Sari la conținut
Forum Roportal
DidaJames

Ajutooooor!

Postări Recomandate

In urma cu ceva timp mi-am luat un pc second, cu un windows tot second, fara licenta. Merge bine, dar nu pot descarca de pe net multe lucruri de care am nevoie. Am luat un cd cu wind. xp cu licenta de la cineva si nu-l pot instala. Imi cere acele 25 de caractere ale licentei si nu am efectiv de unde sa le scot. Exista vreo solutie sa rezolv treaba asta? Id-ul meu: Georafa. O sa dezvolt pe masura ce isi da cineva cu presupusul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ti-a dat un windows cu licenta .. codul ala de 25 de caractere este licenta

 

Multumesc de raspuns, nenea! Stiu asta. Eu m-am exprimat grasit. Am cd-ul cu wind.xp original, in rest nimic,nici cod de bare, nici nika. Nici ala nu il mai are. Pot sa fac ceva cu cd-ul sau sa-l dau la gunoi? Am descarcat bucatele de pe el, cateva unelte in rest.....nu vrea. :lol2: 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In urma cu ceva timp mi-am luat un pc second, cu un windows tot second, fara licenta. Merge bine, dar nu pot descarca de pe net multe lucruri de care am nevoie. Am luat un cd cu wind. xp cu licenta de la cineva si nu-l pot instala. Imi cere acele 25 de caractere ale licentei si nu am efectiv de unde sa le scot. Exista vreo solutie sa rezolv treaba asta? Id-ul meu: Georafa. O sa dezvolt pe masura ce isi da cineva cu presupusul.

 

Explica-ne ce nu poti descarca de pe net; sigura chestie la o copie piratata este ca nu vei putea face update/download de pe site-ul microsoft

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai doua optiuni cu cd-ul ala fara codul respectiv nu ai ce face...gunoi direct...poti sa faci rost de un windows piratat ceea ce eu nu iti sugerez sau cumperi frumos unu nou cu licentza si tot si asa o sa ai sistemul de operare la zi cu update-uri si programe...mai ales ca acum exista Sp-3 pt Xp si multe alte unelte foarte folositoare cum ar fi windows defender care e fratele mai mic al defenderului de la vista si care s-a dovedit a fi foarte util pana acum.....plus ca acum cand lupta importiva piratarii e in toi microsoft au redus preturile la sistemele de operare si cam tot ce scot....am vazut oferte chiar de genul cumperi o tastatura si primesti windows la jumatate de pret....succes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa cauti un alt CD cu Win XP SP2 si cu asta rezolvi problema. Ai grija cand faci rost de asa ceva sa iei si cd-key-ul. Vezi pe net ca se gaseste:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da sa ia un xp crackuit si intr-un timp relativ scurt sa se trezeasca cu "steluta de la microsoft" in taskbar.....asta da afacere.....ma uimeste cum atat de multa lume prefera sa fure soft decat sa cumpere nestiind avantajele de care dispune atunci cand are un OS original....mai ales ca e vorba de bani pe care ii dai o singura data.....licentza de windows o cumperi si gata nu trebuie sa iei alta anual sau mai stiu eu cum.....mai ales ca nu e deloc scumpa....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×