Sari la conținut
Forum Roportal
pusha_cho

Adevarul despre dragoste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Fericirea e ca un fluture! Sti? Acum o ai in mana si te gadila in palma dandu-ti un sentiment nemarginit de extaz si in urmatoarea secunda zboara departe ramanand doar amintirea... senzatia placuta ca a fost si totusi infricosatoare ca poate nu o vei mai atinge niciodata. Prapastia asta despre care povesteste toata lumea intre ura si iubire nu este atat de mica. Pentru ca ajungi sa urasti cu adevarat doar atunci cand iubesti cu toata fiinta ta si pierzi acea iubire. E greu sa traiesti fara iubire, dar e mai greu cand iti pierzi ani din viata luptand pentru ea. Pana la urma ce e asa special? E un sentiment,doar un simt al omului, la fel ca oricare altul.

De ce nu vor sa ma lase in pace? De ce si acum ma striga? E doua dimineata! Macar acum sa am parte de putina liniste. De ce ma sperie atat de mult singuratatea? Am prea multa nevoie de ea probabil de asta. Ma gandeam sa scriu un roman J dar nu am personaje! Sa vorbesc despre mine? M-am cam saturat. Eu sunt tot eu...aceiasi mereu!

Intotdeauna mi-a fost greu sa dau un nume poeziilor mele, nu stiu de ce, poate simplu fapt ca sufletul ce-l pu in ele nu se regaseste intr-un singur cuvant.

Iubesc... sti? Iubesc si simt ca plutesc. Stiu ca viata e nenorocita, insa iubesc! Simt ca vreau sa alerg goala pe strada, sa zbor langa el. As da orice sa fiu langa el, sa-i sarut buzele fine si moi, atat de iubite de mine. As vrea sa-l am langa mine sa-i simt rasuflarea langa urechea mea. Iubesc! Pentru ca doar gandul ca exista ma face, ma face sa radiez pentru ca-l iubesc. Pentru ca e o fiinta extraordinara. Te iubesc mult, mult, mult, mult, mult... si mi-e un dor nebun sa fac dragoste cu tine, sa-ti simt mainile cum se plimba pe corpul meu si cum se joaca in parul meu. Sa-ti simt inima cum bate langa a mea!

Ploua! Linistit, calm, cum plang eu dupa tine. E ploaie calda de vara. As vrea sa se termine si suferinta si lacrimile mele la fel de repede. Si as vrea sentimentele mele sa fie la fel de calme atunci cand esti departe, ca razele soarelui pe pamant!

S-a oprit!!! Oare? Merge mai departe si acum ploua in alt loc, poate peste o alta inima sau poate chiar peste inima ta...

Fiecare picatura de ploaie ce cade pe pamantul fierband de caldura as vrea sa-ti aduca o zi fericita alaturi de persoana iubita!

Va veni ziua cand te voi uita...

Ce vorbesc?

Niciodata... esti viata mea.

Poate va veni ziua cand va fi altcineva...

DaJ... si?

Ce voi rezolva?

Nimeni, niciodata nu-mi va canta viata cu vorbe dulci, asa cum doar tu sti sa o faci, nimeni, niciodata nu va insemna cat insemni tu!

Iubirea? Ce este de fapt iubirea? Un zambet firav pe buzele crispate ale sufletului? Un sarut furat pe furis in spatele timpului? Prezentul ma face trista, fericita, melancolica si tot odata resemnata ca nu esti langa mine acum! Viitorul?!!!? Cine stie? Poate totul sau poate nimic. Insa trecutul... trecutul a fost, este si va fii intotdeauna si ne va lega pe viata! Am impartasit multe impreuna. Rele, bune... ca intr-o casnicie.

Iti aduci aminte visele, sperantele si gandurile. Pentru un moment ne-am impartasit toata viata. Acum ne leaga amintirile, care si ele doar timpul ne poate spune daca au fost bune sau rele. Pentru ca vezi tu viata e asa cum e. Suntem nascuti facand pe cineva fericit, traim suferind si luptand pentru mai mult si mai bun si murim lasand in urma doar lacrimi si amintiri pentru uni placute, pentru alti neplacute.Dar tu? Daca ne vom desparti vreodata oare ma vei uita? Odata si eu am fost viata ta. Te iubesc, nu uita asta! viata e trecatoare. Lucrurile bune te fac si pe tine un am mai bun, dar trebuie sa avem grija pentru ca cele rele ne fac sa uitam de ce e bun si frumos in viata...post-141871-1206690119_thumb.jpg

Editat de pushacho

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

" Adevarurile despre dragoste

 

Ce este dragostea cu adevarat?

Oamenilor le place sa fie indragostiti. Totusi,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt convins ca un indragostit nu sta sa citeasca atata .... 8)

 

un rezumat va rog ... maxim 3 randuri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ultimul adevar despre dragoste este ca dragostea se reinnoieste mereu. Nu se sfarseste niciodata. Deci faceti din fiecare zi o zi de nunta in inima voastra.. Chiar daca nu sunteti casatoriti. Pentru ca sunteti, stiti, cu toata lumea.. CU TOTII UNA SUNTEM. "

ASTA FLUTUROI!!!!

 

 

Foarte adevarat :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dragostea nu se refera la ceea ce iti aduce celalalt, se refera la ceea ce aduci tu celuilalt. Intr-adevar, scopul tuturor relatiilor de dragoste este de a ne oferi o oportunitate de a decide si de a declara, de a anunta si de a exprima, de a deveni si de a implini CINE SUNTEM NOI CU ADEVARAT. Si

Da! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dragostea e oarba?voi ce credeti ?multi zic ca da eu zic ca nu

voi ce parere aveti

dragostea e oarba?

Nu e oarba. Crezi si cercetezi :crazy: ...si-ti intaresti credinta.

Editat de andrutza'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragostea care ne sminteste. :crazy:

 

Sau dragostea care ne inalta ... :crazy:

Probabil asta tine de fiecare dintre noi . :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×