Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Nu vi s-a intamplat ca noaptea cand inchideti ochii sa va simtiti ca sunteti intr-o alta pozitie in pat?De ex:atunci cand stati cu capul inspre un perete,intins, drept,de-a lungul patului,sa va simtiti ca stati pe latimea patului?sau chiar sa stati exact in "polul" opus al patului?

 

Cine stie ce este acest "fenomen"?

Editat de misela

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a intamplat demult, in copilarie, stateam pe lungul patului, dar simteam ca stau pe latul patului, si ca nu puteam intinde picioarele, si ca nu mai incapeam in pat. Am tipat, mama a aprins lumina si atunci senzatia a disparut.

Dar nu stiu cum se cheama fenomenul...

Editat de Sarah N....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vi s-a intamplat ca noaptea cand inchideti ochii sa va simtiti ca sunteti intr-o alta pozitie in pat?De ex:atunci cand stati cu capul linspre un perete,intins, drept,de-a lungul patului,sa va simtiti ca stati pe latimea patului?sau chiar sa stati exact in "polul" opus al patului?

 

Cine stie ce este acest "fenomen"?

 

Ceea ce descrii tu nu mi s-a intamplat.In schimb am uneori senzatia ca mi se mareste corpul,ca devin foarte mare depasind cadrul patului sau ,invers,ca devin cat o insecta de mica.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ceea ce descrii tu nu mi s-a intamplat.In schimb am uneori senzatia ca mi se mareste corpul,ca devin foarte mare depasind cadrul patului sau ,invers,ca devin cat o insecta de mica.

 

 

Si eu am senzatia asta ... deseori ... sau senzatia de cadere ... atunci mi se taie respiratia si deschid ochii sa ma linistesc ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi s-a intamplat demult, in copilarie, stateam pe lungul patului, dar simteam ca stau pe latul patului, si ca nu puteam intinde picioarele, si ca nu mai incapeam in pat. Am tipat, mama a aprins lumina si atunci senzatia a disparut.

Dar nu stiu cum se cheama fenomenul...

 

mie mi se intampla chiar si ziua cand sunt lucida...cum stau intinsa in pat sau pe canapea si inchid ochii,cum ma simt de parca m-as fi roti sau sta in alta parte a canapelei/patului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu am senzatia asta ... deseori ... sau senzatia de cadere ... atunci mi se taie respiratia si deschid ochii sa ma linistesc ...

 

Inteleg perfect ce simti...poate ne explica cineva ce se intampla.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inteleg perfect ce simti...poate ne explica cineva ce se intampla.

Deh! Femei!

Barbatii cum pun capu' jos cum incep sa sforaie, dragutii de ei, si nu se mai gindesc la timpenii!

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:)

 

am uneori senzatia ca mi se mareste corpul,ca devin foarte mare depasind cadrul patului sau ,invers,ca devin cat o insecta de mica.

;) :D :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×