Sari la conținut
Forum Roportal
pusha_cho

O pagina din jurnalul meu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

post-141871-1206517890_thumb.jpg Sunt multe lucruri pe care nu le inteleg si ma intreb mereu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce, dar am sentimentul ca vei reusi sa intelegi si astfel vei trece la next level. Am incredere in tine. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:spiteful:

 

 

subscriu :P

 

sa nu uit ..ai grija sa ai tot timpul ..breton :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

inteleg prin ce treci....

eu tot din dorinta asta de "liniste" am facut si cele mai mari greseli ale vietii mele.....dar acum,tot din nevoia asta...am ales sa repar ce mai poate fi reparat!!!

se poate.....crede-ma!!!

si....mai trebuie sa lupti putin mai mult cu tine....sa te aduni mai mult!!!

dc spun asta...pentru ca daca ti-ar fi fost bine,sau daca nu ai fi vrut o schimbare in viata ta....nu stateai noptile sa te gandesti la atatea lucruri,nu postai aici,nu faceai nimik.....doar stateai si asteptai o minune!!!

si minunile noi le facem posibile!!!nu altii;)

asa ca.....succes!!!

 

Nu stiu de ce, dar am sentimentul ca vei reusi sa intelegi si astfel vei trece la next level. Am incredere in tine. :spiteful:

eu cred ca este f constienta ca viata pe care o duce nu este ceea ce vrea....trebuie doar mai multa vointa...si apoi autocontrol!!!

Si eu am incredere ca va reusi...daca eu am putut (si nu spun doar asa....)...e imposibil ca u sa nu poti...maia les ca nu ai atata "experienta" ca mine!!!si...nici nu iti doresc;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce pot sa zic decat ca va multumesc mult tuturor pentru sprijin:P crede-ma ca ma doare sufletul cand vad ca niste oamenii care nu ma cunosc imi vb frumos si imi dau un sfat bun... eu stau singura sunt plecata de acasa de cativa ani! uneori am impresia ca am gresit cu ceva si acum platesc pentru ca in fiecare zi se mai intampla cate ceva parca sa ma infunde mai rau sa vada cat rezist! am 20 de ani si deja sunt satula de toate problemele! nici nu indraznesc sa ma gandesc ca maine o sa fie mai bine! prefer sa ma gandesc ca se poate si mai rau ca sa nu ma mai socheze nimic! asta e viata si trebuie sa o iau ca atare si sa-mi revin ca oricum doar eu ma pot ajuta asa a fost mereu! macar de bine de rau stau si-mi sparg creieri acasa si nu ma stie toata lumea si nu imi bat joc de mine si in alte feluri ca asta imi mai lipseste!!!

merci inca odata!post-141871-1206524088_thumb.jpg oricum atata timp cat mai pot sa zambesc stiu ca nu e totul pierdut si ca oricat de jos as cadea o sa ma ridic!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce pot sa zic decat ca va multumesc mult tuturor pentru sprijin:P crede-ma ca ma doare sufletul cand vad ca niste oamenii care nu ma cunosc imi vb frumos si imi dau un sfat bun... eu stau singura sunt plecata de acasa de cativa ani! uneori am impresia ca am gresit cu ceva si acum platesc pentru ca in fiecare zi se mai intampla cate ceva parca sa ma infunde mai rau sa vada cat rezist! am 20 de ani si deja sunt satula de toate problemele! nici nu indraznesc sa ma gandesc ca maine o sa fie mai bine! prefer sa ma gandesc ca se poate si mai rau ca sa nu ma mai socheze nimic! asta e viata si trebuie sa o iau ca atare si sa-mi revin ca oricum doar eu ma pot ajuta asa a fost mereu! macar de bine de rau stau si-mi sparg creieri acasa si nu ma stie toata lumea si nu imi bat joc de mine si in alte feluri ca asta imi mai lipseste!!!

merci inca odata!post-141871-1206524088_thumb.jpg oricum atata timp cat mai pot sa zambesc stiu ca nu e totul pierdut si ca oricat de jos as cadea o sa ma ridic!!

 

Invata mai inainte de orice sa ai incredere in ceea ce poti face ... Asa cum ti-a spus si Georgiana , noi nu putem face altceva oricat ne-am stradui decat sa te incurajam , puterea de a izbuti sta numai in mainile tale ... Lupta pentru tine si pentru ceea ce-ti poate viata da cat mai frumos ... Viata nu a fost si nici nu va fi vreodata numai roz pentru ca atunci probabil am pierde esenta pentru care existam si n-am mai sti sa descoperim frumosul , bunatatea , iubirea ....

Renunta la anturaje care te tin prizoniera obiceiurilor rele si invata sa te ridici ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stiu prea bine ca viata nu e roz si niciodata nu am trait cu impresia asta tocmai ca sa nu ma trezesc prea brusc... mereu stiam ca se poate intampla ceva rau... dar eu am pierdut tot si nu dau vina pe acest aspect ca sa ma pot droga! nuuuu in nici un caz! pur si simplu e prea greu uneori si mi-e frica sa ma trezesc sa vad ce ma mai asteapta ce se mai intampla! e greu sa nu ai o mama care sa-ti spuna stai linistita o sa fie bine sau sa-ti dea 100 de mii sa-ti iei un suc... e greu sa fi singur si nimeni nu stie! nimeni nu stie cat de greu e... fiecare avem probleme ca asa e viata asta rea, dar fiecaruia problemele personale li se par cele mai grele si mai grave! eu le pot da sfaturi cunostintelor mele, dar nu le pot pune in practica pentru mine! parca totul se prabuseste si eu mai stau cum pot in picioare si incerc sa sprijin cu toata puterea putinul care il mai am!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea , este ca multi care zic ca vor sa se lase , defapt nu vor sa o faca.Sunt atat de atasati de placerile drogurilor , de anturajul cu care i-a parte la astfel de actiuni , de amintirle de gen "bai mai tii minte ce praf ne-am facut , doamne ce marfa a fost" " ce revelatii tari am avut" , incat desi sunt constienti de problemele pe care le aduc , le consuma in continuare cu ce-a mai mare placere.

 

Am fost alaturi de un amic care se lupta cu aceasi patima , s-a si lasat ptr vreo 6 luni , dar la o intalnire cu vechii amici , starnit de amintirile peripetiilor prin care au trecut cand erau drogati s-a apucat din nou.Evident ca am cam stricat relatia noastra de prietenie.

 

Drogatii sunt foarte perversi cu ei insusi dar si cu ceilalti.Sunt de acord sa ii ajutam cand ei singuri nu mai pot sa sa o faca , dar plangandu-le de mila si compatimindu-i nu veti face altceva decat sa ii incurajati sa ramana in aceasi situatie fara sa se schimbe nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, trebuie sa schimbi musai anturajul!

Gaseste niste tipi veseli cu care sa mergi la cinema, la badminton...exista multe distractii pe lumea asta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×