Sari la conținut
Forum Roportal
Corydalis

LOVITĂ ŞI ABANDONATĂ PE TRECEREA DE PIETONI

Postări Recomandate

Atitudinea soferitei da inteleg,ca a venit ambulanta dupa 20 de min. iara inteleg,dar ce ati fi vrut sa-i faca politistii aia,sa o tina de mana ce sa-i faca? Pe bune acum ce ati fi vrut sa-i faca? In afara sa-i ia pulsul si sa vada daca mai respira nu avea ce sa-i faca.

Ca normal ar ca toti politistii/pompierii sa aiba facut pe bune instructajul de prim ajutor asta e alta treaba.Dar si orice sofer trebuie sa aiba facut teoretic notiuni de prim ajutor.

 

Nu stiti ca nu ai voie sa misti o victima a unui accident rutier pt. a nu-i agrava ranile? Ai voie sa misti victima doar in cazul in care e pericol de incendiu,iar de incercat o actiune propriu-zisa numai daca are caile respiratorii blocate.

In cazul in care nu stii, nu lasi un trup probabil plin de sange acolo pe iarba... ca politist... il invelesti, stai langa el/ea... nu ce faceau aia...

Va rog eu mult sa nu luati apararea politiei ca nu merita!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
20 de minute sa vina salvarea? :doh:

este inadmisibil asa ceva,crede-ma am asistat la accidente pe autostrada aici,in care salvarea a venit in cel mult 5 minute si nu numai salvarea,pompierii,politia si descarcerarea.cel mult 5 minute!!!!

atitudinea soferitei este aceea de femeie pricopsita peste noapte cu sot milionar si care conduce si ea o masina doar sa se bage in seama.da-o dracu de treaba,conduci cu 70 la ora insa la scoala din cate imi amintesc eu,te invata sa incetinesti cand vezi trecerea pentru pietoni.nu treci cu 70 la ora pe trecerea de pietoni.

politistii aia,cat asteptau salvarea,o urcau intr-o masina si o duceau la cel mai apropiat spital si nu dura 20 de minute.orice om stie cat de cat ce inseamna primul ajutor in caz de accidente,se puteau descurca.si eu nu inteleg,cum dracu sa ajunga salvarea in 20 de minute?este sub orice critica de jenant.

stai linistit,soferita(daca se poate numi asa,mortii ei de jegoasa tare-n gura)o sa scape,ca multi altii de asemeni.spaga rulz in romania.cu asta o sa scape.

cunosc un caz de acum cativa ani,un cunoscut al meu,pe cand eram inca in ro,beat mort,a lovit 2 fete cu masina.una dintre ele a murit,cine e din constanta isi aminteste poate.disperat a umblat ala la toti cunoscutii sa faca rost de bani sa mituiasca in stanga si-n dreapta,inclusiv la mine fost.cine ma cunoaste stie ca i-am dat...un degetel mijlociu.nici macar o zi de puscarie nu a facut individu pentru ca era beat si a omorat o fata iar cealalta e paralizata pe viata.asta e justitie?in care nevinovatia de cumpara pe bani grei?in care vinovatii stau bine mersi si rad iar cei nevinovati plang in cimitire dupa cei dragi?

Ohoho si e plina tara de astfel de "mite"

Asta pentru ca avem un presedinte mituit!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
chiar daca mergeau si o tineau de mana pe fata,tot era un gest,aratau ca sunt oameni,poate simpatia aratata in acele clipe grele o tineau pe fata mai mult in viata,este vorba despre subconstient,poate intelegeti la ce ma refer.

Foarte bine ai punctat aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In cazul in care nu stii, nu lasi un trup probabil plin de sange acolo pe iarba... ca politist... il invelesti, stai langa el/ea... nu ce faceau aia...

Va rog eu mult sa nu luati apararea politiei ca nu merita!

 

De fapt e vorba de atitudinea politistilor pt. ca real vorbind nu aveau ce sa-i faca.

 

Nu iau apararea,dar ziceam asa ca nu avea ce sa-i faca.

 

 

20 de minute sa vina salvarea? :doh:

este inadmisibil asa ceva,crede-ma am asistat la accidente pe autostrada aici,in care salvarea a venit in cel mult 5 minute si nu numai salvarea,pompierii,politia si descarcerarea.cel mult 5 minute!!!!

 

politistii aia,cat asteptau salvarea,o urcau intr-o masina si o duceau la cel mai apropiat spital si nu dura 20 de minute.orice om stie cat de cat ce inseamna primul ajutor in caz de accidente,se puteau descurca.si eu nu inteleg,cum dracu sa ajunga salvarea in 20 de minute?este sub orice critica de

 

Daca venea salvarea in 5 min. si in loc sa gaseasca victima ea era in drum spre spital fara nici un fel de asistenta.De unde sa stie ei in cat timp vine salvarea?

 

De fapt care e ideea.Sunt atat de multe nereguli ca nu poti sa arunci vina intr-un sg. loc.Tot sistemul e de vina de la guvern,politisti,salvare pana la cum se face scoala de soferi in ro si societatea in care traim.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De fapt e vorba de atitudinea politistilor pt. ca real vorbind nu aveau ce sa-i faca.

 

Nu iau apararea,dar ziceam asa ca nu avea ce sa-i faca.

 

 

 

 

Daca venea salvarea in 5 min. si in loc sa gaseasca victima ea era in drum spre spital fara nici un fel de asistenta.De unde sa stie ei in cat timp vine salvarea?

 

De fapt care e ideea.Sunt atat de multe nereguli ca nu poti sa arunci vina intr-un sg. loc.Tot sistemul e de vina de la guvern,politisti,salvare pana la cum se face scoala de soferi in ro si societatea in care traim.

Probabil asa au gandit si ei... prost!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu ai voie sa misti o victima a accidentului rutier doar in cazul in care se suspecteaza ca are gatul sau coloana rupta.

ca politai,ai la activ tot ce trebuie facut,practic si teoretic in cazul accidentelor de circulatie.

cum adica intelegi ca a venit salvarea in 20 min?este asta normal?????????

nu lua apararea politiei romane care e kkt!!!!iti spun in cunostinta de cauza,am cunoscut n politai din ro la viata mea,plus ca am specimene si in familie,deci stiu prea bine cum merg treburile.

chiar daca mergeau si o tineau de mana pe fata,tot era un gest,aratau ca sunt oameni,poate simpatia aratata in acele clipe grele o tineau pe fata mai mult in viata,este vorba despre subconstient,poate intelegeti la ce ma refer.

insa nu,ei erau interesati de coloana lui ministru zdrulea care trebuia sa apara din minut in minut.

justitie?ha!cand oi fi eu preoteasa poate,pana atunci,bine zice semnatura lui simplu_x.

 

Nu,stai calma,adica inteleg supararea si ca NU e normal sa vina in 20 de min si ca inteleg ca e vinovata soferita dublu o data ca a lovit-o si o data ca se facea ca ploua.

 

Nu iau deloc apararea politiei,nu pot sa-i sufar pe nici unul.

 

Ce am vrut eu sa spun prin atitudine,da asa e era un gest ceva,dar nu la modul cum spuneti voi ca oricum real nu aveau ce sa-i faca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au facut 20 de minute ca e traficul care e in Bucuresti,mai ales si ultimele zile. 'tu-le summitu'!!!!

 

Ce nu inteleg eu... Cand a fost accidentul asta? Ieri, corect? Nu am vazut nici macar la un post de televiziune stirea asta!!! Doar ce am vazut aici si ce zis Mircea Badea aseara! De ce?????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In zona se gasesc 3 spitale (cand spun in zona la mai putin de 1,5/2 km pt cei ce cunosc zona poate chiar mai putin ...... nu imi pot da seama pe imagini dar e posibil ca accidentul sa se fi produs chiar la intersectia cu Str Ion Mincu iar la 500 metri se afla spitalul SRI-ului)

 

1) Spitalul de Urgenta Prof. Dr. Agrippa Ionescu (este spitalul fostei Securitati acum desrveste SRI si MI ....am fost acolo si mi se pare cel mai bun spital din Bucuresti ) Str.Arh.Ion Mincu 7 Sector 1 (nici nu apare pe harta a trebuit sa il colorez eu cu rosu)

 

 

2) Spitalul Clinic "Sf.Maria" (fost Griviţa) Bd Ion Mihalache 37-39 Sector 1

 

3) Spitalul clinic FILANTROPIA ( de Obstretica-Ginecologie ), Bd Ion Mihalache -13 Sector 1

post-74799-1206700468_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt revoltata de-a dreptul. Cum e posibil ca acest caz sa fie mediatizat numai de antena 1 si 3?!?!?

Am mai urmarit stirile pe protv si realitatea si...NIMIC!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O tara de tot kktul, si era de asteptat e oreactie la fel din partea autoritatilor. :doh: Sunt curioasa daca jegurile alea de politisti lingai si pupincuristi or avea constiinta curata la ora asta. Iar fufa aia cu ochelari care era la volan, inca nu-mi revin cat de calma putea sa fie: "pai sa vedem daca am omorat-o..." ce tupeu fantastic pe ea! Acum poate sa fie sigura ca a omorat-o, sa nu mai aiba dubii. ;) Ce problema isi punea ea, am omorat-o sau nu, cand de fapt ideea era ca a trecut cu 70 la ora si a lovit-o pe trecerea de pietoni. De parca daca doar ar fi lovit-o, era mai putin vinovata. Mie scarba.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×