Sari la conținut
Forum Roportal
ActorGrabit

Romania vs. Bulgaria

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma adresez in special celor care in ultimii 3 ani au vizitat litoralul bulgaresc si litoralul nostru deopotriva. Ce v-a placut sau nu in statiuni precum Mamaia, Eforie, Costinesti, Neptun, etc respectiv ce (nu)v-a placut in statiuni precum Kavarna, Albena, Nisipurile de Aur, Nesebar, etc. Per total litoralul nostru este sub sau deasupra celor de la sud de noi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se vede totusi diferenta.. vecinii nostri parca au invatat sa se poarte mai bine cu turistii. Pana acum.. am fost in multe locuri din Bulgaria si am venit acasa chiar foarte incantata. Am tot facut escapade de o zi in ultima vreme.

 

Am facut pana acum si 2 filmulete pe acolo.. in 2 zone faine :

 

http://www.youtube.com/watch?v=-wW2iu2Ldbk (facut pe 8 martie, in Nikolovo, un orasel la doar cativa kilometri de Ruse.. iar parcul de agrement de acolo se numeste Libnik)

 

iar aici

filmulet cu drumul si orasul Shumen. Film facut chiar duminica asta.

 

Sper sa va placa vreun filmulet, incat sa va faceti vreo idee. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Litoralul din Bulgaria mult mai multe hoteluri renovate si clasificate la 4 si 5 stele.

Sistemul all inclusive este mult mai raspandit in Bulgaria.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am fost foarte impresionata de litoralul bulgaresc. Cred ca avem mai multe lucruri cu care sa ne putem mandri, insa nu se face reclama. Nu ma refer doar la litoralul tarii noastre, ma refer si la munte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atentie mare daca doriti sa rezervati camere la Hotel Mimoza-Nisipurile de Aur[ Bulgaria]

 

Tocmai m-am intors dintr-un sejur de 5 zile petrecut in Bulgaria la Nisipurile de Aur.

Am plecat din tara avand rezervare la Hotel Mimoza 4*,impreuna cu inca doua familii,pentru 4 nopti cazare in regim all inclusive,la acest hotel de 4*,trei camere duble, dintre care o camera duble large [ adica in care se pot caza trei adulti si un copil].

Hotelul are garantia agentiilor care il promoveaza ca ar fi in standardul de 4*[chiar si in Bulgaria], cu regim all inclusive.

In realitate ce am gasit acolo e de domeniul <afara-i vopsit gardul si inauntru-i leopardul>.

Dar sa explic........

-inca de la intrare in hotel te izbeste un miros puternic de tutun amestecat cu miros de bere

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bulgaria este oricum cu mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×