Sari la conținut
Forum Roportal
pusha_cho

Nu vreau sa stiu....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

post-141871-1206558026_thumb.jpg ca sa te lasi de droguri iti trebuie multa putere... nu stiu poate gandesc gresit, dar eu nu condamn pe nimeni! eu stiu in ce stari am ajuns si ca vroiam sa ma sinucid... sa ma omor si atunci am tras prima oara heroina! aveam experienta cu destule droguri, dar o faceam pentru distractie sau pentru a vedea macar pentru cateva ore altfel viata! poate suna ciudat dar cand eram praf pe pastile gaseam solutie oricarei probleme si e pe bune! luam in seara asta si maine rezolvam tot ce aveam de rezolvat... acum chiar ele au devenit problema cea mai maresi nu am ce sa mai iau sa o rezolv:) nu ma consider cu nimic mai jos decat restul lumii si nu mi-e rusine cu mine! am ramas singura si nu stiu incotro sa o apuc! mi-e frica si sa incerc a ma las de ele... mi-e frica de ce urmeaza... am mai renuntat un scurt timp la ele si imi era groaznic de rau si oricum din cauza amfetaminei nu voi mai fi niciodata cum eram! mereu am avut o viata grea si a trebuit sa muncesc si sa ma chinui sa duc o viata normala... nu pentru mai bine... si mereu ii ridicam pe cei din jurul meu si pe sora mea am gasito de doua ori pe jumatate moarta cand aveam 12-13 ani... apoi mama care e alcoolica si atat cat a avut posibilitatea ne-a ingreunat viata mie si surori mele! mereu am incercat si am si reusit sa fiu tare sa fiu un sprijin pentru cei din jurul meu! iar acum eu ma sprijin de pereti, de garduri de ce pot ca nu e nimeni langa mine! ma uit in oglinda si nu ma recunosc! ma gandesc Doamne proasta sunt, am 20 de ani de ce fac asta? trebuie sa ma opresc... si ma opresc ma pun in pat inchid ochii si incepe "distractia" imi aduc aminte cat sunt de singura, si ma gandesc ca maine e ultima zi platita la chirie... upsss... stai ca am uitat de gaze:)) si ce sa fac??? in afara de asta am pierdut si scoala... am mers degeaba aproape 2 anisi am platit si am invatat... pentru ce? cu ce ma ajuta acum? ce sa fac sa ma duc sa ma prostituez??? asta au crezut toti ca o sa ajung sa fac, mai ales mama:)) cred ca asta vroia! si da intradevar sunt o drogata si recunosc! SUNT DEPENDENTA!!! dar niciodata nu o sa ma vezi sparta pe strazi sau sa nu stiu ce fac si sa-si bata cineva joc de mine! stau aici intre astia 4 pereti si ascult cum se scurge timpul! muncesc cat pot si cat nu mai scriu acum pe net toate aberatiile care imi trec mie acum prin cap:)) ma tot intreb oare sunt asa lasa??? DA sunt... ce vrei??? sunt lasa... mi-e frica sa ma trezesc dimineata ca trebuie sa vina proprietarul... noroc ca nu am alte datori! chiar daca sunt asa lasa si distrusa in fata anumitor persoane totusi eu ma respect... ca asa cum pot cum nu pot ma descurc fara ajutorul nimanui! chiar daca 2 zile nu mananc decat un jeleu :haha: pe bune:)) imi aduc aminte ca intr-o seara am rupt in doua un jeleu din ala cu zahar si am mancat jumate atunci si jumate l0am pastrat pt dimineata! sunt tare curioasa voi astia tari care ma considerati o terminata ce ati fi facut in locul meu? ce ati fi facut iarna asta fara caldura? sau cu apa tevile de la bucatarie si baie inghetate???? dap cam asa sta treaba... ce sa mai zic? viata mea nu a fost niciodata roz ca sa pot sti cum e cand e roz:)) eee... exagerez un pic... de ce sa mint ca alaturi de printul meu am fost fericita mai ales cand am plecat de acasa si am scapat de calvar... dar nu a tinut mult... a fost caun flash... nici nu-mi mai aduc aminte tot ca greutatile m-au facut sa uit de bine si sa ma gandesc ca se poate si mai rau! si eu zambesc:D daaaaaa... care e problema? daca sunt o drogata nu am voie sa zambesc??? sau daca am situatia care o am nu pot zambi??? :cry:) nici gand! atat mi-a ramas zambetul meu de care se indragostise acum aproape 4 ani sufletul meu! am zis ca e mai bine sa il las... nu stiu ce sa zic ca mi-e foarte greu... chiar daca e departe totusi acum in loc sa fi scris toate astea unor straini vorbeam cu el, dar ce sa fac? sa-l chinui si eu? nu are el destule pe cap sa mai stea si cu mine la teori infinite ca nu e bine ce fac! eee si eu i-am zis lui cand a plecat sa stea acasa ca ne descurcam cu bani ca nu duceam lipsa de nimic, dar el vroia neaparat sa facem nunta anul asta:)) ca sa le inchida gura alor mei!!! eu nu vroiam ca simteam ca nu e bine, asa nebuna cum sunt eu stiam ca ceva e aiurea! nu i-am zis nimic ca nu am vrut sa cobesc, i-am zis doar sa stea acasa ca e mai bine si ca ne descurcam... dar na .... eu sunt femeie si ce stiu eu?;)) nu stiu nimic... aaaa... stai ca stiu ceva:) hmmmm.... aaaa.... da dupa 2 luni ma suna de pe un nr strain fugind si imi zice "te iubesc viata mea, ai grija pe acolo pe acasa si daca nu0ti dau nici un semn pana maine sti ce ai de facut" eeeee??? de asta ce zici? a scapat ca prin urechile acului, dar e pe goana prin afara si nu are cum sa vina acasa... iar eu astept in fiecare dimineata garda sa vina sa faca perchezitie aici sa-l caute sa ma ia la sectie:D chesti din astea care se intampla oricui! e bine ca uni le fac fata treji... eu sunt mai slaba si imi schimb realitatea cu vise cateva ore pe zi sau cand am cum! noroc ca nu iau cine stie ce droguri scumpe ca nu stiu ce faceam:)) macar ceva bun am facut si eu si i-am spus sa ne despartim! sa nu ma mi stau si eu pe capul lui! oricum mai vb din cand in cand ca il ajut cu ce pot si el pe mine, dar ce greu e sa nu-i spun "te iubesc sufletul meu, fericirea mea" inghit in sec si ii zic "bine, hai pa, ai grija de tine" amuzant in ce situati te aduce viata! aaa si am uitat sa va spun ca noi ne-am certat cu toata lumea ca de asta nu ne ajuta nimeni, noi am luptat sa fim impreuna si nimeni nu ne accepta, inclusiv familiile si prieteni... nimeni! eee asta e... vad eu ce fac cand ma trezesc! acum sper sa fiu in stare sa ma bag la munca ca vorba aia trebuie:D

 

 

nu cred ca are cineva rabdare sa citeasca tot ce am scris, dar nici nu e nevoie:)) eu macar ma simt mai bine ca am zis aproximativ tot... nu am cum sa va zic chiar tot ca poate nu ati crede si ati zice ca va spun sf-uri:)) oricum ce aveam si eu mai frumos parul meu, nici pe ala nu-l mai am... mai am trei fire:)) si alea drepte;) cu fata asta nici pe centura nu ma primesc aia=)) mai aiurea e ca eu ma imbrac doar sport da vad eu:)) glumesc, mai fac si eu haz de necaz! ca nu vreau sa ajung acolo, chiar nu ma tine ca nu prea le am:)) nici atat nu stiu sa fac de toate:)) poate ma invata prietena mea buna ca am inteles prin cunostinte ca la asta a plecat din tara si ma chema si pe mine:)) ce fata de treaba... eee lasa ca atat cat a putut a fost langa mine si ne-am ajutat reciproc atatia ani! a gresit si ea;) zic eu:P e om si nu sunt eu nimeni sa o judec!

 

 

 

hai ca mai bine incerc sa inchei aici! noapte buna tuturor si inca odata tot respectul din lume pentru cei care au reusit sa scape de dependenta de heroina;) foarte tare! mie nu-mi place heroina:)) sunt norocoasa... bine ca atunci cand nu e altceva... merge asa mai rarutz ca-i mai dragutz! mult succes celor care se straduie sa renunte! si eu o sa le raresc si o sa incerc sa renunt treptat de tot cum am mai facut odata si trebuie sa reusesc;) pai cu cine credeti ca stati de vorba?:haha:) vorba aia una e pusha:)) nebuna:D sper sa nu ma judecati prea rau! incercati macar sa nu spuneti nimic decat sa spuneti de rau... nu va suparati, dar e mai bine asa:d multumesc celor care m-au urmarit pana la sfarsit:D au nervi tari;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ce inseamna... E bine macar ca nu tragi heroina... probabil daca o faceai acum vb doar in visele unora sau de pe patul de spital fara dinti in gura si rupta-n oase...

Sfatul meu e sa incerci sa cunosti/iesi cu alti oameni... macar incearca... Sunt multi care au fost in situatia ta si acum s-au lasat... printre care si eu.... Eu unul am tras acum multi ani, nu foarte mult... doar pentru distractii, uneori si heroina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu ce inseamna... E bine macar ca nu tragi heroina... probabil daca o faceai acum vb doar in visele unora sau de pe patul de spital fara dinti in gura si rupta-n oase...

Sfatul meu e sa incerci sa cunosti/iesi cu alti oameni... macar incearca... Sunt multi care au fost in situatia ta si acum s-au lasat... printre care si eu.... Eu unul am tras acum multi ani, nu foarte mult... doar pentru distractii, uneori si heroina.

 

alt bagator in seama

nu stiu altii cum sunt dar eu stiu foarte bine ca heroina creaza cel mai repede dependanta

nu stiu cat de ocazional o poti "trage" ... in fine ... poate intalnim un real addict care sa ne lamureasa :cry:

Editat de -olivia-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu stiam ca heroina da dependenta chiar de la prima utilizare , daca nu de la prima de la a doua sigur .. poate am inteles gresit :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu stiam ca heroina da dependenta chiar de la prima utilizare , daca nu de la prima de la a doua sigur .. poate am inteles gresit ;)

 

si io zic ca stiai bine :haha:

we smart :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×