Sari la conținut
Forum Roportal
Madalina A.M.

caut un preot cu har

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

mda ...ideea era ce fel de har cauta ....unul care are harul vorbirii ,al cantecului ...al minciunii ?

 

preotii pot alina suflete zdrobite ,dar ...nu au voie sa incurajeze si mai ales sa vanda iluzii ...

 

Red, scuze ca "ma introduc " si eu.....fata nu cred ca vrea sa afle daca preotii sunt sau nu pacatosi mincinosi vanzatori de iluzii ......Un preot bun da sfaturi si eventual iti spune cum sa te rogi daca nu sti.....insa nu cred ca trebuie atacati toti cei cred in Dzeu, biserica, preoti.....Parerea mea (nu de alta dar sunt sunt si eu printre ei)

Cu respect, Joanna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu doresc sa starnesc polemici, discutii inutile sau comentarii rautacioase. caut un preot cu har care sa ma ajute in rezolvarea unor probleme destul de grave. am fost la multe manastiri si biserici, dar as dori sa gasesc un preot cu care sa pot discuta. daca ma puteti ajuta, va rog sa imi scrieti la am_madalina@yahoo.com. va multumesc.

 

Daca poti ajunge la Varatic jud Neamt atunci te sfatuiesc sa o cauti pe maicuta Tatiana Tincu.

Daca ajungi la Suceava gasesti un preot bun la Berchisesti (langa Gura-Humorului).

Pe maicuta Tatiana, o cunosc foarte bine si m-a ajutat mult cu rugaciunile ei.

Cealalta varianta nu am verificat-o dar foarte multa lume merge acolo si cred ca nu degeaba!

Nu te descuraja de "glumele" de pe forum!

Editat de CONSTANTIN*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Madalina,daca intradevar ai nevoie de sfaturile unui preot anume ,Dumnezeu iti va indruma pasii catre preotul potrivit pentru tine.Acolo sa cauti....si vei ajunge....sau va ajunge el la tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Madalina,daca intradevar ai nevoie de sfaturile unui preot anume ,Dumnezeu iti va indruma pasii catre preotul potrivit pentru tine.Acolo sa cauti....si vei ajunge....sau va ajunge el la tine.

e adevarat si ce spui tu. dar uneori si anumite indrumari se pot lipi de sufetul nostru si ne pot prinde bine. ca urmare a unei indrumari (primite de la doua persoane diferite) pot spune ca mi-am gasit un loc de suflet, unde nu stau de vorba cu nici un preot dar acolo mi-am gasit linistea si raspunsuri de fiecare data. daca nu ar fi fost indrumarile respective, habar n-as fi avut de locul respectiv. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e adevarat si ce spui tu. dar uneori si anumite indrumari se pot lipi de sufetul nostru si ne pot prinde bine. ca urmare a unei indrumari (primite de la doua persoane diferite) pot spune ca mi-am gasit un loc de suflet, unde nu stau de vorba cu nici un preot dar acolo mi-am gasit linistea si raspunsuri de fiecare data. daca nu ar fi fost indrumarile respective, habar n-as fi avut de locul respectiv. :P

 

cred ca singurul loc in care am sa gasesc ceva raspunsuri e la cimitir la tata de cand a murit nu am mai calcat pe acolo daca viii nu ma ajuta poate o fac cei din Cer

Editat de rise_again

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca singurul loc in care am sa gasesc ceva raspunsuri e la cimitir la tata de cand a murit nu am mai calcat pe acolo daca viii nu ma ajuta poate o fac cei din Cer

Ce ar fi sa cauti sa te ajuti tu singura?

Nu mai esti vie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca singurul loc in care am sa gasesc ceva raspunsuri e la cimitir la tata de cand a murit nu am mai calcat pe acolo daca viii nu ma ajuta poate o fac cei din Cer

roaga-te ... si va apare ce ai nevoie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
roaga-te ... si va apare ce ai nevoie

 

Pe naiba ...din rugaciune nu iaa nimic ...cauta cai si solutii care sa te ajute concret ...singurul pe care te poti sprijini e Dumnezeul din tine insuti ...ajuta-te singura ...ca exact atata te va ajuta si el!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce ar fi sa cauti sa te ajuti tu singura?

Nu mai esti vie?

 

 

Ha, ha.....eu cred ca e mult mai vie decat tine din toate punctele de vedere. Si daca vrea sa apeleze la "alte ajutoare" cine esti tu ca s-o opresti sau sa o critici?

 

Pe naiba ...din rugaciune nu iaa nimic ...cauta cai si solutii care sa te ajute concret ...singurul pe care te poti sprijini e Dumnezeul din tine insuti ...ajuta-te singura ...ca exact atata te va ajuta si el!

 

 

Ella are dreptate.......rugandu-te te vei simti mai aproape de Dumnezeu. Daca noi nu il uitam , ne va deschide mereu noi cai in viata......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ha, ha.....eu cred ca e mult mai vie decat tine din toate punctele de vedere. Si daca vrea sa apeleze la "alte ajutoare" cine esti tu ca s-o opresti sau sa o critici?

Esti bobalau ..nu intelegi nimic ...nu ii interzic ...dar ea se plange ca nu gaseste sprijin niciunde ...eu i-am indicat singura persoana pe care se poate baza ...adica pe ea insasi!

 

 

 

Ella are dreptate.......rugandu-te te vei simti mai aproape de Dumnezeu. Daca noi nu il uitam , ne va deschide mereu noi cai in viata......

Tu chiar vorbesti serios?...sau doar esti Hy de la un joint de canabis?

Pai viata dovedeste ca degeaba te rogi la un dumnezeu din cer ...ca ce primesti de la EL ... e doar Tacerea Absoluta ...asta probabil ca si el este Absolutul!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×