Sari la conținut
Forum Roportal
BlueColor

Agresivitatea in zilele noastre

Postări Recomandate

De ce credeti ca oamenii devin din ce in ce mai agresivi si simt nevoia sa provoace celorlalti neplaceri doar pentru a se simti ei mai bine?

 

Sunt posedati :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt posedati :good:

 

Oare?

 

De cate ori ai dat dovada de agresivitate?...te consideri un om posedat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi s-a intamplat fff rar sa fiu scoasa din pepeni si in acele momente eram in stare sa-i fac orice persoanei respective ... si parca ma vedeam de undeva din exterior si chiar ca arata ca un fel de posedare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce credeti ca oamenii devin din ce in ce mai agresivi si simt nevoia sa provoace celorlalti neplaceri doar pentru a se simti ei mai bine?

din cauza neputintei de moment.

iar chestia cu simtitul mai bine e doar o iluzie..ca si fumatul.

insa tre sa recunosc ca acest sport creeaza dependenta si nu doar atat dar te si autodistruge incet si sigur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce credeti ca oamenii devin din ce in ce mai agresivi si simt nevoia sa provoace celorlalti neplaceri doar pentru a se simti ei mai bine?

Frustrari. Refuzul (poate neputinta?) de a vedea lucrurile asa cum sunt ele, incapatanarea in a le vedea asa cum le vrem noi sa fie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca suntem ,,educati'' sa fim violenti...cu noi insine si cu ceilalti...sa nu ne acceptam niciodata asa cum suntem,sa fim ,,cineva''...altcineva...sa fim ,,x'' si sa nu fim ,,y''...ca niste caini care fug de coada lor...sau dupa coada lor...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca suntem ,,educati'' sa fim violenti...cu noi insine si cu ceilalti...sa nu ne acceptam niciodata asa cum suntem,sa fim ,,cineva''...altcineva...sa fim ,,x'' si sa nu fim ,,y''...ca niste caini care fug de coada lor...sau dupa coada lor...

bati cumva apropo la reclamele agresive de la tv si urataniile din jocurile de pe calculator?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca suntem ,,educati'' sa fim violenti...cu noi insine si cu ceilalti...sa nu ne acceptam niciodata asa cum suntem,sa fim ,,cineva''...altcineva...sa fim ,,x'' si sa nu fim ,,y''...ca niste caini care fug de coada lor...sau dupa coada lor...

 

 

mai dureros si trist e faptul ca toata aceasta agresivitate o indreptam spre acela mai slab .....cei mai agresati fiind copii si batranii ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce credeti ca oamenii devin din ce in ce mai agresivi si simt nevoia sa provoace celorlalti neplaceri doar pentru a se simti ei mai bine?

copii des sunt influentati de filmele de la TV ca Brigada...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×