Sari la conținut
Forum Roportal
lieben

Ce nu te omoara, te face mai puternica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Schimba-ti parerea si insuseste-ti-o pe a mea.

O experienta grea, ca sa nu zic doar neplacuta, iti omoara inca putin sufletul, nu te intareste. Faptul ca esti pus in situatii limita si reusesti sau pur si simplu ai norocul sa iesi din ele, nu inseamna ca sunt si bune. Exemplele mele plastice nu sunt deloc de natura fizica, au un substrat care se refera la spirit. Cam ce stare de spirit ai dupa ce iei 5 pumni in gura?

Daca tu iti doresti esecuri ca sa devii 'mai puternica', pe mine ma motiveaza mai mult victorii repetate la infinit.

 

E bine cum zic eu, nu cum crezi tu.

 

si dupa multe astfel de experiente grele care ti-au omorat sufletul- ce faci?

cu pumnii in gura... ar putea o persoana care a invins cancerul sa-ti explice starea de spirit sa intelegi de ce simte ca nimic nu-l mai poate ucide pt ca e invincibil

faptul ca succesele te motiveaza iar greutatile te doboara nu te fac un invingator in perceptia mea. Succesele iti demonstreaza capacitatea si te fac sa iti doresti mai mult, adevarat. Insa mentalitatea de invingator este aceea optimista- care implicit atrage ca un magnet forte pozitive dar care nu exclude varianta esecului. Daca accepti posibilitatea esecului atunci acesta nu te doboara.

 

ignoranta trecutului si indiferenta viitorului nu te fac o persoana puternica.

 

si inca ceva...pe cei ,,slabi de ingeri'' ii doboara si greutatile dar si succesele. Experienta si gradul de adaptabilitate dobandit in urma acestora fac diferenta.

 

nu va doresc victorii, va doresc sa fiti invingatori! ;)

 

si nu va doresc lupte putine ci s-aveti arme ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau ne izolam in turnul de fildes ca atunci cand scoatem capul pe geam ni se da in el.

 

odata ce esti in turnul de fildes, degeaba mai scoti capul pe geam!

 

stii cum e cu pasarile si animalele care tinute in captivitate nu isi mai doresc libertatea cand le este oferita si ,,platonicul '' mit al pesterii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
odata ce esti in turnul de fildes, degeaba mai scoti capul pe geam!

 

stii cum e cu pasarile si animalele care tinute in captivitate nu isi mai doresc libertatea cand le este oferita si ,,platonicul '' mit al pesterii

Thanks for the tip, outsider. Ce cinici sunt oamenii cateodata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

what the...???

 

e simplu sa ramai in turnul tau, acolo e confortabil, nu te atinge nimeni

 

e mai greu sa ai curaj sa evadezi!

 

cu ce sunt cinica???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E un punct de vedere. 90% din oamenii pe care ii cunosc spun eu sunt, eu fac, numai ceea ce zic ei nu sunt si nu fac. Nu mai e vorba de curaj, e vorba de scarba deja. O scarba de societate, o ura... Fiindca traiesc printre ei n-am de ales, trebuie sa ma prefac ca sunt ok. Mi-ar placea ca ei sa fie ceea ce se prezinta, sa invete sa se analizeze, sa nu mai fie egoisti infumurati. Prea putini oamenii adevarati pe lume, prea multe masti...

Editat de alone4ever

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exagerezi cu procentul

familia n-o poti alege dar iti alegi anturajul, locul de munca, prietenii

 

si nu e bine sa ai pretentii de la cei din jurul tau, invata sa-i accepti

se spune ca trebuie sa vezi in oameni ceea ce pot sa devina dar eu zic ca e valabil doar la cei in care vezi tu potential

cand ai asteptari prea mari ai toate sansele sa fii dezamagit, cand nu ai poti avea surprize placute

nu te duce la circ daca nu-ti plac mastile

te-ai gandit ca parerea ta despre cei din jurul e si parerea lor despre tine?

tu esti produsul parerilor celor din jurul tau

le stii parerea? ca nu te intreb care este, nu ma intereseaza, te intreb doar daca o stii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
exagerezi cu procentul

familia n-o poti alege dar iti alegi anturajul, locul de munca, prietenii

 

si nu e bine sa ai pretentii de la cei din jurul tau, invata sa-i accepti

se spune ca trebuie sa vezi in oameni ceea ce pot sa devina dar eu zic ca e valabil doar la cei in care vezi tu potential

cand ai asteptari prea mari ai toate sansele sa fii dezamagit, cand nu ai poti avea surprize placute

nu te duce la circ daca nu-ti plac mastile

te-ai gandit ca parerea ta despre cei din jurul e si parerea lor despre tine?

tu esti produsul parerilor celor din jurul tau

le stii parerea? ca nu te intreb care este, nu ma intereseaza, te intreb doar daca o stii

Dupa vreo 2 decenii de incercat sa ma inteleg cu ceilalti, cu ce am vazut pana acum, pai... fuck you ! Sunt ceea ce sunt, asa cum sunt, dupa vreo cateva dezamagiri si crize consecutive, lumea poate sa se duca dracu' daca toti vor doar sa primeasca, dar sa nu dea nimic. Daca nu iti convine ce primesti go away ! Cu toata sinceritatea, mai bine traiesc ca un sihastru, decat sa ma schimb petru cineva ca sa il distrez sau sa il sustin, iar cand eu am nevoie de asa ceva, draci, singur pe planeta. Cine pretinde ca este un prieten si un sprijin de obicei minte, procentul nu e exagerat, dar oamenii nu vor sa priveasca viata in fata si se autosugestioneaza ca ia uite ce tine cutare la mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×