Sari la conținut
Forum Roportal
sereoga

Placi de baza mini-itx

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vreau sa achizitionez cateva calculatoare pe baza de mini-itx barebone , am auzit ca ele consuma putin curent 60-80 W si cred ca ar fi o solutie buna

pentru economisirea energiei electrice . Am vazut ca jetway produce astfel de placi de baza . Ma intereseaza vreun importator de sisteme mini-itx in romania .

multumesc !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

thin clients si mini pc sunt sisteme care protejeaza mediul inconjurator, au un consum redus de energie si efecte ecologice pozitive.

 

Computerele necesita din ce in ce mai multa energie electrica si din ce in ce mai multe resurse. utilizarea lor, in special in birouri, duce la costuri ridicate. Astfel, intr-o ora, la cei 4 Kw pe care ii foloseste o retea se mai consuma inca 1 Kw pentru climatizarea birourilor.

 

Exista totusi posibilitatea ca prin alegerea unor solutii IT adaptate nevoilor dumneavoastra reale, sa scadeti consumul de energie cu pana la 80%. Avand in vedere preturile actuale la energia electrica rezulta ca o firma care detine o retea de 10 computere poate economisi circa 2.000 euro anual.

 

Aveti posibilitatea sa va reduceti costurile si sa contribuiti la protejarea mediului. De asemenea, un astfel de computer face foarte putin zgomot iar cu dotari speciale chiar deloc.

 

Un minipc costa de cele mai multe ori mai putin decat un computer obisnuit si este foarte potrivit necesitatilor unui birou.

 

Componentele si sistemele sunt importate in Romania prin prin diferite firme.

 

Daca va intereseaza mai multe ma puteti contacta privat sau dati o cautare in google.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Computerele necesita din ce in ce mai multa energie electrica si din ce in ce mai multe resurse. utilizarea lor, in special in birouri, duce la costuri ridicate. Astfel, intr-o ora, la cei 4 Kw pe care ii foloseste o retea se mai consuma inca 1 Kw pentru climatizarea birourilor.

Poate doar in iulie si august. Din octombrie pana in mai, caldura generata de calculatoare economiseste resursele energetice necesare incalzirii birourilor. Nu suntem in California, sa avem nevoie de aer conditionat tot anul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

>>Componentele si sistemele sunt importate in Romania prin prin diferite firme.

 

Prin care diferite firme ? Eu personal am tot cautat si n-am gasit nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar este o firma care se ocupa de importul de placi de baza mini-itx , si care au si preturi k lumea . Daca e cineva interesat ... sa contacteze privat pe "uli27" sau pe mine si va dau mai multe detalii .

Ce bine ca avem de toate .... :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intr-adevar este o firma care se ocupa de importul de placi de baza mini-itx , si care au si preturi k lumea . Daca e cineva interesat ... sa contacteze privat pe "uli27" sau pe mine si va dau mai multe detalii .

Ce bine ca avem de toate .... :dance4:

 

Cautati cu google mini-itx, green-pc, mini-pc sau minipc (pagina din Romania)....

 

salutarii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×