Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da,este un sfat intelept si bun de urmat, dar ce ne facem intre timp ,pana cand cei de la casa de sanatate isi fac timp sa se uite si la dosarul nostru.Ei nu se grabesc, dar pe noi ne cam "arde" daca intelegeti ce vreau sa spun.Deci ce luam intre timp,macar sa avem linistea sufleteasca si impacarea ca facem ceva pentru ficatul nostru si nu stam cu mainile in san?????

SANATATE MAXIMA!!!!!

 

Buna,

 

Recunosc ca imi este greu sa inteleg cu adevarat prin ce treceti - prietena mea are hepatita cronica B, locuim impreuna de un an si jumatate, nu sunt vaccinat si testul anticorpilor a iesit negativ acum o saptamana - se pare ca ma incapatanez sa nu ma imbolnavesc :P .

 

Nu va lasati manati de disperare - stiu ca birocratia face mai rau decat boala, insa nu cautati remedii acolo unde nu sunt. Mai mult - este foarte probabil sa va faceti rau voi insiva. Mai bine luati vitamina C decat praf de insecte - vitamina nu ajuta, dar sigur nu dauneaza; cu insectele este alta problema...

 

Sincer, nu am decat vorbe de dulce la adresa birocratilor care va chinuie, insa, cel putin, purtati-va voi de grija, daca cei platiti din asigurarile noastre nu se prea inghesuie.

 

Sanatate si aveti grija de voi.

 

:crazy: :crazy: :roll: :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si de ce nu te vaccinezi???Ce astepti????Esti cumva vre-un kamikaze????Mie daca mi-ar fi spus cineva acum 15 ani sa ma vaccinez(pentru ca sotul meu facuse o forma acuta a hepatitei B) acum as fi fost probabil ferita de aceasta problema,si nu numai eu,ci si cei doi copii pe care i-am facut intre timp.asa ca gandeste-te ca eu am trecut pe unde treci tu azi ,acum cinsprezece ani,si mi-ar placea ca peste inca 15 ani daca vom avea ocazia,sa imi spui ca esti tot fara virus si ca ai copii sanatosi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E in curs si vaccinul...

 

Cand, in sfarsit, mi-am schimbat medicul de familie si am reusit sa vorbesc cu doamna in cauza, m-a trimis la o farmacie unde gasesti vaccinul tot timpul. In rest, e pe baza de comanda, ajunge greu si farmaciile din zona mea nu il au - fara exceptie.

 

Am vrut sa plec astazi, insa este inchisa (summitul fericirii, care a paralizat jumatate de bucuresti), ca este in zona magnificului culoar de circulatie.

 

Gheatza este deja pregatita.

 

Si eu sper sa vorbim peste 15 ani, indiferent ca am luat virusul sau nu.

 

Nu sunt un kamikaze - insa, uneori, ma suspectez serios ca sunt sinucigas in serie :P

Editat de Mircea_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mircea_,

Daca esti din Bucuresti, du-te la Fundeni si caut-o pe dna dr. Liana Gheorghe - e sefa de sectie la gastro (et. IV). E f. aglomerata, dar este intradevar MEDIC si stie ce face. Du-te cu analizele pe care le ai - oricum iti va da sa faci si altele si daca ii recomanda prietenei tale sa faca punctia, nu ezitati.

Multa sanatate si tinem legatura!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sal paty

cum te mai simti dupa tratament?..ti-au iesit rezultatele ?

eu inca astept sa-mi trimita aprobarea la dosar

sanatate!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×