Sari la conținut
Forum Roportal
Liviu.

"Open minded" sau "Robot"?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

M-am inspirat dintr-un topic in care se discuta despre tipul fara bani, insa cu mai mult timp si tipul cu bani, insa cu timp mai putin. Totusi, as vrea sa stiu daca exista mai mult interes pt. un om care e pasionat de arta, de probleme legate de globalizare, care nu se lasa usor manipulat, se imbraca lejer, sau tipul corporatistului pragmatic, care se imbraca mereu la costum, e pasionat de tot felul de strategii de marketing, vorbeste numai de target-uri si vrea mereu sa para ocupat cu ceva?

Editat de J0'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca este important si cine ar face alegerea intre cei doi.Sau...cu cine s-ar potrivi.

Ar merge ,in cazul asta,zicala:

Spune-mi cu cine te-nsotesti,ca sa-ti spun cine esti.

 

O casnica,o oportunista,o femeie independenta sau o femeie mai mult pragmatica ar prefera barbatul manager.

Pe cand o femeie sentimentala,romantica,visatoare poate ar opta pentru barbatul artist.

O femeie care s-a realizat prin fortele ei proprii,care a razbit in viata si a trecut prin greutati nu se va lasa ,insa,impresionata nici de un costum nici de un penel.Cred ca o va interesa mai mult caracterul.Nu buchetul de flori sau consistenta lui va conta ci felul in care este oferit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

romantic artist garantat dar am avut parte numai de aia pragmatici :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aici e un mare depinde ... depinde de femeie , de caracterul ei , de nevoile ei, si cat de sus are nasul... In special femeile se bazeaza dupa criteriul , este cu respectivul pt ca se poarta bine cu ea, ori iese cu respectivul ca arata bine , ori ca barbatul are destul cascaval ... sau in cele mai fericite si super rare cazuri le acopera e toate :cry:

 

nu exista barbat robot , fiecare are o personalitate aparte , un atuu aparte , are o viziune despre viata aparte ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
M-am inspirat dintr-un topic in care se discuta despre tipul fara bani, insa cu mai mult timp si tipul cu bani, insa cu timp mai putin. Totusi, as vrea sa stiu daca exista mai mult interes pt. un om care e pasionat de arta, de probleme legate de globalizare, care nu se lasa usor manipulat, se imbraca lejer, sau tipul corporatistului pragmatic, care se imbraca mereu la costum, e pasionat de tot felul de strategii de marketing, vorbeste numai de target-uri si vrea mereu sa para ocupat cu ceva?

 

Nu conteaza asa mult profesia sau preocuparile unui barbat, conteaza mai mult personalitatea lui sau ceea ce atrage o femeie... Nu cred ca acel corporatist pragmatic poate fi considerat un robot, e si el om, in afara profesiei, iar daca are timp si de femeie, ce mai conteaza?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu conteaza asa mult profesia sau preocuparile unui barbat, conteaza mai mult personalitatea lui sau ceea ce atrage o femeie... Nu cred ca acel corporatist pragmatic poate fi considerat un robot, e si el om, in afara profesiei, iar daca are timp si de femeie, ce mai conteaza?

 

ba conteaza profesia.. hai sa fim seriosi si sa privim realitatea asa urata cum apare ea ... ca realitatea nu e intotdeauna optinia noastra personala desre un anumit barbat...

 

e mutat pt ca nu il consider topic la misto!

Editat de J0'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O femeie care s-a realizat prin fortele ei proprii,care a razbit in viata si a trecut prin greutati nu se va lasa ,insa,impresionata nici de un costum nici de un penel.Cred ca o va interesa mai mult caracterul.Nu buchetul de flori sau consistenta lui va conta ci felul in care este oferit.

 

:crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×