Sari la conținut
Forum Roportal
Corydalis

LOVITĂ ŞI ABANDONATĂ PE TRECEREA DE PIETONI

Postări Recomandate

ce proceduri...fata aia s-a dus....cucoana o sa scape usor ca de are bani si relatii destule....si noi stam ne uitam si dam din cap....toti martorii au zis ca salvarea a venit in 20 de min politia a zis ca in 8 min si asa a ramas ca ei stiu mai bine....acu sincer nu zic ca de ce nu iau salvat politistii aia viatza dar tot scandalul asta ar fi fost evitat daca se ducea unu din ei sa vada daca mai respira sa atate ca ii pasa....si cucoana aia la fel statea si se uita.....recunosc cer prea mult de la ei....realitatea e ca nu numai au fost de o cruzicem iesita din comun si o nepasare la fel da se mai si revoltau "Da ce sunt eu salvarea?"......sincer sa fiu nu ma asteptam mai mult de la niste romani....si spun cu mana pe inima ca IMI ESTE RUSINE CA SUNT ROMAN!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu ma gandesc si un pic altfel.... ce puteau sa faca cei prezenti care nu aveau niciun fel de cunostinte medicale? eventual sa stea langa ea si s-o mangaie pe par...

 

vina este a acelora care trebuiau sa ajunga cat mai repede pt. a-i acorda ajutorul medical de care avea nevoie...si n-au ajuns... dumnezeu stie ce prioritati or fi putand avea... :doh:

 

sa ne fereasca dumnezeu de accidente, indiferent de ce parte suntem, ca raul poate sa vina peste oricine. sa ne rugam sa ne lumineze mintea sa avem grija de noi si de ceilalti, sa ne sopteasca in urechi si in suflete cuvintele potrivite pentru a avea grija de tot ceea ce inseamna VIATA!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

uite cum vorbeste lumea in necunostintza de cauza...in primul rand orice politist e instruit sa dea primul ajuto....chiar si orice sofer care a luat carnetul pe bune trebuie sa detina aceste cunostinte.....e adevarat ca victima nu putea fi mutata datorita unei posibile fracturi la coloana dar nu stai si te uiti ca bivolu si mai si faci scandal cand te ia lumea la rost....motivele pt care ambulanta a intarziat se datorau trecerii coloanei oficiale a lui Tariceanu caci toate masinile care mergeau pe banda mijlocie s-au imbulzit e celelalte doua ca sa faca loc coloanei plus ca de la Floreasca de unde a venit ambulantza pana la soseaua Kiseleff traficul e infernal si in cele mai bune conditii....sunt curios daca ai avea un copil si acesta ar fi lovit PE TRECERE de o panarama d-asta si politia s-ar uita cu nepasare si si-ar vedea de alte atriburii cum ai reactiona?

 

In concluzie: da trebuiau sa o ia de mana sa ii spuna ca o sa fie bine sa faca ceva care sa arate ca sunt oameni si ca au suflet nu sa se uite ca la tablorui abstracte....ce incredere sa mai ai in niste oameni care trebuie TEORETIC sa iti asigure siguranta cand acestia se arata neparatori la MOARTEA unei tinere CHIAR SUB OCHII LOR!!!

Editat de csifer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu ai fumat ceva sau ai baut pea mult cand ai pus intrebarea asta.....sau ti-au demisionat niste neuroni?....tu ai citit macar TITLUL TOPICULUI? ete ca sa vezi mai bine "LOVITĂ ŞI ABANDONATĂ PE TRECEREA DE PIETONI, SUB PRIVIRILE POLIŢIŞTILOR" acu ia ghici ce putea sa ii provove moartea?

Editat de csifer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tu ai fumat ceva sau ai baut pea mult cand ai pus intrebarea asta.....sau ti-au demisionat niste neuroni?....tu ai citit macar TITLUL TOPICULUI? ete ca sa vezi mai bine "LOVITĂ ŞI ABANDONATĂ PE TRECEREA DE PIETONI, SUB PRIVIRILE POLIŢIŞTILOR" acu ia ghici ce putea sa ii provove moartea?

 

lovita, lovita, am inteles, dar nu toate persoanele accidentate de masina mor...sau daca mor, nu mor toate dintr-o lovitura la cap. altele sunt pur si simplu sfartecate. o hemoragie externa o poti opri, oricine ai fi, dar una interna nu.

 

neuronii mei sunt bine merci, mulumesc pt. grija, dar am impresia ca hormonii tai ti-o iau inainte. mai cresti putin, revizuieste-ti comportamentul si mai vorbim!

 

numai bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in fatza prostiei comportamentul meu e nasol oricand.....cat despre subiect cei care nu mor au pur si simplu noroc o lovitura nici pe jumatate cat cea a unei masini care intra in tine cu 70 la ora(asa a declarat panarama) poate sa te omoare.....eu zic sa nu te mai dai tu medic....nu tre sa treaca tancu peste un om ca sa moara.....si lasa tu hormonii mei in pace ca nu ai tu fatza de uneltele mele daca intelegi ce vreau sa spun(desii fac pariu ca nu)........nu esti in stare sa te informezi asa cum trebuie despre o situatie inainte sa te bagi in seama?.....nu te baga in seama....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×