovat cu nimic.

 

 

post-10232-1129209467_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce sa spun si eu...poate k exagerzi...dar sunt cam in aceeasi situatie am 18 ani si nu prea par...si eu am momente in care as face orice sa par mai mare sau sa ma vada lumea(la prima vedere) mai mare...sa ma vada asa cum sunt pe interior...dar asta e imposibil...parerea mea este k tinem prea mult cont de parerea celoralti....si trebuie sa ne gandim k nimeni nu e perfect...k fiecare are probleme de genul asta...si poate tu faci parte din categoria celor nefericiti.... :clap:....sper sa intelegi ce am vrut sa spun eu aci...gandeste-te k nu esti singurul...si totul va fi mai bine..:haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce sa spun si eu...poate k exagerzi...dar sunt cam in aceeasi situatie am 18 ani si nu prea par...si eu am momente in care as face orice sa par mai mare sau sa ma vada lumea(la prima vedere) mai mare...sa ma vada asa cum sunt pe interior...dar asta e imposibil...parerea mea este k tinem prea mult cont de parerea celoralti....si trebuie sa ne gandim k nimeni nu e perfect...k fiecare are probleme de genul asta...si poate tu faci parte din categoria celor nefericiti.... :clap:....sper sa intelegi ce am vrut sa spun eu aci...gandeste-te k nu esti singurul...si totul va fi mai bine..:haha:

:lol2: fratilor stiti ce cred io?io cre ca daca am iesi cu totii de sub

influenta celor din jurul nostru,am fi cu totii mai buni in ceea ce facem.Singurul mod in care poti

capata incredere in sine este sa nu tii cont de parerile celorlalti si sa faci ceea ce crezi tu ca e mai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit Piratu' :haha:

 

da, ai dreptate, trebuie sa aveam incredere in noi, dar sa stim unde ne e varful nasului.. :clap:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:) fratilor stiti ce cred io?io cre ca daca am iesi cu totii de sub

influenta celor din jurul nostru,am fi cu totii mai buni in ceea ce facem.Singurul mod in care poti

capata incredere in sine este sa nu tii cont de parerile celorlalti si sa faci ceea ce crezi tu ca e mai bine.

 

da sunt foarte de acord cu tine dar....nu e asha usor...cum poti sa nu te gandesti ce spun altii despre tine?...cum poti sa nu faci deosebiri intre tine si altcineva care aparent pare mai bun.... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de parere ca, chiar si in cazul unor nemultumiri fizice, se poate iesi in evidenta (in sensul bun al cuvantului) prin alte trasaturi. De exemplu, la multe persoane supraponderale observ un simt al umorului f dezvoltat, si in acest fel sunt apreciate si placute de ceilalti. Asa si pt o persoana mai slaba...poate lasa o impresie super placuta prin politetea pe care o afiseaza, prin prietenia dezinteresata, prin bunatatea care se observa pe chip sau pur si simplu prin istetime. Si mai e nevoie de curajul de a spune din cand in cand "da-i incolo!" (sau "BUZZ OFF!" intr-o alta varianta :P ) celor care se uita de sus la noi sau care nu ne-au descoperit asa cum suntem. Cei care nu ne respecta nu trebuie sa primeasca respectul nostru. E logic. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt de parere ca, chiar si in cazul unor nemultumiri fizice, se poate iesi in evidenta (in sensul bun al cuvantului) prin alte trasaturi. De exemplu, la multe persoane supraponderale observ un simt al umorului f dezvoltat, si in acest fel sunt apreciate si placute de ceilalti. Asa si pt o persoana mai slaba...poate lasa o impresie super placuta prin politetea pe care o afiseaza, prin prietenia dezinteresata, prin bunatatea care se observa pe chip sau pur si simplu prin istetime. Si mai e nevoie de curajul de a spune din cand in cand "da-i incolo!" (sau "BUZZ OFF!" intr-o alta varianta :) ) celor care se uita de sus la noi sau care nu ne-au descoperit asa cum suntem. Cei care nu ne respecta nu trebuie sa primeasca respectul nostru. E logic. :ok:

 

Intelepte cuvinte si foarte adevarate :P

Editat de amonis

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×