Sari la conținut
Forum Roportal
@anyry

Daca in copilarie ne jucam cu papusi, suntem mame bune?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da, ma jucam cu papusile, dar toate sfarseau dezmembrate.

 

Pistoalele ma tineau mai mult.

Aoliooo... ;)

Si ..zici ca mama buna ? 8)

M-am jucat si cu papusi, si cu masinute (pe care chiar le preferam), insa nimic nu egala placerea de a ma catara in copaci.

A clar, nu esti . ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aoliooo... 8)

 

 

da' tu cu ce te-ai jucat de vei fi mama buna... ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aoliooo... ;)

Si ..zici ca mama buna ? 8)

 

A clar, nu esti . ;)

 

Nu zic pt ca nu am copii, dar daca as avea mi-as da toata silintele. Un copil are nevoie si sa fie protejat - deci ma ajuta pistoalele la ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa fii o mama buna, intai de toate trebuie sa-i iubesti tatal. Nu eu am spus-o, ci altii, dar, culmea e ca ...e foarte adevarat!

 

Apoi, ca sa fii o mama buna, trebuie sa iti doresti copilul respectiv, sa il iubesti la modul cel mai sanatos posibil.

 

Apoi, o mama care vrea sa fie buna pt copilul ei, trebuie sa fie o mama informata in orice moment.

 

Apoi... restul vine de la sine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io ma jucam cu papusile si adoram sa le descompun, iar apoi le recompuneam. Deseori tundeam papusile si asteptam sa le creasca paru' si daca nu le crestea le aruncam si imi luam altele. Dup'aia le vopseam parul cu oja, le imbracam in batiste si ziceam ca-s traseiste :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu are nici o relevanta.Eu nu m-am jucat cu papusi...ma cataram in copac,pe pereti,unde mai vrei... si ma bateam cu baietii...Ar fi trebuit sa ajung alpinista macar,daca nu un fel de Nikita 2.... :beee:

Daca vei fi o mama buna sau nu, vei descoperi la momentul potrivit...:nea:

 

Lol, si eu la fel. Jucaria mea preferata era o baioneta a bunicului :think: si visam sa devin marinar... Acum sunt casnica si am un copil mic, si nu ma simt aiurea in postura de mama. Nu cred ca jocurile preferate in copilarie spun ceva despre comportamentul de mai tarziu, mai ales cand vine vorba de copii. Multe fete sunt mai "baietoase", dar nu le afecteaza viata de familie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cineva m-a intrebat, mai demult, daca m-am jucat cu papusi cand eram mica. I-am spus ca da, si el mi-a zis ca asta inseamna ca voi fi o mama buna. O fi oare adevarat? Deocamdata nu-mi doresc copii.

 

Da' oare cele care s-au jucat "de-a doctorul" sau de-a "eu ţi-o arăt pe-a mea şi tu pe-a ta" ce fel de mame-s?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

^ De-a doctorul...ala...Noam Chomu' . Doamne :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noah, depinde ce fel se joaca_cu papusile...ca daca le arunca zicand ca e explozie sau isi imagineaza "batai" intre ele (cum faceam eu :o:) nu stiu cat de multa legatura ar avea cu rolul de mama. Deci raspunsul meu e...nu.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×