Sari la conținut
Forum Roportal
Mr_joe

Trucuri de frumusete

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In 3 min : Trebuie sa duci copilul la scoala, apoi repede fugi spre serviciu. Fiecare dimineata este o cursa contra cronometru. Cu toata graba, trebuie sa iesi din casa aratand foarte bine, iar pentru asta ai nevoie de cateva trucuri si de doar 3 minute.

Machiajul in viteza nu poate fi unul corector, care sa ascunda micile imperfectiuni, insa punand accentul pe stralucirea buzelor vei capata o mina proaspata. Aplica putin luciu pe buze, incolor, pentru ca iti va fi mai usor sa-i controlezi conturul. Complice iti va fi si rimelul, insa alege unul pentru volum care sa-ti faca privirea patrunzatoare. Zambeste si aplica pe pometi purin fard de obraz. Alege unul usor sidefat care-ti va lumina fata.

 

In 15 min : O piele fara pata si niste ochi de la care nimeni sa nu-si poata lua privirea. Cam astea sunt obiectivele cand primesti o invitatie la restaurant, chiar daca vine nepusa masa ! Poti fi stralucitoare cu un machiaj care sa-ti ascunda oboseala in doar 15 minute. Ai nevoie de un corector lichid care sa-l aplici in ruse fine pe cearcane si pe ploape. Apoi treci la fondul de ten. Aplica-l pe toata fata. Fardeaza ochii in doua nuante stralucitoare, Aplicand nuanta inchisa pe ploapa mobila si pe cea slaba pe aracada, acest joc cromatic intensifica privirea. Amplifica efectul fardului cu un rimel. Pentru a da armonie machiajului coloreaza buzele cu un gloss rosu cald , natural !! :lol: :P

 

Mai dati idei !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce rautacios...

Bisturiul si vreo 5000 de euro. :o:

 

 

cel mai bine este sa ne programam timpul in asa fel sa avem timp si de noi! nu exista femei urate , exista doar femei neingrijite si cand realizeaza acest lucru gasesc diverse scuze cum ar fi (tre' sa duca copilul la scoala , tre' sa faca de mancare , tre'sa aspire , tre' sa faca piata , tre' sa-i puna de mancare si nu stiu ce) si o zic cu o asa mandrie de parca aceste scuze pe care le gasesc ele le-ar rezolva problemele !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce rautacios...

 

 

cel mai bine este sa ne programam timpul in asa fel sa avem timp si de noi! nu exista femei urate , exista doar femei neingrijite si cand realizeaza acest lucru gasesc diverse scuze cum ar fi (tre' sa duca copilul la scoala , tre' sa faca de mancare , tre'sa aspire , tre' sa faca piata , tre' sa-i puna de mancare si nu stiu ce) si o zic cu o asa mandrie de parca aceste scuze pe care le gasesc ele le-ar rezolva problemele !

 

 

iulia asa este ai perfecta dreptate si eu am servici si eu am un copil da dimineata renunt la 30 de minute de somn si am grija de mine ptr a fi fresh toata ziua nu este deloc greu doar ca trebuie sa vrei si sa te respecti pe tine insusi intradevar si totul este ca si rezolvat te puup iulia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se poate incerca un machiaj cat mai minimal , cand esti in criza de timp dar totusi vrei sa te fardezi :) - putina pudra, un blush, creion pe pleoapa inferioara si un gloss sau ruj hidratant pe buze - apropo, rezista mai bine daca se aplica niste pudra inainte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×