Sari la conținut
Forum Roportal
@anyry

Cum stim ca ne-am indragostit?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Putem spune "probabil ca m-am indragostit"? Cind avem certitudinea indragostirii?

 

Probabil ca e vorba de un prag intern... iar cand constientizezi depasirea pragului probabil ca te poti "declara" indragostit(a).

 

E posibil sa fie depasit pragul si sa nu constientizezi sau, cine stie, poate e posibil si sa fii sub prag si rational, prin argumente, sa te convingi ca iubesti persoana respectiva.

 

Credeam ca nu poate fi controlata starea dar... daca intelegi cum functioneaza iubirea... poti reusi sa o controlezi... acum cred ca pot sa ALEG sa nu ma indragostesc de cineva...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Putem spune "probabil ca m-am indragostit"? Cind avem certitudinea indragostirii?

 

Hmmm...am putea spune ca ne-am indragostit atunci cand suntem nerabdatori sa vedem persoana indragita(nu spun iubita),cand toate gadurile noastre sunt indreptate numai asupra lui/ei,cand ii exageram calitatile in mod voit si cand nu bagam in seama defectele.. de obicei mie asa mi se intampla :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in cazul meu,imi dau seama ca m-am indragostit in momentul in care ma cuprinde un tremurici de fiecare data cand vorbesc cu el, cand il am in preajma...si ma gandesc neincetat la el,dar fara sa realizez. Prima si ultima mea dragoste si totodata relatie a fost de cel care-l consideram dusmanul meu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate e vorba de a constientiza, sau de a admite faptul ca esti indragostit... cand spui 'probabil m-am indragostit,' e poate vorba de a nu admite imediat ca esti indragostit, sau, de ce nu, de a avea unele dubii, sau de a incerca sa tii oarecum la distanta persoana respectiva...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Putem spune "probabil ca m-am indragostit"? Cind avem certitudinea indragostirii?

 

cand simti fluturasi in stomac, cand vezi fluturi peste tot :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
C

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×