Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Valeriu a rostit ultimile cuvinte:

“Doamne, da-mi robia care elibereaza sufletul si ia-mi libertatea care-mi robeste sufletul”.

Nu imi apartine...

Dark_light, asa usor te lasi *sedusa* fara sa cercetezi ? :P

Editat de brudi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau lămureşte-mă, tu sau altcineva, cum stă treaba cu: "Nu răspunde nebunului după nebunia lui, ca să nu semeni şi tu cu el. Răspunde

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

-Toata omenirea poate fi impartita in trei categorii: cei de neclintit, cei care pot fi pusi in miscare si cei care ii pot misca pe altii.

-Unora le este greu sa puna ideile in cuvinte, mie mi-e cel mai greu sa le pun in ... practica. - J.W. von Goethe

-Unii pot fi atat de obsedati sa-L slujeasca pe Domnul Isus ca au uitat pur si simplu sa-L mai si iubeasca!

-Crestinismul a fost studiat si practicat timp de secole, dar trebuie s-o spunem, a fost mult mai mult ... "studiat", decit "practicat."

-Nu judeca niciodata actiunile cuiva pana nu-i cunosti adevaratele motive.

-Nu este suficient sa fii bun, trebuie sa fii si bun la ceva!

-Cel ce-i acuza foarte usor pe ceilalti, este de cele mai multe ori unul care se acuza singur.

-Nimic nu este mai opus adevarului decat ceea ce seamana cu adevarul. Dusmanul adevarului nu este minciuna, ci "aparenta de adevar."

-Si minciuna "acopere o sumedenie de pacate", dar numai ... temporar!

-Cea mai buna lauda pe care o putem face adevarului este sa-l traim!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
-Toata omenirea poate fi impartita in trei categorii: cei de neclintit, cei care pot fi pusi in miscare si cei care ii pot misca pe altii.

-Unora le este greu sa puna ideile in cuvinte, mie mi-e cel mai greu sa le pun in ... practica. - J.W. von Goethe

-Unii pot fi atat de obsedati sa-L slujeasca pe Domnul Isus ca au uitat pur si simplu sa-L mai si iubeasca!

-Crestinismul a fost studiat si practicat timp de secole, dar trebuie s-o spunem, a fost mult mai mult ... "studiat", decit "practicat."

-Nu judeca niciodata actiunile cuiva pana nu-i cunosti adevaratele motive.

-Nu este suficient sa fii bun, trebuie sa fii si bun la ceva!

-Cel ce-i acuza foarte usor pe ceilalti, este de cele mai multe ori unul care se acuza singur.

-Nimic nu este mai opus adevarului decat ceea ce seamana cu adevarul. Dusmanul adevarului nu este minciuna, ci "aparenta de adevar."

-Si minciuna "acopere o sumedenie de pacate", dar numai ... temporar!

-Cea mai buna lauda pe care o putem face adevarului este sa-l traim!

 

Din ciclul aberatii negandite.

 

-Unii pot fi atat de obsedati sa-L slujeasca pe Domnul Isus ca au uitat pur si simplu sa-L mai si iubeasca!

 

Si nu va regasiti nici unul pe aici? Pacat pentru ca este destul de elocvent.

 

-Nu judeca niciodata actiunile cuiva pana nu-i cunosti adevaratele motive.

 

Nu exista justificari sau scuze cand vine vorba de violenta sau de omor. Nu trebuie sa cunosti motivele pentru a recunoaste o greseala.

 

-Nu este suficient sa fii bun, trebuie sa fii si bun la ceva!

 

Poate ca asa a gandit si Torquemada: "Doamne eu sunt printre cei mai buni, dar la capitolul practica sunt aproape zero, asa ca, cu acordul tau imi voi insusi dreptul de a folosi oamenii pe post de cobai".

 

-Cea mai buna lauda pe care o putem face adevarului este sa-l traim!

 

Daca adevarul este un rahat trebuie sa il traim? Da...frumos.

 

-Nimic nu este mai opus adevarului decat ceea ce seamana cu adevarul. Dusmanul adevarului nu este minciuna, ci "aparenta de adevar.

 

Bullshit. Adevaratul dusman al adevarului nu este decat omul. Nici macar universul nu se poate sustrage "adevarului" dar reusesc oamenii prin orgoliu, complexe de inferioritate si vanitate.

 

Inainte de a debita asemenea enormitati a-ti face bine sa le si verificati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×