Sari la conținut
Forum Roportal
misela

Arta Gotica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cine imi poate spune si mie pe ce principii se bazau artisti in Arta Gotica?In arhitectura,pictura,sculptura...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine imi poate spune si mie pe ce principii se bazau artisti in Arta Gotica?In arhitectura,pictura,sculptura...

 

ce fel de principii? te referi la ideologie sau la tehnica? daca specifici poate te pot ajuta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ambele sennsuri....si ideologic si tehnica,dar ma intereseaza mai mult in arhitectura si pictura :blink: Daca ma poti ajuta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In ambele sennsuri....si ideologic si tehnica,dar ma intereseaza mai mult in arhitectura si pictura :P Daca ma poti ajuta...

Vezi wikipedia! sau du-te la biblioteca!

Editat de CssC

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In ambele sennsuri....si ideologic si tehnica,dar ma intereseaza mai mult in arhitectura si pictura :lol: Daca ma poti ajuta...

 

 

scuze ca am disparut asa...promit sa apar cu un raspuns cat de curand...dar deoc is f ocupata si de-abia am timp sa arunc un ochi pe forum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine imi poate spune si mie pe ce principii se bazau artisti in Arta Gotica?In arhitectura,pictura,sculptura...

Exista o opinie conform careia Templierii au transferat rigorile acestui stil dinspre Orient. Astfel ,radacinile Goticului, trebuie cautate acolo.

 

Daca doresti, pot sa iti dau trimiteri livresti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca doresti...chiar mi-ar placea :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×