Sari la conținut
Forum Roportal
@anyry

Daca in copilarie ne jucam cu papusi, suntem mame bune?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cineva m-a intrebat, mai demult, daca m-am jucat cu papusi cand eram mica. I-am spus ca da, si el mi-a zis ca asta inseamna ca voi fi o mama buna. O fi oare adevarat? Deocamdata nu-mi doresc copii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu ma jucam cu papusi si tin sa zic ca ma simt cea mai ingrozitoare mama, cea mai toanta si ii cer adesea scuze ca nu am rabdarea necesara :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu ma jucam cu papusi si tin sa zic ca ma simt cea mai ingrozitoare mama, cea mai toanta si ii cer adesea scuze ca nu am rabdarea necesara :D

Samsara,cred ca la tine e vorba de tinerete,de-asta nu ai rabdare,ca esti tanara,puisor :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Samsara,cred ca la tine e vorba de tinerete,de-asta nu ai rabdare,ca esti tanara,puisor :D

eu stiu?! asa o fii ... mama care la 39 de ani o facut al 3-lea copil iar nu o avut rabdare ... cred ca tine si de temperament :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu e vorba de papusi ci de instinctul matern si maturitatea personala stiu persoane care nu se jucau cu papusi dar ca mame se comporta excelent

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cineva m-a intrebat, mai demult, daca m-am jucat cu papusi cand eram mica. I-am spus ca da, si el mi-a zis ca asta inseamna ca voi fi o mama buna. O fi oare adevarat? Deocamdata nu-mi doresc copii.

 

Nu are nici o relevanta.Eu nu m-am jucat cu papusi...ma cataram in copac,pe pereti,unde mai vrei... si ma bateam cu baietii...Ar fi trebuit sa ajung alpinista macar,daca nu un fel de Nikita 2.... :D

Daca vei fi o mama buna sau nu, vei descoperi la momentul potrivit...:o:

Editat de GinGin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu bucuria de a fi mama cred ca ne nastem ... Cat de bune mame vom deveni insa , tine doar de modul cum evolueaza lucrurile ... de foarte multi factori .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu m-am jucat cu papusi....preferam masinutele iar mai tarziu bicicleta, rolele....sa joc fotbal

n-as vrea sa generalizez, dar nu cred ca are prea multa importanta ce ne atrage in copilarie

mai important este sa-ti doresti sa fii mama,sa simti ca a fii mama e o implinire....o bucurie neegalata de altceva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De fapt, eu in copilarie m-am jucat si cu masinute, nu numai cu papusi, si cu fete si cu baieti...

Probabil ca nu are mare legatura cu preocuparile din copilarie...

Editat de Sarah N....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am jucat cu papusi mult timp si acum inainte sa-i cumpar o jucarie lui fii-miu o chinui eu bine inainte sa i-o dau :good:

 

Cat de bune mame suntem e greu de apreciat, depinde mult si de temperamentul nostru cred. Pe mine ma liniseste sa stau cu baiatul si sunt surprinzator de calma cu el, nu imi pot explica cum reusesc asta si nu ma plictisesc deloc sa ne jucam, poate e si pentru ca sunt si f tanara, am energie neconsumata... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×